🏫 Osnovna škola 📍 Beočin (Beočin)

OSNOVNA ŠKOLA "JOVAN GRČIĆ MILENKO"

Registar i kontakt informacije ustanove na Portalu škola Srbije

📍

Lokacija i područje

Mesto: Beočin
Adresa: Miloša Crnjanskog bb (21300)
Opština: Beočin
Školski okrug: Južnobački
Školska uprava: Novi Sad
☎️

Kontakt i rukovodstvo

Glavni telefon: 021/871-341
Faks: 021/872-922
🌐

Internet i mreže

Facebook: Nije upisan
Instagram: Nije upisan
📋

Identifikacija i sistemski podaci

Matični broj: —
PIB: —
Vrsta osnivača: —
📜

Prosvetni glasnik

29 brojeva

Brojevi „Prosvetnog glasnika" u kojima su objavljeni planovi i programi nastave i učenja po kojima škola radi.

Programi školske 2025/2026.

  • Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV razred · 432 učenika
    10/201712/201815/201818/20181/20192/202016/20221/202313/202314/2023
  • Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII razred · 227 učenika
    18/201813/2023
  • Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI razred · 199 učenika
    15/201818/20183/20193/20206/202017/202116/202213/202314/2023

Svi brojevi vezani za školu

2005. 1
2006. 15
2008. 2
2010. 27
2011. 37
2013. 1
2014. 11
2016. 11
2017. 10
2018. 121518
2019. 13511
2020. 12368
2021. 517
2022. 16
2023. 11314
📊

Škola u brojevima

školska 2025/2026.

Učenici

858 učenika
43 odeljenja
20,0 učenika po odeljenju
43 učenika po IOP-u
−1% učenika u odnosu na 2022/2023.

Zaposleni

91 zaposlenih
61 u nastavi
30 nenastavno osoblje
65 na neodređeno
26 na određeno
14,1 učenika po nastavniku

Prostor

4 objekata
40 učionica
4 kabineta
3 fiskulturnih sala
1 biblioteka
8.611 m² površina objekata

Programi i jezici

2 stranih jezika
Tabele i detalji po razredima, jezicima, zaposlenima i objektima ↓

📊 Podaci Ministarstva prosvete — detaljno

Podaci koje ustanova unosi u Jedinstveni informacioni sistem prosvete (JISP), objavljeni kao otvoreni podaci Ministarstva prosvete.

🎒

Učenici po razredima 2025/2026.

RazredUčenikaOdeljenjaProsek
I razred113618,8
II razred106617,7
III razred102617,0
IV razred111618,5
V razred87421,8
VI razred112522,4
VII razred111522,2
VIII razred116523,2
Ukupno8584320,0

Po individualnom obrazovnom planu (IOP) radi 43 učenika: IOP1 24, IOP2 19, IOP3 0.

📈

Kretanje kroz godine

Broj učenika

Od 2022/2023. do 2025/2026. broj učenika se smanjio za 5 (-1%), a broj odeljenja je sa 41 porastao na 43.

Broj zaposlenih

GodinaUkupnoU nastavi
2023/2024.8454
2024/2025.9461
2025/2026.9161
📜

Nastavni planovi i programi 2025/2026.

ProgramRazrediProsvetni glasnik UčenikaTrajanjeUpisNivo (NOKS)
Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV 10/2017, 12/2018, 15/2018, 18/2018, 1/2019, 2/2020, 16/2022, 1/2023, 13/2023, 14/2023 432 4 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII 18/2018, 13/2023 227 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI 15/2018, 18/2018, 3/2019, 3/2020, 6/2020, 17/2021, 16/2022, 13/2023, 14/2023 199 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
🌍

Jezici

Jezik nastave

  • Srpski jezik858 učenika

Drugi strani jezik 2025/2026.

  • Nemački jezik401 učenik

Strani jezik 2025/2026.

  • Engleski jezik856 učenika
👥

Zaposleni 2025/2026.

91ukupno
61nastavno osoblje
30nenastavno

Na neodređeno 65, na određeno 26 (bez zamena).

Po radnim mestima

  • Nastavnik razredne nastave24
  • Čistačica20
  • Nastavnik predmetne nastave20
  • Nastavnik predmetne nastave sa odeljenjskim starešinstvom17
  • Domar/majstor održavanja2
  • Šef računovodstva1
  • Referent za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Pomoćnik direktora ustanove1
  • Sekretar ustanove1
  • Pedagoški asistent1
  • Stručni saradnik pedagog1
  • Stručni saradnik psiholog1
  • Stručni saradnik - bibliotekar / nototekar / medijatekar1
🏫

Objekti i prostor

ObjekatUčioniceKabineti LaboratorijeRadioniceFiskulturne sale BibliotekePovršina
Osnovna škola "Jovan Grčić Milenko"sedište MILOŠA CRNJANSKOG bb, Beočin 30400 217.045 m²
Osnovna škola "Jovan Grčić Milenko" Rakovac MILOŠA CRNJANSKOG bb, Beočin 4000 00389 m²
Osnovna škola "Jovan Grčić Milenko", Čerević MILOŠA CRNJANSKOG bb, Beočin 4000 10976 m²
Osnovna škola "Jovan Grčić Milenko"Beočin selo MILOŠA CRNJANSKOG bb, Beočin 2000 00201 m²
Ukupno (4 objekata) 40400 318.611 m²

Izvor: Portal otvorenih podataka Ministarstva prosvete (podaci iz JISP-a, preuzeti 28. septembar 2026.). Ako neki podatak nedostaje ili nije tačan, ustanova ga ispravlja u JISP-u.

📜 Arhivska prezentacija škole (istorijski sadržaj) ▼

Dodatne informacije će uskoro biti prikazane.