🏫 Osnovna škola 📍 Svilajnac (Svilajnac)

OSNOVNA ŠKOLA "JOVAN JOVANOVIĆ-ZMAJ"

Registar i kontakt informacije ustanove na Portalu škola Srbije

📍

Lokacija i područje

Mesto: Svilajnac
Adresa: Aleja Zorana Đinđića br.6 (35210)
Opština: Svilajnac
Školski okrug: Pomoravski
Školska uprava: Jagodina
☎️

Kontakt i rukovodstvo

Glavni telefon: 035/312-321
E-pošta: [email protected]
Faks: 035/312-324
🌐

Internet i mreže

📋

Identifikacija i sistemski podaci

Matični broj: —
PIB: —
Vrsta osnivača: —
📜

Prosvetni glasnik

36 brojeva

Brojevi „Prosvetnog glasnika" u kojima su objavljeni planovi i programi nastave i učenja po kojima škola radi.

Programi školske 2025/2026.

  • Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV razred · 431 učenik
    10/201712/201815/201818/20181/20192/202016/20221/202313/202314/2023
  • Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII razred · 252 učenika
    18/201813/2023
  • Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI razred · 239 učenika
    15/201818/20183/20193/20206/202017/202116/202213/202314/2023
  • Funkcionalno osnovno obrazovanje odraslih 2013/2014 · 27 učenika
    13/2013

Svi brojevi vezani za školu

2005. 1
2006. 15
2008. 2
2009. 6
2010. 27
2011. 37
2013. 1813
2014. 511
2016. 11
2017. 710
2018. 121518
2019. 135101112
2020. 12368
2021. 517
2022. 16
2023. 11314
📊

Škola u brojevima

školska 2025/2026.

Učenici

922 učenika
50 odeljenja
18,4 učenika po odeljenju
13 kombinovanih odeljenja
68 učenika po IOP-u
−2% učenika u odnosu na 2022/2023.

Zaposleni

113 zaposlenih
65 u nastavi
48 nenastavno osoblje
75 na neodređeno
38 na određeno
14,2 učenika po nastavniku

Prostor

13 objekata
47 učionica
14 kabineta
1 radionica
1 fiskulturnih sala
2 biblioteka
10.223 m² površina objekata

Programi i jezici

3 stranih jezika
Tabele i detalji po razredima, jezicima, zaposlenima i objektima ↓

📊 Podaci Ministarstva prosvete — detaljno

Podaci koje ustanova unosi u Jedinstveni informacioni sistem prosvete (JISP), objavljeni kao otvoreni podaci Ministarstva prosvete.

🎒

Učenici po razredima 2025/2026.

RazredUčenikaOdeljenjaProsek
I razred105119,5
II razred119129,9
III razred106119,6
IV razred101119,2
V razred107521,4
VI razred132622,0
VII razred136527,2
VIII razred116523,2
Ukupno9225018,4

Škola ima 13 kombinovanih odeljenja (više razreda u jednom odeljenju) — u tabeli se takvo odeljenje broji u svakom svom razredu, a u ukupnom zbiru jednom.

Po individualnom obrazovnom planu (IOP) radi 68 učenika: IOP1 46, IOP2 22, IOP3 0.

📈

Kretanje kroz godine

Broj učenika

Od 2022/2023. do 2025/2026. broj učenika se smanjio za 20 (-2%), a broj odeljenja je sa 51 pao na 50.

Broj zaposlenih

GodinaUkupnoU nastavi
2023/2024.10865
2024/2025.10161
2025/2026.11365
📜

Nastavni planovi i programi 2025/2026.

ProgramRazrediProsvetni glasnik UčenikaTrajanjeUpisNivo (NOKS)
Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV 10/2017, 12/2018, 15/2018, 18/2018, 1/2019, 2/2020, 16/2022, 1/2023, 13/2023, 14/2023 431 4 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII 18/2018, 13/2023 252 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI 15/2018, 18/2018, 3/2019, 3/2020, 6/2020, 17/2021, 16/2022, 13/2023, 14/2023 239 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Funkcionalno osnovno obrazovanje odraslih 2013/2014 — 13/2013 27 3 godine Aktivan —
🌍

Jezici

Jezik nastave

  • Srpski jezik922 učenika

Drugi strani jezik 2025/2026.

  • Francuski jezik443 učenika
  • Nemački jezik2 učenika

Strani jezik 2025/2026.

  • Engleski jezik922 učenika
👥

Zaposleni 2025/2026.

113ukupno
65nastavno osoblje
48nenastavno

Na neodređeno 75, na određeno 38 (bez zamena).

Po radnim mestima

  • Čistačica23
  • Nastavnik razredne nastave16
  • Nastavnik predmetne nastave sa odeljenjskim starešinstvom16
  • Nastavnik predmetne nastave14
  • Nastavnik u kombinovanom odeljenju od dva razreda12
  • Domar/majstor održavanja6
  • Kuvar/poslastičar4
  • Servirka4
  • Nastavnik u kombinovanom odeljenju od četiri razreda3
  • Andragoški asistent3
  • Nastavnik u kombinovanom odeljenju od tri razreda2
  • Nastavnik u produženom boravku2
  • Stručni saradnik psiholog2
  • Diplomirani ekonomista za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Referent za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Pomoćnik direktora ustanove1
  • Sekretar ustanove1
  • Stručni saradnik pedagog1
  • Stručni saradnik - bibliotekar / nototekar / medijatekar1
🏫

Objekti i prostor

ObjekatUčioniceKabineti LaboratorijeRadioniceFiskulturne sale BibliotekePovršina
OŠ "Jovan Jovanović Zmaj" - Matična školasedište Aleja Zorana Đinđića 2, Svilajnac 221401 116.309 m²
IO BOBOVO Aleja Zorana Đinđića 2, Svilajnac 4000 00420 m²
IO VRLANE Aleja Zorana Đinđića 2, Svilajnac 1000 00107 m²
IO GLOŽANE Aleja Zorana Đinđića 2, Svilajnac 3000 00318 m²
IO GRABOVAC Aleja Zorana Đinđića 2, Svilajnac 3000 00433 m²
IO DUBLJE Aleja Zorana Đinđića 2, Svilajnac 0000 0076 m²
IO DUBLJE Aleja Zorana Đinđića 2, Svilajnac 4000 00373 m²
IO DUBNICA Aleja Zorana Đinđića 2, Svilajnac 0000 0043 m²
IO DUBNICA Aleja Zorana Đinđića 2, Svilajnac 2000 00278 m²
IO LUKOVICA Aleja Zorana Đinđića 2, Svilajnac 3000 00353 m²
IO LUKOVICA Aleja Zorana Đinđića 2, Svilajnac 0000 0033 m²
IO PROŠTINAC Aleja Zorana Đinđića 2, Svilajnac 1000 00144 m²
IO CRKVENAC Aleja Zorana Đinđića 2, Svilajnac 4000 011.336 m²
Ukupno (13 objekata) 471401 1210.223 m²

Izvor: Portal otvorenih podataka Ministarstva prosvete (podaci iz JISP-a, preuzeti 28. septembar 2026.). Ako neki podatak nedostaje ili nije tačan, ustanova ga ispravlja u JISP-u.