🏫 Osnovna škola 📍 Beograd (Voždovac)

OSNOVNA ŠKOLA "MILAN Đ. MILIĆEVIĆ"

Registar i kontakt informacije ustanove na Portalu škola Srbije

📍

Lokacija i područje

Mesto: Beograd
Adresa: Borivoja Stefanovića 27a (11010)
Opština: Voždovac
Školski okrug: Grad Beograd
Školska uprava: Beograd
☎️

Kontakt i rukovodstvo

Glavni telefon: 011/288-9498
E-pošta: [email protected]
Faks: 011/288-9497
🌐

Internet i mreže

📋

Identifikacija i sistemski podaci

Matični broj: 17412604
PIB: 100433082
Vrsta osnivača: Javna ustanova
Ustanova radi od: 2. septembar 2002.
📜

Prosvetni glasnik

27 brojeva

Brojevi „Prosvetnog glasnika" u kojima su objavljeni planovi i programi nastave i učenja po kojima škola radi.

Programi školske 2025/2026.

  • Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV razred · 666 učenika
    10/201712/201815/201818/20181/20192/202016/20221/202313/202314/2023
  • Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII razred · 379 učenika
    18/201813/2023
  • Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI razred · 360 učenika
    15/201818/20183/20193/20206/202017/202116/202213/202314/2023

Svi brojevi vezani za školu

2009. 6
2010. 2
2011. 3
2013. 8
2014. 5
2016. 11
2017. 710
2018. 121518
2019. 135101112
2020. 12368
2021. 17
2022. 16
2023. 11314
📊

Škola u brojevima

školska 2025/2026.

Učenici

1.405 učenika
49 odeljenja
28,7 učenika po odeljenju
9 učenika po IOP-u
−7% učenika u odnosu na 2022/2023.

Zaposleni

111 zaposlenih
82 u nastavi
29 nenastavno osoblje
80 na neodređeno
31 na određeno
17,1 učenika po nastavniku

Prostor

1 objekat
18 učionica
29 kabineta
1 laboratorija
1 radionica
1 fiskulturnih sala
1 biblioteka
6.000 m² površina objekata

Programi i jezici

4 stranih jezika
Tabele i detalji po razredima, jezicima, zaposlenima i objektima ↓

📊 Podaci Ministarstva prosvete — detaljno

Podaci koje ustanova unosi u Jedinstveni informacioni sistem prosvete (JISP), objavljeni kao otvoreni podaci Ministarstva prosvete.

🎒

Učenici po razredima 2025/2026.

RazredUčenikaOdeljenjaProsek
I razred166627,7
II razred133526,6
III razred179629,8
IV razred188631,3
V razred196728,0
VI razred164627,3
VII razred182630,3
VIII razred197728,1
Ukupno1.4054928,7

Po individualnom obrazovnom planu (IOP) radi 9 učenika: IOP1 7, IOP2 1, IOP3 1.

📈

Kretanje kroz godine

Broj učenika

Od 2022/2023. do 2025/2026. broj učenika se smanjio za 102 (-7%), a broj odeljenja je sa 52 pao na 49.

Broj zaposlenih

GodinaUkupnoU nastavi
2023/2024.11082
2024/2025.11283
2025/2026.11182
📜

Nastavni planovi i programi 2025/2026.

ProgramRazrediProsvetni glasnik UčenikaTrajanjeUpisNivo (NOKS)
Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV 10/2017, 12/2018, 15/2018, 18/2018, 1/2019, 2/2020, 16/2022, 1/2023, 13/2023, 14/2023 666 4 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII 18/2018, 13/2023 379 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI 15/2018, 18/2018, 3/2019, 3/2020, 6/2020, 17/2021, 16/2022, 13/2023, 14/2023 360 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
🌍

Jezici

Jezik nastave

  • Srpski jezik1.405 učenika

Drugi strani jezik 2025/2026.

  • Nemački jezik522 učenika
  • Italijanski jezik215 učenika
  • Francuski jezik1 učenik

Strani jezik 2025/2026.

  • Engleski jezik1.405 učenika
👥

Zaposleni 2025/2026.

111ukupno
82nastavno osoblje
29nenastavno

Na neodređeno 80, na određeno 31 (bez zamena).

Po radnim mestima

  • Nastavnik predmetne nastave26
  • Nastavnik razredne nastave24
  • Nastavnik predmetne nastave sa odeljenjskim starešinstvom24
  • Čistačica15
  • Nastavnik u produženom boravku8
  • Domar/majstor održavanja2
  • Servirka2
  • Stručni saradnik - bibliotekar / nototekar / medijatekar2
  • Referent za pravne,kadrovske i administrativne poslove1
  • Diplomirani ekonomista za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Referent za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Pomoćnik direktora ustanove1
  • Sekretar ustanove1
  • Stručni saradnik pedagog1
  • Stručni saradnik psiholog1
  • Stručni saradnik / saradnik - socijalni radnik1
🏫

Objekti i prostor

ObjekatUčioniceKabineti LaboratorijeRadioniceFiskulturne sale BibliotekePovršina
OŠ "Milan Đ. Milićević"sedište BORIVOJA STEVANOVIĆA 27a, Beograd (Voždovac) 182911 116.000 m²

Izvor: Portal otvorenih podataka Ministarstva prosvete (podaci iz JISP-a, preuzeti 28. septembar 2026.). Ako neki podatak nedostaje ili nije tačan, ustanova ga ispravlja u JISP-u.

Vesti škole

Generacija za ponos!

Svečana sala naše škole 18. juna bila je prepuna ponosa, osmeha i aplauza.Ispratili smo još jednu sjajnu generaciju…

Izvor ↗
📜 Arhivska prezentacija škole (istorijski sadržaj) ▼

Dodatne informacije će uskoro biti prikazane.