🏫 Osnovna škola 📍 Šabac (Šabac)

OSNOVNA ŠKOLA "LAZA K. LAZAREVIĆ"

Registar i kontakt informacije ustanove na Portalu škola Srbije

📍

Lokacija i područje

Mesto: Šabac
Adresa: Masarikova 136 (15000)
Opština: Šabac
Školski okrug: Mačvanski
Školska uprava: Valjevo
☎️

Kontakt i rukovodstvo

Glavni telefon: 015/352-047
E-pošta: [email protected]
Faks: 015/352-049
🌐

Internet i mreže

📋

Identifikacija i sistemski podaci

Matični broj: —
PIB: —
Vrsta osnivača: —
📜

Prosvetni glasnik

34 broja

Brojevi „Prosvetnog glasnika" u kojima su objavljeni planovi i programi nastave i učenja po kojima škola radi.

Programi školske 2025/2026.

  • Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV razred · 684 učenika
    10/201712/201815/201818/20181/20192/202016/20221/202313/202314/2023
  • Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI razred · 347 učenika
    15/201818/20183/20193/20206/202017/202116/202213/202314/2023
  • Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII razred · 308 učenika
    18/201813/2023

Svi brojevi vezani za školu

2005. 1
2006. 15
2008. 2
2009. 6
2010. 27
2011. 37
2013. 18
2014. 511
2016. 11
2017. 710
2018. 121518
2019. 135101112
2020. 12368
2021. 17
2022. 16
2023. 11314
📊

Škola u brojevima

školska 2025/2026.

Učenici

1.339 učenika
64 odeljenja
20,9 učenika po odeljenju
6 kombinovanih odeljenja
56 učenika po IOP-u
+4% učenika u odnosu na 2022/2023.

Zaposleni

121 zaposlenih
87 u nastavi
34 nenastavno osoblje
94 na neodređeno
27 na određeno
15,4 učenika po nastavniku

Prostor

17 objekata
52 učionica
3 kabineta
1 radionica
1 fiskulturnih sala
2 biblioteka
18.889 m² površina objekata

Programi i jezici

4 stranih jezika
Tabele i detalji po razredima, jezicima, zaposlenima i objektima ↓

📊 Podaci Ministarstva prosvete — detaljno

Podaci koje ustanova unosi u Jedinstveni informacioni sistem prosvete (JISP), objavljeni kao otvoreni podaci Ministarstva prosvete.

🎒

Učenici po razredima 2025/2026.

RazredUčenikaOdeljenjaProsek
I razred1761214,7
II razred1631016,3
III razred1761214,7
IV razred1691115,4
V razred181725,9
VI razred166723,7
VII razred153721,9
VIII razred155722,1
Ukupno1.3396420,9

Škola ima 6 kombinovanih odeljenja (više razreda u jednom odeljenju) — u tabeli se takvo odeljenje broji u svakom svom razredu, a u ukupnom zbiru jednom.

Po individualnom obrazovnom planu (IOP) radi 56 učenika: IOP1 29, IOP2 19, IOP3 8.

📈

Kretanje kroz godine

Broj učenika

Od 2022/2023. do 2025/2026. broj učenika se povećao za 50 (+4%), a broj odeljenja je sa 60 porastao na 64.

Broj zaposlenih

GodinaUkupnoU nastavi
2023/2024.12489
2024/2025.12794
2025/2026.12187
📜

Nastavni planovi i programi 2025/2026.

ProgramRazrediProsvetni glasnik UčenikaTrajanjeUpisNivo (NOKS)
Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV 10/2017, 12/2018, 15/2018, 18/2018, 1/2019, 2/2020, 16/2022, 1/2023, 13/2023, 14/2023 684 4 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI 15/2018, 18/2018, 3/2019, 3/2020, 6/2020, 17/2021, 16/2022, 13/2023, 14/2023 347 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII 18/2018, 13/2023 308 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
🌍

Jezici

Jezik nastave

  • Srpski jezik1.339 učenika

Drugi strani jezik 2025/2026.

  • Francuski jezik466 učenika
  • Ruski jezik123 učenika
  • Nemački jezik4 učenika

Strani jezik 2025/2026.

  • Engleski jezik1.331 učenik
👥

Zaposleni 2025/2026.

121ukupno
87nastavno osoblje
34nenastavno

Na neodređeno 94, na određeno 27 (bez zamena).

Po radnim mestima

  • Nastavnik razredne nastave29
  • Nastavnik predmetne nastave sa odeljenjskim starešinstvom28
  • Nastavnik predmetne nastave23
  • Čistačica18
  • Domar/majstor održavanja3
  • Pomoćnik direktora ustanove2
  • Nastavnik u kombinovanom odeljenju od dva razreda2
  • Nastavnik u kombinovanom odeljenju od četiri razreda2
  • Nastavnik u produženom boravku2
  • Stručni saradnik pedagog2
  • Stručni saradnik psiholog2
  • Stručni saradnik - bibliotekar / nototekar / medijatekar2
  • Diplomirani ekonomista za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Servirka1
  • Direktor ustanove1
  • Nastavnik u kombinovanom odeljenju od tri razreda1
  • Sekretar ustanove1
  • Stručni saradnik defektolog / specijalni edukator i rehabilitator1
🏫

Objekti i prostor

ObjekatUčioniceKabineti LaboratorijeRadioniceFiskulturne sale BibliotekePovršina
OŠ"Laza K. Lazarević" - matična školasedište Masarikova 136, Šabac 22201 013.369 m²
OŠ"Laza K. Lazarević" - matična školasedište Masarikova 136, Šabac 0100 101.470 m²
Laza K. Lazarević - Desić Masarikova 136, Šabac 0000 0096 m²
Laza K. Lazarević - Desić Masarikova 136, Šabac 2000 00834 m²
Laza K. Lazarević- Grušić Masarikova 136, Šabac 4000 001.068 m²
Laza K. Lazarević- Jevremovac Masarikova 136, Šabac 4000 001.250 m²
Laza K. Lazarević- Maovi Masarikova 136, Šabac 0000 0028 m²
Laza K. Lazarević- Maovi Masarikova 136, Šabac 2000 00205 m²
Laza K. Lazarević- Slatina Masarikova 136, Šabac 0000 0028 m²
Laza K. Lazarević- Slatina Masarikova 136, Šabac 2000 00130 m²
Laza K. Lazarević-Varna Masarikova 136, Šabac 1000 00150 m²
Laza K. Lazarević-Varna Masarikova 136, Šabac 0000 0060 m²
Laza K. Lazarević-Varna Masarikova 136, Šabac 0000 0066 m²
Laza K. Lazarević-Varna Masarikova 136, Šabac 11000 01924 m²
Laza K. Lazarević-Varna Masarikova 136, Šabac 0000 008.813 m²
Laza K. Lazarević-Pocerski Metković Masarikova 136, Šabac 0000 0033 m²
Laza K. Lazarević-Pocerski Metković Masarikova 136, Šabac 4000 00365 m²
Ukupno (17 objekata) 52301 1218.889 m²

Izvor: Portal otvorenih podataka Ministarstva prosvete (podaci iz JISP-a, preuzeti 28. septembar 2026.). Ako neki podatak nedostaje ili nije tačan, ustanova ga ispravlja u JISP-u.