🏫 Osnovna škola 📍 Kragujevac (Kragujevac)

OSNOVNA ŠKOLA "MILUTIN I DRAGINJA TODOROVIĆ"

Registar i kontakt informacije ustanove na Portalu škola Srbije

📍

Lokacija i područje

Mesto: Kragujevac
Adresa: Save Nemanjića 2 (34000)
Opština: Kragujevac
Školski okrug: Šumadijski
Školska uprava: Kragujevac
☎️

Kontakt i rukovodstvo

Glavni telefon: 034/304-205
E-pošta: [email protected]
Faks: 034/304-205
🌐

Internet i mreže

Službena e-pošta: ✉️ [email protected]
Facebook: Nije upisan
Instagram: Nije upisan
📋

Identifikacija i sistemski podaci

Matični broj: —
PIB: —
Vrsta osnivača: —
📜

Prosvetni glasnik

27 brojeva

Brojevi „Prosvetnog glasnika" u kojima su objavljeni planovi i programi nastave i učenja po kojima škola radi.

Programi školske 2025/2026.

  • Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV razred · 546 učenika
    10/201712/201815/201818/20181/20192/202016/20221/202313/202314/2023
  • Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI razred · 234 učenika
    15/201818/20183/20193/20206/202017/202116/202213/202314/2023
  • Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII razred · 227 učenika
    18/201813/2023

Svi brojevi vezani za školu

2009. 6
2010. 2
2011. 3
2013. 8
2014. 5
2016. 11
2017. 710
2018. 121518
2019. 135101112
2020. 12368
2021. 17
2022. 16
2023. 11314
📊

Škola u brojevima

školska 2025/2026.

Učenici

1.007 učenika
41 odeljenja
24,6 učenika po odeljenju
23 učenika po IOP-u
+8% učenika u odnosu na 2022/2023.

Zaposleni

91 zaposlenih
65 u nastavi
26 nenastavno osoblje
78 na neodređeno
13 na određeno
15,5 učenika po nastavniku

Prostor

7 objekata
33 učionica
1 radionica
1 fiskulturnih sala
2 biblioteka
6.546 m² površina objekata

Programi i jezici

2 stranih jezika
Tabele i detalji po razredima, jezicima, zaposlenima i objektima ↓

📊 Podaci Ministarstva prosvete — detaljno

Podaci koje ustanova unosi u Jedinstveni informacioni sistem prosvete (JISP), objavljeni kao otvoreni podaci Ministarstva prosvete.

🎒

Učenici po razredima 2025/2026.

RazredUčenikaOdeljenjaProsek
I razred135622,5
II razred149624,8
III razred129621,5
IV razred133526,6
V razred131526,2
VI razred103425,8
VII razred104426,0
VIII razred123524,6
Ukupno1.0074124,6

Po individualnom obrazovnom planu (IOP) radi 23 učenika: IOP1 15, IOP2 3, IOP3 5.

📈

Kretanje kroz godine

Broj učenika

Od 2022/2023. do 2025/2026. broj učenika se povećao za 73 (+8%), a broj odeljenja je sa 39 porastao na 41.

Broj zaposlenih

GodinaUkupnoU nastavi
2023/2024.8964
2024/2025.9367
2025/2026.9165
📜

Nastavni planovi i programi 2025/2026.

ProgramRazrediProsvetni glasnik UčenikaTrajanjeUpisNivo (NOKS)
Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV 10/2017, 12/2018, 15/2018, 18/2018, 1/2019, 2/2020, 16/2022, 1/2023, 13/2023, 14/2023 546 4 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI 15/2018, 18/2018, 3/2019, 3/2020, 6/2020, 17/2021, 16/2022, 13/2023, 14/2023 234 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII 18/2018, 13/2023 227 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
🌍

Jezici

Jezik nastave

  • Srpski jezik1.007 učenika

Drugi strani jezik 2025/2026.

  • Nemački jezik383 učenika

Strani jezik 2025/2026.

  • Engleski jezik1.007 učenika
👥

Zaposleni 2025/2026.

91ukupno
65nastavno osoblje
26nenastavno

Na neodređeno 78, na određeno 13 (bez zamena).

Po radnim mestima

  • Nastavnik predmetne nastave19
  • Nastavnik razredne nastave17
  • Nastavnik predmetne nastave sa odeljenjskim starešinstvom17
  • Čistačica16
  • Nastavnik u celodnevnoj nastavi6
  • Nastavnik u celodnevnoj nastavi sa odeljenjskim starešinstvom6
  • Stručni saradnik pedagog2
  • Šef računovodstva1
  • Referent za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Domar/majstor održavanja1
  • Kuvar/poslastičar1
  • Servirka1
  • Direktor ustanove1
  • Sekretar ustanove1
  • Stručni saradnik psiholog1
🏫

Objekti i prostor

ObjekatUčioniceKabineti LaboratorijeRadioniceFiskulturne sale BibliotekePovršina
Osnovna škola "Milutin i Draginja Todorović"sedište Save Nemanjića 2, Kragujevac 20000 014.872 m²
Osnovna škola "Milutin i Draginja Todorović"sedište Save Nemanjića 2, Kragujevac 9000 00706 m²
Osnovna škola "Milutin i Draginja Todorović"sedište Save Nemanjića 2, Kragujevac 0000 10398 m²
Osnovna škola "Milutin i Draginja Todorović" Save Nemanjića 2, Kragujevac 0000 00—
Osnovna škola "Milutin i Draginja Todorović" Ilićevo Save Nemanjića 2, Kragujevac 0001 0030 m²
Osnovna škola "Milutin i Draginja Todorović" Ilićevo Save Nemanjića 2, Kragujevac 0000 0083 m²
Osnovna škola "Milutin i Draginja Todorović" Ilićevo Save Nemanjića 2, Kragujevac 4000 01457 m²
Ukupno (7 objekata) 33001 126.546 m²

Izvor: Portal otvorenih podataka Ministarstva prosvete (podaci iz JISP-a, preuzeti 28. septembar 2026.). Ako neki podatak nedostaje ili nije tačan, ustanova ga ispravlja u JISP-u.

📜 Arhivska prezentacija škole (istorijski sadržaj) ▼

Dodatne informacije će uskoro biti prikazane.