🏫 Osnovna škola 📍 Beograd (Vračar)

OSNOVNA ŠKOLA "JOVAN MIODRAGOVIĆ"

Registar i kontakt informacije ustanove na Portalu škola Srbije

📍

Lokacija i područje

Mesto: Beograd
Adresa: Vojvode Dragomira 1 (11000)
Opština: Vračar
Školski okrug: Grad Beograd
Školska uprava: Beograd
☎️

Kontakt i rukovodstvo

Glavni telefon: 011/243-7056
E-pošta: [email protected]
Faks: 011/243-7056
🌐

Internet i mreže

📋

Identifikacija i sistemski podaci

Matični broj: 07004257
PIB: 100289516
Vrsta osnivača: Javna ustanova
Ustanova radi od: 19. jul 1954.
📜

Prosvetni glasnik

35 brojeva

Brojevi „Prosvetnog glasnika" u kojima su objavljeni planovi i programi nastave i učenja po kojima škola radi.

Programi školske 2025/2026.

  • Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV razred · 397 učenika
    10/201712/201815/201818/20181/20192/202016/20221/202313/202314/2023
  • Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII razred · 286 učenika
    18/201813/2023
  • Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI razred · 273 učenika
    15/201818/20183/20193/20206/202017/202116/202213/202314/2023
  • Osnovna škola I-IV 2020/2021 IV razred · 97 učenika
    10/201712/201815/201818/20181/20192/2020

Svi brojevi vezani za školu

2005. 1
2006. 15
2008. 2
2009. 6
2010. 27
2011. 37
2013. 18
2014. 511
2016. 11
2017. 710
2018. 121518
2019. 135101112
2020. 12368
2021. 517
2022. 16
2023. 11314
📊

Škola u brojevima

školska 2025/2026.

Učenici

1.053 učenika
41 odeljenja
25,7 učenika po odeljenju
18 učenika po IOP-u
+2% učenika u odnosu na 2022/2023.

Zaposleni

79 zaposlenih
61 u nastavi
18 nenastavno osoblje
57 na neodređeno
22 na određeno
17,3 učenika po nastavniku

Prostor

1 objekat
23 učionica
12 kabineta
1 fiskulturnih sala
1 biblioteka
4.500 m² površina objekata

Programi i jezici

4 stranih jezika
Tabele i detalji po razredima, jezicima, zaposlenima i objektima ↓

📊 Podaci Ministarstva prosvete — detaljno

Podaci koje ustanova unosi u Jedinstveni informacioni sistem prosvete (JISP), objavljeni kao otvoreni podaci Ministarstva prosvete.

🎒

Učenici po razredima 2025/2026.

RazredUčenikaOdeljenjaProsek
I razred103425,8
II razred123524,6
III razred145529,0
IV razred123717,6
V razred157626,2
VI razred116523,2
VII razred161626,8
VIII razred125525,0
Ukupno1.0534125,7

Po individualnom obrazovnom planu (IOP) radi 18 učenika: IOP1 12, IOP2 5, IOP3 1.

📈

Kretanje kroz godine

Broj učenika

Od 2022/2023. do 2025/2026. broj učenika se povećao za 18 (+2%), a broj odeljenja je ostao 41.

Broj zaposlenih

GodinaUkupnoU nastavi
2023/2024.7759
2024/2025.7962
2025/2026.7961
📜

Nastavni planovi i programi 2025/2026.

ProgramRazrediProsvetni glasnik UčenikaTrajanjeUpisNivo (NOKS)
Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV 10/2017, 12/2018, 15/2018, 18/2018, 1/2019, 2/2020, 16/2022, 1/2023, 13/2023, 14/2023 397 4 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII 18/2018, 13/2023 286 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI 15/2018, 18/2018, 3/2019, 3/2020, 6/2020, 17/2021, 16/2022, 13/2023, 14/2023 273 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola I-IV 2020/2021 IV 10/2017, 12/2018, 15/2018, 18/2018, 1/2019, 2/2020 97 4 godine Aktivan —
🌍

Jezici

Jezik nastave

  • Srpski jezik1.053 učenika

Drugi strani jezik 2025/2026.

  • Francuski jezik473 učenika
  • Ruski jezik4 učenika
  • Nemački jezik2 učenika

Strani jezik 2025/2026.

  • Engleski jezik1.053 učenika
👥

Zaposleni 2025/2026.

79ukupno
61nastavno osoblje
18nenastavno

Na neodređeno 57, na određeno 22 (bez zamena).

Po radnim mestima

  • Nastavnik predmetne nastave sa odeljenjskim starešinstvom19
  • Nastavnik razredne nastave18
  • Nastavnik predmetne nastave14
  • Čistačica10
  • Nastavnik u produženom boravku9
  • Diplomirani ekonomista za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Domar/majstor održavanja1
  • Servirka1
  • Direktor ustanove1
  • Nastavnik predmetne nastave sa odeljenjskim starešinstvom u posebnim uslovima1
  • Stručni saradnik pedagog1
  • Stručni saradnik psiholog1
  • Stručni saradnik logoped1
  • Stručni saradnik - bibliotekar / nototekar / medijatekar u posebnim uslovima1
🏫

Objekti i prostor

ObjekatUčioniceKabineti LaboratorijeRadioniceFiskulturne sale BibliotekePovršina
OŠ "Jovan Miodragović"sedište Vojvode Dragomira 1, Beograd (Vračar) 231200 114.500 m²

Izvor: Portal otvorenih podataka Ministarstva prosvete (podaci iz JISP-a, preuzeti 28. septembar 2026.). Ako neki podatak nedostaje ili nije tačan, ustanova ga ispravlja u JISP-u.

Vesti škole

📜 Arhivska prezentacija škole (istorijski sadržaj) ▼

Osnovna škola Jovan Miodragović je smeštena u srcu Opštine Vračar, na uglu ulica Vojvode Dragomira i Mileševske. U njenoj blizini nalaze se dve predškolske ustanove, Dom zdravlja Vračar, Sportski centar Vračar, sedište Opštine, MUP Vračar, Kalenićeva pijaca itd.

Škola je osnovana je 1954. godine. Dobila je ime po poznatom pedagogu koji je živeo i radio u Beogradu i Srbiji krajem 19. i početkom 20. veka.

VIZIJA

Želimo osnovnu školu u kojoj je zadovoljan i učenik i nastavnik, u koju roditelj ima poverenja, na koju je lokalna sredina ponosna i u koju svi ulažu. Negovanjem prijatne i podsticajne atmosfere, pružanjem podrške učenicima kroz savremenu nastavu i vannastavne aktivnosti , želimo da pružimo osnov za razvoj potencijala svakog učenika u zadovoljnu i kompetentnu ličnost XXI veka.


MISIJA

Naša škola obrazuje i vaspitava učenike u duhu univerzalnih ljudskih vrednosti. Podstičemo sticanje primenjivih znanja, nenasilnu komunikaciju i toleranciju.