🏫 Osnovna škola 📍 Novi Sad (Novi Sad)

OSNOVNA ŠKOLA "KOSTA TRIFKOVIĆ"

Registar i kontakt informacije ustanove na Portalu škola Srbije

📍

Lokacija i područje

Mesto: Novi Sad
Adresa: Berislava Berića 2 (21000)
Opština: Novi Sad
Školski okrug: Južnobački
Školska uprava: Novi Sad
☎️

Kontakt i rukovodstvo

Direktor: Milan Spasojević
Tel. direktora: 021/6442-755
Glavni telefon: 021/444-063
E-pošta: [email protected]
Faks: 021/443-143
🌐

Internet i mreže

Službena e-pošta: ✉️ [email protected]
E-pošta 2: [email protected]
Instagram: Nije upisan
📋

Identifikacija i sistemski podaci

Matični broj: —
PIB: —
Vrsta osnivača: —
📜

Prosvetni glasnik

34 broja

Brojevi „Prosvetnog glasnika" u kojima su objavljeni planovi i programi nastave i učenja po kojima škola radi.

Programi školske 2025/2026.

  • Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV razred · 686 učenika
    10/201712/201815/201818/20181/20192/202016/20221/202313/202314/2023
  • Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI razred · 337 učenika
    15/201818/20183/20193/20206/202017/202116/202213/202314/2023
  • Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII razred · 320 učenika
    18/201813/2023

Svi brojevi vezani za školu

2005. 1
2006. 15
2008. 2
2009. 6
2010. 27
2011. 37
2013. 18
2014. 511
2016. 11
2017. 710
2018. 121518
2019. 135101112
2020. 12368
2021. 17
2022. 16
2023. 11314
📊

Škola u brojevima

školska 2025/2026.

Učenici

1.343 učenika
51 odeljenja
26,3 učenika po odeljenju
11 učenika po IOP-u
+1% učenika u odnosu na 2022/2023.

Zaposleni

119 zaposlenih
85 u nastavi
34 nenastavno osoblje
87 na neodređeno
32 na određeno
15,8 učenika po nastavniku

Prostor

1 objekat
2 učionica
1 fiskulturnih sala
764 m² površina objekata

Programi i jezici

3 stranih jezika
4 jezika manjina
Tabele i detalji po razredima, jezicima, zaposlenima i objektima ↓

📊 Podaci Ministarstva prosvete — detaljno

Podaci koje ustanova unosi u Jedinstveni informacioni sistem prosvete (JISP), objavljeni kao otvoreni podaci Ministarstva prosvete.

🎒

Učenici po razredima 2025/2026.

RazredUčenikaOdeljenjaProsek
I razred160626,7
II razred167723,9
III razred176725,1
IV razred183726,1
V razred175629,2
VI razred162627,0
VII razred164627,3
VIII razred156626,0
Ukupno1.3435126,3

Po individualnom obrazovnom planu (IOP) radi 11 učenika: IOP1 2, IOP2 4, IOP3 5.

📈

Kretanje kroz godine

Broj učenika

Od 2022/2023. do 2025/2026. broj učenika se povećao za 11 (+1%), a broj odeljenja je sa 49 porastao na 51.

Broj zaposlenih

GodinaUkupnoU nastavi
2023/2024.11882
2024/2025.12387
2025/2026.11985
📜

Nastavni planovi i programi 2025/2026.

ProgramRazrediProsvetni glasnik UčenikaTrajanjeUpisNivo (NOKS)
Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV 10/2017, 12/2018, 15/2018, 18/2018, 1/2019, 2/2020, 16/2022, 1/2023, 13/2023, 14/2023 686 4 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI 15/2018, 18/2018, 3/2019, 3/2020, 6/2020, 17/2021, 16/2022, 13/2023, 14/2023 337 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII 18/2018, 13/2023 320 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
🌍

Jezici

Jezik nastave

  • Srpski jezik1.343 učenika

Drugi strani jezik 2025/2026.

  • Nemački jezik529 učenika
  • Ruski jezik128 učenika

Strani jezik 2025/2026.

  • Engleski jezik1.343 učenika

Jezici nacionalnih manjina 2025/2026.

  • Nemački jezik sa elementima nacionalne kulture200 učenika
  • Mađarski jezik sa elementima nacionalne kulture29 učenika
  • Rusinski jezik sa elementima nacionalne kulture8 učenika
  • Slovački jezik sa elementima nacionalne kulture5 učenika
👥

Zaposleni 2025/2026.

119ukupno
85nastavno osoblje
34nenastavno

Na neodređeno 87, na određeno 32 (bez zamena).

Po radnim mestima

  • Nastavnik razredne nastave30
  • Nastavnik predmetne nastave25
  • Nastavnik predmetne nastave sa odeljenjskim starešinstvom21
  • Čistačica16
  • Nastavnik u produženom boravku9
  • Servirka4
  • Domar/majstor održavanja2
  • Pomoćnik direktora ustanove2
  • Stručni saradnik psiholog2
  • Stručni saradnik - bibliotekar / nototekar / medijatekar2
  • Diplomirani ekonomista za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Referent za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Kuvar/poslastičar1
  • Direktor ustanove1
  • Sekretar ustanove1
  • Stručni saradnik pedagog1
🏫

Objekti i prostor

ObjekatUčioniceKabineti LaboratorijeRadioniceFiskulturne sale BibliotekePovršina
Osnovna škola "Kosta Trifković"sedište Berislava Berića 2, Novi Sad 2000 10764 m²

Izvor: Portal otvorenih podataka Ministarstva prosvete (podaci iz JISP-a, preuzeti 28. septembar 2026.). Ako neki podatak nedostaje ili nije tačan, ustanova ga ispravlja u JISP-u.

📜 Arhivska prezentacija škole (istorijski sadržaj) ▼
Škola sa 50. godišnjom tradicijom;

* Uspešna smo škola u urbanoj sredini;

* Ostvarujemo visok kvalitet u nastavi planiranjem i organizovanjem stručnog usavršavanja celog kolektiva, kao i individualnim usavršavanjem nastavnika;

* Brojno je učešće naših učenika na takmičenjima svih rangova uz ostvarene visoke plasmane i nagrade. Više od 250 učenika (80 u pojedinačnim i 180 u ekipnim takmičenjima) učestvuje na takmičenjima različitih rangova što je oko 30% od ukupnog broja učenika;

* Pružamo učenicima mogućnost da zadovolje svoja interesovanja kroz različite posebne programe psihosocijalne edukacije i vannastavne aktivnosti;

* Postižemo da se naši učenici "razlikuju" i često nose epitet "bolji";

* Nosioci smo značajnih nagrada za OV rad ("Jovan Popović", "Partizanski učitelj", "Oktobarska nagrada grada Novog Sada", "Dr Đorđe Natošević", "Fondacija Kostić" - SAD...);

* Estetski unapređujemo životnu i radnu sredinu;

* Opredeljeni smo za stalno uvođenje inovacija u nastavi i vannastavnim aktivnostima;

* Podstičemo kontinuirano stručno usavršavanje nastavnika i stručnih saradnika;

* Negujemo timski rad nastavnika i stručnih saradnika;

* Imamo dobru saradnju sa roditeljima i lokalnom zajednicom;

* Uspostavili smo međunarodnu saradnju sa školom iz Rima "VIA DEL RUGANTINO" preko NVO "Un ponte per..." iz Italije;

* Opredeljeni smo za stalno uvođenje inovacija u nastavi i vannastavnim aktivnostima;