🏫 Osnovna škola 📍 Beograd (Čukarica)

OSNOVNA ŠKOLA "JOSIF PANČIĆ"

Registar i kontakt informacije ustanove na Portalu škola Srbije

📍

Lokacija i područje

Mesto: Beograd
Adresa: Požeška 52 (11030)
Opština: Čukarica
Školski okrug: Grad Beograd
Školska uprava: Beograd
☎️

Kontakt i rukovodstvo

Direktor: Milan Bajić
Glavni telefon: 3554845
E-pošta: [email protected]
Faks: 3552743
🌐

Internet i mreže

Službena e-pošta: ✉️ [email protected]
Facebook: Nije upisan
Instagram: Nije upisan
📋

Identifikacija i sistemski podaci

Matični broj: 07014317
PIB: 101014076
Vrsta osnivača: Javna ustanova
Ustanova radi od: 20. decembar 1965.
📜

Prosvetni glasnik

34 broja

Brojevi „Prosvetnog glasnika" u kojima su objavljeni planovi i programi nastave i učenja po kojima škola radi.

Programi školske 2025/2026.

  • Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV razred · 630 učenika
    10/201712/201815/201818/20181/20192/202016/20221/202313/202314/2023
  • Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII razred · 341 učenik
    18/201813/2023
  • Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI razred · 331 učenik
    15/201818/20183/20193/20206/202017/202116/202213/202314/2023

Svi brojevi vezani za školu

2005. 1
2006. 15
2008. 2
2009. 6
2010. 27
2011. 37
2013. 18
2014. 511
2016. 11
2017. 710
2018. 121518
2019. 135101112
2020. 12368
2021. 17
2022. 16
2023. 11314
📊

Škola u brojevima

školska 2025/2026.

Učenici

1.302 učenika
48 odeljenja
27,1 učenika po odeljenju
24 učenika po IOP-u
+94% učenika u odnosu na 2022/2023.

Zaposleni

108 zaposlenih
79 u nastavi
29 nenastavno osoblje
80 na neodređeno
28 na određeno
16,5 učenika po nastavniku

Prostor

1 objekat
26 učionica
5 kabineta
1 radionica
2 fiskulturnih sala
1 biblioteka
5.233 m² površina objekata

Programi i jezici

4 stranih jezika
Tabele i detalji po razredima, jezicima, zaposlenima i objektima ↓

📊 Podaci Ministarstva prosvete — detaljno

Podaci koje ustanova unosi u Jedinstveni informacioni sistem prosvete (JISP), objavljeni kao otvoreni podaci Ministarstva prosvete.

🎒

Učenici po razredima 2025/2026.

RazredUčenikaOdeljenjaProsek
I razred144624,0
II razred153625,5
III razred165627,5
IV razred168628,0
V razred161626,8
VI razred170628,3
VII razred172628,7
VIII razred169628,2
Ukupno1.3024827,1

Po individualnom obrazovnom planu (IOP) radi 24 učenika: IOP1 12, IOP2 12, IOP3 0.

📈

Kretanje kroz godine

Broj učenika

Od 2022/2023. do 2025/2026. broj učenika se povećao za 630 (+94%), a broj odeljenja je sa 24 porastao na 48.

Broj zaposlenih

GodinaUkupnoU nastavi
2023/2024.10981
2024/2025.10980
2025/2026.10879
📜

Nastavni planovi i programi 2025/2026.

ProgramRazrediProsvetni glasnik UčenikaTrajanjeUpisNivo (NOKS)
Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV 10/2017, 12/2018, 15/2018, 18/2018, 1/2019, 2/2020, 16/2022, 1/2023, 13/2023, 14/2023 630 4 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII 18/2018, 13/2023 341 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI 15/2018, 18/2018, 3/2019, 3/2020, 6/2020, 17/2021, 16/2022, 13/2023, 14/2023 331 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
🌍

Jezici

Jezik nastave

  • Srpski jezik1.302 učenika

Drugi strani jezik 2025/2026.

  • Francuski jezik670 učenika
  • Ruski jezik1 učenik
  • Nemački jezik1 učenik

Strani jezik 2025/2026.

  • Engleski jezik1.302 učenika
👥

Zaposleni 2025/2026.

108ukupno
79nastavno osoblje
29nenastavno

Na neodređeno 80, na određeno 28 (bez zamena).

Po radnim mestima

  • Nastavnik razredne nastave24
  • Nastavnik predmetne nastave sa odeljenjskim starešinstvom24
  • Nastavnik predmetne nastave21
  • Čistačica13
  • Nastavnik u produženom boravku10
  • Domar/majstor održavanja2
  • Servirka2
  • Stručni saradnik psiholog2
  • Stručni saradnik - bibliotekar / nototekar / medijatekar2
  • Referent za pravne,kadrovske i administrativne poslove1
  • Diplomirani ekonomista za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Referent za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Kuvar/poslastičar1
  • Direktor ustanove1
  • Pomoćnik direktora ustanove1
  • Sekretar ustanove1
  • Stručni saradnik pedagog1
🏫

Objekti i prostor

ObjekatUčioniceKabineti LaboratorijeRadioniceFiskulturne sale BibliotekePovršina
OŠ,, Josif Pančić", Čukaricasedište Požeška 52, Beograd (Čukarica) 26501 215.233 m²

Izvor: Portal otvorenih podataka Ministarstva prosvete (podaci iz JISP-a, preuzeti 28. septembar 2026.). Ako neki podatak nedostaje ili nije tačan, ustanova ga ispravlja u JISP-u.

📜 Arhivska prezentacija škole (istorijski sadržaj) ▼

Tridesetih godina dvadesetog veka, staro naselje Čukarica postaje tesno i preusko za sve veći priliv novih stanovnika. Kako je ovaj svet bio bogat decom, a u svemu ostalom siromašan, to postaju tesne i nedovoljne obe školske zgrade na staroj Čukarici, u Radničkoj ulici.

Zbog stalnog pritiska i žalbi građana Čukarice, beogradska opština 1936. godine počinje izgradnju nove škole na Banovom brdu.