🏫 Osnovna škola 📍 Novi Sad (Novi Sad)

OSNOVNA ŠKOLA "MILOŠ CRNJANSKI"

Registar i kontakt informacije ustanove na Portalu škola Srbije

📍

Lokacija i područje

Mesto: Novi Sad
Adresa: Anđe Ranković2 (21000)
Opština: Novi Sad
Školski okrug: Južnobački
Školska uprava: Novi Sad
☎️

Kontakt i rukovodstvo

Direktor: Zdenka Ivković
Glavni telefon: 021/400-806
Faks: 021/400-806
🌐

Internet i mreže

Službena e-pošta: Nije upisana
Facebook: Nije upisan
Instagram: Nije upisan
📋

Identifikacija i sistemski podaci

Matični broj: —
PIB: —
Vrsta osnivača: —
📜

Prosvetni glasnik

33 broja

Brojevi „Prosvetnog glasnika" u kojima su objavljeni planovi i programi nastave i učenja po kojima škola radi.

Programi školske 2025/2026.

  • Osnovna škola I-IV 2020/2021 I–IV razred · 724 učenika
    10/201712/201815/201818/20181/20192/2020
  • Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI razred · 325 učenika
    15/201818/20183/20193/20206/202017/202116/202213/202314/2023
  • Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII razred · 282 učenika
    18/201813/2023

Svi brojevi vezani za školu

2005. 1
2006. 15
2008. 2
2009. 6
2010. 27
2011. 37
2013. 18
2014. 511
2016. 11
2017. 710
2018. 121518
2019. 135101112
2020. 12368
2021. 17
2022. 16
2023. 1314
📊

Škola u brojevima

školska 2025/2026.

Učenici

1.331 učenika
49 odeljenja
27,2 učenika po odeljenju
9 učenika po IOP-u
+11% učenika u odnosu na 2022/2023.

Zaposleni

117 zaposlenih
76 u nastavi
41 nenastavno osoblje
75 na neodređeno
42 na određeno
17,5 učenika po nastavniku

Prostor

1 objekat
54 učionica
1 kabineta
1 radionica
2 fiskulturnih sala
1 biblioteka
11.361 m² površina objekata

Programi i jezici

4 stranih jezika
Tabele i detalji po razredima, jezicima, zaposlenima i objektima ↓

📊 Podaci Ministarstva prosvete — detaljno

Podaci koje ustanova unosi u Jedinstveni informacioni sistem prosvete (JISP), objavljeni kao otvoreni podaci Ministarstva prosvete.

🎒

Učenici po razredima 2025/2026.

RazredUčenikaOdeljenjaProsek
I razred185726,4
II razred201728,7
III razred169628,2
IV razred169628,2
V razred176629,3
VI razred149624,8
VII razred137527,4
VIII razred145624,2
Ukupno1.3314927,2

Po individualnom obrazovnom planu (IOP) radi 9 učenika: IOP1 3, IOP2 6, IOP3 0.

📈

Kretanje kroz godine

Broj učenika

Od 2022/2023. do 2025/2026. broj učenika se povećao za 133 (+11%), a broj odeljenja je sa 45 porastao na 49.

Broj zaposlenih

GodinaUkupnoU nastavi
2023/2024.9167
2024/2025.9671
2025/2026.11776
📜

Nastavni planovi i programi 2025/2026.

ProgramRazrediProsvetni glasnik UčenikaTrajanjeUpisNivo (NOKS)
Osnovna škola I-IV 2020/2021 I–IV 10/2017, 12/2018, 15/2018, 18/2018, 1/2019, 2/2020 724 4 godine Aktivan —
Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI 15/2018, 18/2018, 3/2019, 3/2020, 6/2020, 17/2021, 16/2022, 13/2023, 14/2023 325 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII 18/2018, 13/2023 282 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
🌍

Jezici

Jezik nastave

  • Srpski jezik1.331 učenik

Drugi strani jezik 2025/2026.

  • Nemački jezik424 učenika
  • Ruski jezik140 učenika
  • Francuski jezik1 učenik

Strani jezik 2025/2026.

  • Engleski jezik1.331 učenik
👥

Zaposleni 2025/2026.

117ukupno
76nastavno osoblje
41nenastavno

Na neodređeno 75, na određeno 42 (bez zamena).

Po radnim mestima

  • Nastavnik razredne nastave27
  • Čistačica26
  • Nastavnik predmetne nastave sa odeljenjskim starešinstvom23
  • Nastavnik predmetne nastave18
  • Nastavnik u produženom boravku8
  • Domar/majstor održavanja2
  • Kuvar/poslastičar2
  • Servirka2
  • Stručni saradnik - bibliotekar / nototekar / medijatekar2
  • Stručni saradnik pedagog2
  • Referent za pravne,kadrovske i administrativne poslove1
  • Diplomirani ekonomista za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Pomoćnik direktora ustanove1
  • Sekretar ustanove1
  • Stručni saradnik psiholog1
🏫

Objekti i prostor

ObjekatUčioniceKabineti LaboratorijeRadioniceFiskulturne sale BibliotekePovršina
osnovna škola "Miloš Crnjanski" Novi Sadsedište Anđe Ranković 2, Novi Sad 54101 2111.361 m²

Izvor: Portal otvorenih podataka Ministarstva prosvete (podaci iz JISP-a, preuzeti 28. septembar 2026.). Ako neki podatak nedostaje ili nije tačan, ustanova ga ispravlja u JISP-u.