🏫 Osnovna škola 📍 Novi Sad (Novi Sad)

OSNOVNA ŠKOLA "JOVAN POPOVIĆ"

Registar i kontakt informacije ustanove na Portalu škola Srbije

📍

Lokacija i područje

Mesto: Novi Sad
Adresa: Ravanička 2 (21000)
Opština: Novi Sad
Školski okrug: Južnobački
Školska uprava: Novi Sad
☎️

Kontakt i rukovodstvo

Glavni telefon: 021/450-656
Faks: 021/450-833
🌐

Internet i mreže

Službena e-pošta: Nije upisana
Facebook: Nije upisan
Instagram: Nije upisan
📋

Identifikacija i sistemski podaci

Matični broj: —
PIB: —
Vrsta osnivača: —
📜

Prosvetni glasnik

18 brojeva

Brojevi „Prosvetnog glasnika" u kojima su objavljeni planovi i programi nastave i učenja po kojima škola radi.

Programi školske 2025/2026.

  • Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV razred · 636 učenika
    10/201712/201815/201818/20181/20192/202016/20221/202313/202314/2023
  • Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI razred · 305 učenika
    15/201818/20183/20193/20206/202017/202116/202213/202314/2023
  • Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII razred · 278 učenika
    18/201813/2023

Svi brojevi vezani za školu

2017. 10
2018. 121518
2019. 13511
2020. 12368
2021. 17
2022. 16
2023. 11314
📊

Škola u brojevima

školska 2025/2026.

Učenici

1.219 učenika
44 odeljenja
27,7 učenika po odeljenju
14 učenika po IOP-u
+15% učenika u odnosu na 2022/2023.

Zaposleni

88 zaposlenih
60 u nastavi
28 nenastavno osoblje
73 na neodređeno
15 na određeno
20,3 učenika po nastavniku

Prostor

2 objekata
6 učionica
4 kabineta
1 radionica
1 fiskulturnih sala
1 biblioteka
7.374 m² površina objekata

Programi i jezici

4 stranih jezika
2 jezika manjina
Tabele i detalji po razredima, jezicima, zaposlenima i objektima ↓

📊 Podaci Ministarstva prosvete — detaljno

Podaci koje ustanova unosi u Jedinstveni informacioni sistem prosvete (JISP), objavljeni kao otvoreni podaci Ministarstva prosvete.

🎒

Učenici po razredima 2025/2026.

RazredUčenikaOdeljenjaProsek
I razred145529,0
II razred164627,3
III razred161626,8
IV razred166627,7
V razred139527,8
VI razred166627,7
VII razred131526,2
VIII razred147529,4
Ukupno1.2194427,7

Po individualnom obrazovnom planu (IOP) radi 14 učenika: IOP1 4, IOP2 4, IOP3 6.

📈

Kretanje kroz godine

Broj učenika

Od 2022/2023. do 2025/2026. broj učenika se povećao za 163 (+15%), a broj odeljenja je sa 39 porastao na 44.

Broj zaposlenih

GodinaUkupnoU nastavi
2023/2024.9061
2024/2025.9364
2025/2026.8860
📜

Nastavni planovi i programi 2025/2026.

ProgramRazrediProsvetni glasnik UčenikaTrajanjeUpisNivo (NOKS)
Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV 10/2017, 12/2018, 15/2018, 18/2018, 1/2019, 2/2020, 16/2022, 1/2023, 13/2023, 14/2023 636 4 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI 15/2018, 18/2018, 3/2019, 3/2020, 6/2020, 17/2021, 16/2022, 13/2023, 14/2023 305 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII 18/2018, 13/2023 278 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
🌍

Jezici

Jezik nastave

  • Srpski jezik1.219 učenika

Drugi strani jezik 2025/2026.

  • Nemački jezik494 učenika
  • Ruski jezik87 učenika
  • Francuski jezik1 učenik

Strani jezik 2025/2026.

  • Engleski jezik1.218 učenika

Jezici nacionalnih manjina 2025/2026.

  • Mađarski jezik sa elementima nacionalne kulture30 učenika
  • Slovački jezik sa elementima nacionalne kulture3 učenika
👥

Zaposleni 2025/2026.

88ukupno
60nastavno osoblje
28nenastavno

Na neodređeno 73, na određeno 15 (bez zamena).

Po radnim mestima

  • Nastavnik predmetne nastave35
  • Nastavnik razredne nastave20
  • Čistačica16
  • Nastavnik u produženom boravku5
  • Servirka3
  • Domar/majstor održavanja2
  • Diplomirani ekonomista za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Referent za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Pomoćnik direktora ustanove1
  • Sekretar ustanove1
  • Stručni saradnik pedagog1
  • Stručni saradnik psiholog1
  • Stručni saradnik - bibliotekar / nototekar / medijatekar1
🏫

Objekti i prostor

ObjekatUčioniceKabineti LaboratorijeRadioniceFiskulturne sale BibliotekePovršina
OŠ Jovan Popovićsedište Ravanička 2, Novi Sad 5301 115.579 m²
OŠ Jovan Popović - mala škola Ravanička 2, Novi Sad 1100 001.795 m²
Ukupno (2 objekata) 6401 117.374 m²

Izvor: Portal otvorenih podataka Ministarstva prosvete (podaci iz JISP-a, preuzeti 28. septembar 2026.). Ako neki podatak nedostaje ili nije tačan, ustanova ga ispravlja u JISP-u.