🏫 Osnovna škola 📍 Novi Beograd (Novi Beograd)

OSNOVNA ŠKOLA "LAZA KOSTIĆ"

Registar i kontakt informacije ustanove na Portalu škola Srbije

📍

Lokacija i područje

Mesto: Novi Beograd
Adresa: Milentija Popovića 72 (11070)
Opština: Novi Beograd
Školski okrug: Grad Beograd
Školska uprava: Beograd
☎️

Kontakt i rukovodstvo

Glavni telefon: 7118746
Faks: 7130656
🌐

Internet i mreže

Službena e-pošta: Nije upisana
Facebook: Nije upisan
Instagram: Nije upisan
📋

Identifikacija i sistemski podaci

Matični broj: 07060467
PIB: 101670498
Vrsta osnivača: Javna ustanova
Ustanova radi od: 7. oktobar 1977.
📜

Prosvetni glasnik

27 brojeva

Brojevi „Prosvetnog glasnika" u kojima su objavljeni planovi i programi nastave i učenja po kojima škola radi.

Programi školske 2025/2026.

  • Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV razred · 545 učenika
    10/201712/201815/201818/20181/20192/202016/20221/202313/202314/2023
  • Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI razred · 285 učenika
    15/201818/20183/20193/20206/202017/202116/202213/202314/2023
  • Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII razred · 281 učenik
    18/201813/2023

Svi brojevi vezani za školu

2009. 6
2010. 2
2011. 3
2013. 8
2014. 5
2016. 11
2017. 710
2018. 121518
2019. 135101112
2020. 12368
2021. 17
2022. 16
2023. 11314
📊

Škola u brojevima

školska 2025/2026.

Učenici

1.111 učenika
40 odeljenja
27,8 učenika po odeljenju
5 učenika po IOP-u
0% učenika u odnosu na 2022/2023.

Zaposleni

88 zaposlenih
65 u nastavi
23 nenastavno osoblje
61 na neodređeno
27 na određeno
17,1 učenika po nastavniku

Prostor

1 objekat
3 fiskulturnih sala
6.300 m² površina objekata

Programi i jezici

4 stranih jezika
Tabele i detalji po razredima, jezicima, zaposlenima i objektima ↓

📊 Podaci Ministarstva prosvete — detaljno

Podaci koje ustanova unosi u Jedinstveni informacioni sistem prosvete (JISP), objavljeni kao otvoreni podaci Ministarstva prosvete.

🎒

Učenici po razredima 2025/2026.

RazredUčenikaOdeljenjaProsek
I razred132526,4
II razred131526,2
III razred147529,4
IV razred135527,0
V razred148529,6
VI razred137527,4
VII razred145529,0
VIII razred136527,2
Ukupno1.1114027,8

Po individualnom obrazovnom planu (IOP) radi 5 učenika: IOP1 2, IOP2 3, IOP3 0.

📈

Kretanje kroz godine

Broj učenika

Od 2022/2023. do 2025/2026. broj učenika se smanjio za 4 (0%), a broj odeljenja je ostao 40.

Broj zaposlenih

GodinaUkupnoU nastavi
2023/2024.8965
2024/2025.8763
2025/2026.8865
📜

Nastavni planovi i programi 2025/2026.

ProgramRazrediProsvetni glasnik UčenikaTrajanjeUpisNivo (NOKS)
Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV 10/2017, 12/2018, 15/2018, 18/2018, 1/2019, 2/2020, 16/2022, 1/2023, 13/2023, 14/2023 545 4 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI 15/2018, 18/2018, 3/2019, 3/2020, 6/2020, 17/2021, 16/2022, 13/2023, 14/2023 285 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII 18/2018, 13/2023 281 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
🌍

Jezici

Jezik nastave

  • Srpski jezik1.111 učenika

Drugi strani jezik 2025/2026.

  • Nemački jezik381 učenik
  • Ruski jezik158 učenika
  • Italijanski jezik2 učenika

Strani jezik 2025/2026.

  • Engleski jezik1.111 učenika
👥

Zaposleni 2025/2026.

88ukupno
65nastavno osoblje
23nenastavno

Na neodređeno 61, na određeno 27 (bez zamena).

Po radnim mestima

  • Nastavnik predmetne nastave32
  • Nastavnik razredne nastave20
  • Čistačica14
  • Nastavnik u produženom boravku13
  • Domar/majstor održavanja2
  • Šef računovodstva1
  • Referent za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Servirka1
  • Sekretar ustanove1
  • Stručni saradnik pedagog1
  • Stručni saradnik logoped1
  • Stručni saradnik - bibliotekar / nototekar / medijatekar1
🏫

Objekti i prostor

ObjekatUčioniceKabineti LaboratorijeRadioniceFiskulturne sale BibliotekePovršina
Osnovna škola Laza Kostićsedište Milentija Popovića 72, Beograd (Novi Beograd) 0000 306.300 m²

Izvor: Portal otvorenih podataka Ministarstva prosvete (podaci iz JISP-a, preuzeti 28. septembar 2026.). Ako neki podatak nedostaje ili nije tačan, ustanova ga ispravlja u JISP-u.

📜 Arhivska prezentacija škole (istorijski sadržaj) ▼

Dodatne informacije će uskoro biti prikazane.