🏫 Osnovna škola 📍 Niš (Niš)

OSNOVNA ŠKOLA "KRALJ PETAR PRVI"

Registar i kontakt informacije ustanove na Portalu škola Srbije

📍

Lokacija i područje

Mesto: Niš
Adresa: Vojvode Putnika br.1 (18000)
Opština: Niš
Školski okrug: Nišavski
Školska uprava: Niš
☎️

Kontakt i rukovodstvo

Glavni telefon: 018/290-005
Faks: 018/290-005
🌐

Internet i mreže

Službena e-pošta: Nije upisana
Instagram: Nije upisan
📋

Identifikacija i sistemski podaci

Matični broj: —
PIB: —
Vrsta osnivača: —
📜

Prosvetni glasnik

35 brojeva

Brojevi „Prosvetnog glasnika" u kojima su objavljeni planovi i programi nastave i učenja po kojima škola radi.

Programi školske 2025/2026.

  • Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV razred · 426 učenika
    10/201712/201815/201818/20181/20192/202016/20221/202313/202314/2023
  • Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII razred · 215 učenika
    18/201813/2023
  • Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI razred · 207 učenika
    15/201818/20183/20193/20206/202017/202116/202213/202314/2023

Svi brojevi vezani za školu

2005. 1
2006. 15
2008. 2
2009. 6
2010. 27
2011. 37
2013. 18
2014. 511
2016. 11
2017. 710
2018. 121518
2019. 135101112
2020. 12368
2021. 517
2022. 16
2023. 11314
📊

Škola u brojevima

školska 2025/2026.

Učenici

848 učenika
39 odeljenja
21,7 učenika po odeljenju
21 učenika po IOP-u
−3% učenika u odnosu na 2022/2023.

Zaposleni

81 zaposlenih
56 u nastavi
25 nenastavno osoblje
58 na neodređeno
23 na određeno
15,1 učenika po nastavniku

Prostor

5 objekata
10 učionica
17 kabineta
1 radionica
2 fiskulturnih sala
10.747 m² površina objekata

Programi i jezici

3 stranih jezika
50 dece u PPP
3 grupa PPP
Tabele i detalji po razredima, jezicima, zaposlenima i objektima ↓

📊 Podaci Ministarstva prosvete — detaljno

Podaci koje ustanova unosi u Jedinstveni informacioni sistem prosvete (JISP), objavljeni kao otvoreni podaci Ministarstva prosvete.

🎒

Učenici po razredima 2025/2026.

RazredUčenikaOdeljenjaProsek
I razred100520,0
II razred113618,8
III razred123524,6
IV razred90422,5
V razred105426,3
VI razred102425,5
VII razred106521,2
VIII razred109618,2
Ukupno8483921,7

Po individualnom obrazovnom planu (IOP) radi 21 učenik: IOP1 17, IOP2 4, IOP3 0.

📈

Kretanje kroz godine

Broj učenika

Od 2022/2023. do 2025/2026. broj učenika se smanjio za 25 (-3%), a broj odeljenja je sa 38 porastao na 39.

Broj zaposlenih

GodinaUkupnoU nastavi
2023/2024.8660
2024/2025.8658
2025/2026.8156
📜

Nastavni planovi i programi 2025/2026.

ProgramRazrediProsvetni glasnik UčenikaTrajanjeUpisNivo (NOKS)
Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV 10/2017, 12/2018, 15/2018, 18/2018, 1/2019, 2/2020, 16/2022, 1/2023, 13/2023, 14/2023 426 4 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII 18/2018, 13/2023 215 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI 15/2018, 18/2018, 3/2019, 3/2020, 6/2020, 17/2021, 16/2022, 13/2023, 14/2023 207 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
🌍

Jezici

Jezik nastave

  • Srpski jezik848 učenika

Drugi strani jezik 2025/2026.

  • Nemački jezik348 učenika
  • Francuski jezik17 učenika

Strani jezik 2025/2026.

  • Engleski jezik848 učenika
👥

Zaposleni 2025/2026.

81ukupno
56nastavno osoblje
25nenastavno

Na neodređeno 58, na određeno 23 (bez zamena).

Po radnim mestima

  • Nastavnik predmetne nastave20
  • Nastavnik razredne nastave19
  • Nastavnik predmetne nastave sa odeljenjskim starešinstvom15
  • Čistačica11
  • Vaspitač4
  • Domar/majstor održavanja2
  • Nastavnik u produženom boravku2
  • Stručni saradnik pedagog2
  • Diplomirani ekonomista za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Referent za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Direktor ustanove1
  • Sekretar ustanove1
  • Pedagoški asistent1
  • Stručni saradnik psiholog1
🧸

Pripremni predškolski program 2025/2026.

50dece
3grupa
3vaspitača
  • Osnovna škola Kralj Petar INiš (Palilula) 2 grupe, 36 dece
  • Osnovna škola Kralj Petar I Pasi Poljana PPPNiš (Palilula) 1 grupa, 14 dece
🏫

Objekti i prostor

ObjekatUčioniceKabineti LaboratorijeRadioniceFiskulturne sale BibliotekePovršina
Osnovna škola Kralj Petar Isedište Vojvode Putnika 1, Niš (Palilula) 21701 104.360 m²
Osnovna škola Kralj Petar Isedište Vojvode Putnika 1, Niš (Palilula) 0000 00655 m²
Osnovna škola Kralj Petar I Pasi Poljana Vojvode Putnika 1, Niš (Palilula) 7000 005.265 m²
Osnovna škola Kralj Petar I Pasi Poljana Vojvode Putnika 1, Niš (Palilula) 0000 10299 m²
Osnovna škola Kralj Petar I Pasi Poljana PPP Vojvode Putnika 1, Niš (Palilula) 1000 00168 m²
Ukupno (5 objekata) 101701 2010.747 m²

Izvor: Portal otvorenih podataka Ministarstva prosvete (podaci iz JISP-a, preuzeti 28. septembar 2026.). Ako neki podatak nedostaje ili nije tačan, ustanova ga ispravlja u JISP-u.