🏫 Osnovna škola 📍 Ub (Ub)

OSNOVNA ŠKOLA "MILAN MUNJAS"

Registar i kontakt informacije ustanove na Portalu škola Srbije

📍

Lokacija i područje

Mesto: Ub
Adresa: Vuka Karadžića 25 (14210)
Opština: Ub
Školski okrug: Kolubarski
Školska uprava: Valjevo
☎️

Kontakt i rukovodstvo

Glavni telefon: 014/411-837
E-pošta: [email protected]
Faks: 014/411-338
🌐

Internet i mreže

Službena e-pošta: ✉️ [email protected]
Facebook: Nije upisan
Instagram: Nije upisan
📋

Identifikacija i sistemski podaci

Matični broj: —
PIB: —
Vrsta osnivača: —
📜

Prosvetni glasnik

27 brojeva

Brojevi „Prosvetnog glasnika" u kojima su objavljeni planovi i programi nastave i učenja po kojima škola radi.

Programi školske 2025/2026.

  • Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV razred · 553 učenika
    10/201712/201815/201818/20181/20192/202016/20221/202313/202314/2023
  • Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI razred · 323 učenika
    15/201818/20183/20193/20206/202017/202116/202213/202314/2023
  • Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII razred · 303 učenika
    18/201813/2023

Svi brojevi vezani za školu

2009. 6
2010. 2
2011. 3
2013. 8
2014. 5
2016. 11
2017. 710
2018. 121518
2019. 135101112
2020. 12368
2021. 17
2022. 16
2023. 11314
📊

Škola u brojevima

školska 2025/2026.

Učenici

1.179 učenika
65 odeljenja
18,1 učenika po odeljenju
11 kombinovanih odeljenja
47 učenika po IOP-u
−6% učenika u odnosu na 2022/2023.

Zaposleni

141 zaposlenih
98 u nastavi
43 nenastavno osoblje
105 na neodređeno
36 na određeno
12,0 učenika po nastavniku

Prostor

14 objekata
72 učionica
1 fiskulturnih sala
2 biblioteka
9.260 m² površina objekata

Programi i jezici

3 stranih jezika
Tabele i detalji po razredima, jezicima, zaposlenima i objektima ↓

📊 Podaci Ministarstva prosvete — detaljno

Podaci koje ustanova unosi u Jedinstveni informacioni sistem prosvete (JISP), objavljeni kao otvoreni podaci Ministarstva prosvete.

🎒

Učenici po razredima 2025/2026.

RazredUčenikaOdeljenjaProsek
I razred87810,9
II razred151169,4
III razred1571411,2
IV razred1581510,5
V razred182822,8
VI razred141623,5
VII razred157722,4
VIII razred146624,3
Ukupno1.1796518,1

Škola ima 11 kombinovanih odeljenja (više razreda u jednom odeljenju) — u tabeli se takvo odeljenje broji u svakom svom razredu, a u ukupnom zbiru jednom.

Po individualnom obrazovnom planu (IOP) radi 47 učenika: IOP1 35, IOP2 11, IOP3 1.

📈

Kretanje kroz godine

Broj učenika

Od 2022/2023. do 2025/2026. broj učenika se smanjio za 80 (-6%), a broj odeljenja je sa 62 porastao na 65.

Broj zaposlenih

GodinaUkupnoU nastavi
2023/2024.13992
2024/2025.13591
2025/2026.14198
📜

Nastavni planovi i programi 2025/2026.

ProgramRazrediProsvetni glasnik UčenikaTrajanjeUpisNivo (NOKS)
Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV 10/2017, 12/2018, 15/2018, 18/2018, 1/2019, 2/2020, 16/2022, 1/2023, 13/2023, 14/2023 553 4 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI 15/2018, 18/2018, 3/2019, 3/2020, 6/2020, 17/2021, 16/2022, 13/2023, 14/2023 323 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII 18/2018, 13/2023 303 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
🌍

Jezici

Jezik nastave

  • Srpski jezik1.179 učenika

Drugi strani jezik 2025/2026.

  • Ruski jezik333 učenika
  • Francuski jezik147 učenika
  • Engleski jezik22 učenika

Strani jezik 2025/2026.

  • Engleski jezik1.155 učenika
  • Ruski jezik21 učenik
  • Francuski jezik1 učenik
👥

Zaposleni 2025/2026.

141ukupno
98nastavno osoblje
43nenastavno

Na neodređeno 105, na određeno 36 (bez zamena).

Po radnim mestima

  • Nastavnik predmetne nastave49
  • Čistačica25
  • Nastavnik razredne nastave23
  • Nastavnik u kombinovanom odeljenju od dva razreda17
  • Domar/majstor održavanja4
  • Nastavnik u produženom boravku3
  • Nastavnik predmetne nastave u posebnim uslovima2
  • Stručni saradnik defektolog / specijalni edukator i rehabilitator2
  • Stručni saradnik - bibliotekar / nototekar / medijatekar2
  • Referent za pravne,kadrovske i administrativne poslove1
  • Diplomirani ekonomista za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Referent za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Servirka1
  • Direktor ustanove1
  • Pomoćnik direktora ustanove1
  • Nastavnik u kombinovanom odeljenju od tri razreda1
  • Nastavnik u kombinovanom odeljenju od četiri razreda1
  • Defektolog nastavnik u kombinovanom odeljenju od dva razreda u posebnim uslovima1
  • Defektolog nastavnik u kombinovanom odeljenju od četiri razreda u posebnim uslovima1
  • Sekretar ustanove1
  • Pedagoški asistent1
  • Stručni saradnik pedagog1
  • Stručni saradnik logoped1
🏫

Objekti i prostor

ObjekatUčioniceKabineti LaboratorijeRadioniceFiskulturne sale BibliotekePovršina
OŠ "Milan Munjas"sedište Vuka Karadžića 25, Ub 38000 115.990 m²
Izdvojeno odeljenje Vrhovine Vuka Karadžića 25, Ub 3000 00220 m²
Izdvojeno odeljenje Gvozdenović Vuka Karadžića 25, Ub 3000 00260 m²
Izdvojeno odeljenje za obrazovanje učenika sa smetnjama u razvoju OŠ "MILAN MUNJAS" UB Vuka Karadžića 25, Ub 2000 00330 m²
Izdvojeno odeljenje Zvizdar Vuka Karadžića 25, Ub 3000 01260 m²
Izdvojeno odeljenje Joševa Vuka Karadžića 25, Ub 3000 00240 m²
Izdvojeno odeljenje Lončanik Vuka Karadžića 25, Ub 3000 00240 m²
Izdvojeno odeljenje Murgaš Vuka Karadžića 25, Ub 2000 00240 m²
Izdvojeno odeljenje Novaci Vuka Karadžića 25, Ub 3000 00250 m²
Izdvojeno odeljenje Ruklada Vuka Karadžića 25, Ub 3000 00240 m²
Izdvojeno odeljenje Sovljak Vuka Karadžića 25, Ub 2000 00270 m²
Izdvojeno odeljenje Stublenica Vuka Karadžića 25, Ub 2000 00240 m²
Izdvojeno odeljenje Trlić Vuka Karadžića 25, Ub 3000 00240 m²
Izdvojeno odeljenje CRVENA JABUKA Vuka Karadžića 25, Ub 2000 00240 m²
Ukupno (14 objekata) 72000 129.260 m²

Izvor: Portal otvorenih podataka Ministarstva prosvete (podaci iz JISP-a, preuzeti 28. septembar 2026.). Ako neki podatak nedostaje ili nije tačan, ustanova ga ispravlja u JISP-u.