🏫 Osnovna škola 📍 Obrenovac (Obrenovac)

OSNOVNA ŠKOLA "JOVAN JOVANOVIĆ ZMAJ"

Registar i kontakt informacije ustanove na Portalu škola Srbije

📍

Lokacija i područje

Mesto: Obrenovac
Adresa: Cara Lazara 2 (11500)
Opština: Obrenovac
Školski okrug: Grad Beograd
Školska uprava: Beograd
☎️

Kontakt i rukovodstvo

Glavni telefon: 011/872-3640
Faks: 011/872-3640
🌐

Internet i mreže

Službena e-pošta: Nije upisana
Facebook: Nije upisan
Instagram: Nije upisan
📋

Identifikacija i sistemski podaci

Matični broj: —
PIB: —
Vrsta osnivača: —
📜

Prosvetni glasnik

34 broja

Brojevi „Prosvetnog glasnika" u kojima su objavljeni planovi i programi nastave i učenja po kojima škola radi.

Programi školske 2025/2026.

  • Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV razred · 740 učenika
    10/201712/201815/201818/20181/20192/202016/20221/202313/202314/2023
  • Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII razred · 384 učenika
    18/201813/2023
  • Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI razred · 376 učenika
    15/201818/20183/20193/20206/202017/202116/202213/202314/2023

Svi brojevi vezani za školu

2005. 1
2006. 15
2008. 2
2009. 6
2010. 27
2011. 37
2013. 18
2014. 511
2016. 11
2017. 710
2018. 121518
2019. 135101112
2020. 12368
2021. 17
2022. 16
2023. 11314
📊

Škola u brojevima

školska 2025/2026.

Učenici

1.500 učenika
62 odeljenja
24,2 učenika po odeljenju
76 učenika po IOP-u
−1% učenika u odnosu na 2022/2023.

Zaposleni

134 zaposlenih
102 u nastavi
32 nenastavno osoblje
90 na neodređeno
44 na određeno
14,7 učenika po nastavniku

Prostor

2 objekata
6 učionica
4 kabineta
1 radionica
2 fiskulturnih sala
10.458 m² površina objekata

Programi i jezici

4 stranih jezika
Tabele i detalji po razredima, jezicima, zaposlenima i objektima ↓

📊 Podaci Ministarstva prosvete — detaljno

Podaci koje ustanova unosi u Jedinstveni informacioni sistem prosvete (JISP), objavljeni kao otvoreni podaci Ministarstva prosvete.

🎒

Učenici po razredima 2025/2026.

RazredUčenikaOdeljenjaProsek
I razred195824,4
II razred170724,3
III razred190823,8
IV razred185726,4
V razred195824,4
VI razred181822,6
VII razred209923,2
VIII razred175725,0
Ukupno1.5006224,2

Po individualnom obrazovnom planu (IOP) radi 76 učenika: IOP1 45, IOP2 24, IOP3 7.

📈

Kretanje kroz godine

Broj učenika

Od 2022/2023. do 2025/2026. broj učenika se smanjio za 15 (-1%), a broj odeljenja je sa 59 porastao na 62.

Broj zaposlenih

GodinaUkupnoU nastavi
2023/2024.13299
2024/2025.135102
2025/2026.134102
📜

Nastavni planovi i programi 2025/2026.

ProgramRazrediProsvetni glasnik UčenikaTrajanjeUpisNivo (NOKS)
Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV 10/2017, 12/2018, 15/2018, 18/2018, 1/2019, 2/2020, 16/2022, 1/2023, 13/2023, 14/2023 740 4 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII 18/2018, 13/2023 384 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI 15/2018, 18/2018, 3/2019, 3/2020, 6/2020, 17/2021, 16/2022, 13/2023, 14/2023 376 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
🌍

Jezici

Jezik nastave

  • Srpski jezik1.500 učenika

Drugi strani jezik 2025/2026.

  • Francuski jezik751 učenik
  • Nemački jezik3 učenika
  • Ruski jezik2 učenika

Strani jezik 2025/2026.

  • Engleski jezik1.496 učenika
👥

Zaposleni 2025/2026.

134ukupno
102nastavno osoblje
32nenastavno

Na neodređeno 90, na određeno 44 (bez zamena).

Po radnim mestima

  • Nastavnik predmetne nastave35
  • Nastavnik predmetne nastave sa odeljenjskim starešinstvom32
  • Nastavnik razredne nastave25
  • Čistačica18
  • Nastavnik u produženom boravku5
  • Nastavnik u celodnevnoj nastavi3
  • Domar/majstor održavanja2
  • Servirka2
  • Pomoćnik direktora ustanove2
  • Nastavnik u celodnevnoj nastavi sa odeljenjskim starešinstvom2
  • Stručni saradnik pedagog2
  • Referent za pravne,kadrovske i administrativne poslove1
  • Diplomirani ekonomista za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Direktor ustanove1
  • Sekretar ustanove1
  • Stručni saradnik psiholog1
  • Stručni saradnik - bibliotekar / nototekar / medijatekar1
🏫

Objekti i prostor

ObjekatUčioniceKabineti LaboratorijeRadioniceFiskulturne sale BibliotekePovršina
Jovan Jovanović Zmajsedište Cara Lazara 2, Obrenovac 4300 107.032 m²
Zvečka Cara Lazara 2, Obrenovac 2101 103.426 m²
Ukupno (2 objekata) 6401 2010.458 m²

Izvor: Portal otvorenih podataka Ministarstva prosvete (podaci iz JISP-a, preuzeti 28. septembar 2026.). Ako neki podatak nedostaje ili nije tačan, ustanova ga ispravlja u JISP-u.