🏫 Osnovna škola 📍 Novi Beograd (Novi Beograd)

OSNOVNA ŠKOLA "JOVAN STERIJA POPOVIĆ"

Registar i kontakt informacije ustanove na Portalu škola Srbije

📍

Lokacija i područje

Mesto: Novi Beograd
Adresa: Vojvođanska 61 (11070)
Opština: Novi Beograd
Školski okrug: Grad Beograd
Školska uprava: Beograd
☎️

Kontakt i rukovodstvo

Glavni telefon: 011/718-9601
E-pošta: [email protected]
Faks: 011/718-9602
🌐

Internet i mreže

Službena e-pošta: ✉️ [email protected]
Facebook: Nije upisan
Instagram: Nije upisan
📋

Identifikacija i sistemski podaci

Matični broj: 07029632
PIB: 101831744
Vrsta osnivača: Javna ustanova
Ustanova radi od: 6. jun 1963.
📜

Prosvetni glasnik

34 broja

Brojevi „Prosvetnog glasnika" u kojima su objavljeni planovi i programi nastave i učenja po kojima škola radi.

Programi školske 2025/2026.

  • Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV razred · 553 učenika
    10/201712/201815/201818/20181/20192/202016/20221/202313/202314/2023
  • Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI razred · 280 učenika
    15/201818/20183/20193/20206/202017/202116/202213/202314/2023
  • Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII razred · 238 učenika
    18/201813/2023

Svi brojevi vezani za školu

2005. 1
2006. 15
2008. 2
2009. 6
2010. 27
2011. 37
2013. 18
2014. 511
2016. 11
2017. 710
2018. 121518
2019. 135101112
2020. 12368
2021. 17
2022. 16
2023. 11314
📊

Škola u brojevima

školska 2025/2026.

Učenici

1.071 učenika
38 odeljenja
28,2 učenika po odeljenju
5 učenika po IOP-u
+8% učenika u odnosu na 2022/2023.

Zaposleni

73 zaposlenih
56 u nastavi
17 nenastavno osoblje
53 na neodređeno
20 na određeno
19,1 učenika po nastavniku

Prostor

1 objekat
25 učionica
1 kabineta
1 fiskulturnih sala
1 biblioteka
4.840 m² površina objekata

Programi i jezici

3 stranih jezika
Tabele i detalji po razredima, jezicima, zaposlenima i objektima ↓

📊 Podaci Ministarstva prosvete — detaljno

Podaci koje ustanova unosi u Jedinstveni informacioni sistem prosvete (JISP), objavljeni kao otvoreni podaci Ministarstva prosvete.

🎒

Učenici po razredima 2025/2026.

RazredUčenikaOdeljenjaProsek
I razred119429,8
II razred147529,4
III razred142528,4
IV razred145529,0
V razred140528,0
VI razred140528,0
VII razred123524,6
VIII razred115428,8
Ukupno1.0713828,2

Po individualnom obrazovnom planu (IOP) radi 5 učenika: IOP1 1, IOP2 2, IOP3 2.

📈

Kretanje kroz godine

Broj učenika

Od 2022/2023. do 2025/2026. broj učenika se povećao za 76 (+8%), a broj odeljenja je sa 37 porastao na 38.

Broj zaposlenih

GodinaUkupnoU nastavi
2023/2024.7760
2024/2025.7458
2025/2026.7356
📜

Nastavni planovi i programi 2025/2026.

ProgramRazrediProsvetni glasnik UčenikaTrajanjeUpisNivo (NOKS)
Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV 10/2017, 12/2018, 15/2018, 18/2018, 1/2019, 2/2020, 16/2022, 1/2023, 13/2023, 14/2023 553 4 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI 15/2018, 18/2018, 3/2019, 3/2020, 6/2020, 17/2021, 16/2022, 13/2023, 14/2023 280 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII 18/2018, 13/2023 238 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
🌍

Jezici

Jezik nastave

  • Srpski jezik1.071 učenik

Drugi strani jezik 2025/2026.

  • Nemački jezik518 učenika
  • Ruski jezik1 učenik

Strani jezik 2025/2026.

  • Engleski jezik1.071 učenik
👥

Zaposleni 2025/2026.

73ukupno
56nastavno osoblje
17nenastavno

Na neodređeno 53, na određeno 20 (bez zamena).

Po radnim mestima

  • Nastavnik predmetne nastave sa odeljenjskim starešinstvom16
  • Nastavnik razredne nastave15
  • Nastavnik predmetne nastave15
  • Čistačica8
  • Nastavnik u celodnevnoj nastavi sa odeljenjskim starešinstvom4
  • Nastavnik u produženom boravku3
  • Nastavnik u celodnevnoj nastavi3
  • Diplomirani ekonomista za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Referent za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Domar/majstor održavanja1
  • Servirka1
  • Direktor ustanove1
  • Sekretar ustanove1
  • Stručni saradnik pedagog1
  • Stručni saradnik psiholog1
  • Stručni saradnik - bibliotekar / nototekar / medijatekar1
🏫

Objekti i prostor

ObjekatUčioniceKabineti LaboratorijeRadioniceFiskulturne sale BibliotekePovršina
OŠ "Jovan Sterija Popović"sedište Vojvođanska 61, Beograd (Novi Beograd) 25100 114.840 m²

Izvor: Portal otvorenih podataka Ministarstva prosvete (podaci iz JISP-a, preuzeti 28. septembar 2026.). Ako neki podatak nedostaje ili nije tačan, ustanova ga ispravlja u JISP-u.

📜 Arhivska prezentacija škole (istorijski sadržaj) ▼

Prvi pisani podatak o školi u Bežaniji datira iz 1715. godine. Zgrada u kojoj je škola tada radila porušena je. Od 1836. godine škola radi u maloj zgradi u dvorištu Bežanijske crkve.

Prva školska zgrada sa dve učionice podignuta je 1873. godine. Nova školska zgrada na dva sprata, najviša u Sremu u to vreme, sazidana je 1891. godine. Prvi učitelji bili su Pavle Kršić, Toša Petrović, Janko Cetina i Ljubica Rašković.

U današnjoj zgradi osnovna škola ''Jovan Sterija Popović'' radi od 22. oktobra 1959. godine. Dan useljenja u novu školsku zgradu i Dan oslobođenja Bežanije proslavlja se kao dan škole. Ime poznatog književnika škola nosi od 1. marta 1953. godine. Škola ima svoju himnu i svoj grb. Danas u školi imamo 1100 učenika, preko 60 nastavnika, malo prostora i puno volje za radom. Možemo se pohvaliti izuzetno velikim brojem kulturno - umetničkih nastupa, te bez lažne skromnosti možemo reći da predstavljamo kulturni centar lokalne zajednice.