🏫 Osnovna škola 📍 Leskovac (Leskovac)

OSNOVNA ŠKOLA "JOSIF KOSTIĆ"

Registar i kontakt informacije ustanove na Portalu škola Srbije

📍

Lokacija i područje

Mesto: Leskovac
Adresa: Učitelja Josifa 18 (16000)
Opština: Leskovac
Školski okrug: Jablanički
Školska uprava: Leskovac
☎️

Kontakt i rukovodstvo

Glavni telefon: 016/245-300
E-pošta: [email protected]
Faks: 016/245-300
🌐

Internet i mreže

Službena e-pošta: ✉️ [email protected]
Facebook: Nije upisan
Instagram: Nije upisan
📋

Identifikacija i sistemski podaci

Matični broj: —
PIB: —
Vrsta osnivača: —
📜

Prosvetni glasnik

28 brojeva

Brojevi „Prosvetnog glasnika" u kojima su objavljeni planovi i programi nastave i učenja po kojima škola radi.

Programi školske 2025/2026.

  • Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV razred · 532 učenika
    10/201712/201815/201818/20181/20192/202016/20221/202313/202314/2023
  • Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI razred · 261 učenik
    15/201818/20183/20193/20206/202017/202116/202213/202314/2023
  • Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII razred · 229 učenika
    18/201813/2023

Svi brojevi vezani za školu

2009. 6
2010. 2
2011. 3
2013. 8
2014. 5
2016. 11
2017. 710
2018. 121518
2019. 135101112
2020. 12368
2021. 517
2022. 16
2023. 11314
📊

Škola u brojevima

školska 2025/2026.

Učenici

1.022 učenika
40 odeljenja
25,6 učenika po odeljenju
12 učenika po IOP-u
+7% učenika u odnosu na 2022/2023.

Zaposleni

71 zaposlenih
54 u nastavi
17 nenastavno osoblje
59 na neodređeno
12 na određeno
18,9 učenika po nastavniku

Prostor

1 objekat
24 učionica
3 kabineta
1 radionica
1 fiskulturnih sala
1 biblioteka
3.369 m² površina objekata

Programi i jezici

4 stranih jezika
Tabele i detalji po razredima, jezicima, zaposlenima i objektima ↓

📊 Podaci Ministarstva prosvete — detaljno

Podaci koje ustanova unosi u Jedinstveni informacioni sistem prosvete (JISP), objavljeni kao otvoreni podaci Ministarstva prosvete.

🎒

Učenici po razredima 2025/2026.

RazredUčenikaOdeljenjaProsek
I razred140623,3
II razred127525,4
III razred140528,0
IV razred125525,0
V razred150625,0
VI razred111427,8
VII razred121524,2
VIII razred108427,0
Ukupno1.0224025,6

Po individualnom obrazovnom planu (IOP) radi 12 učenika: IOP1 3, IOP2 9, IOP3 0.

📈

Kretanje kroz godine

Broj učenika

Od 2022/2023. do 2025/2026. broj učenika se povećao za 70 (+7%), a broj odeljenja je sa 37 porastao na 40.

Broj zaposlenih

GodinaUkupnoU nastavi
2023/2024.6751
2024/2025.6651
2025/2026.7154
📜

Nastavni planovi i programi 2025/2026.

ProgramRazrediProsvetni glasnik UčenikaTrajanjeUpisNivo (NOKS)
Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV 10/2017, 12/2018, 15/2018, 18/2018, 1/2019, 2/2020, 16/2022, 1/2023, 13/2023, 14/2023 532 4 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI 15/2018, 18/2018, 3/2019, 3/2020, 6/2020, 17/2021, 16/2022, 13/2023, 14/2023 261 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII 18/2018, 13/2023 229 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
🌍

Jezici

Jezik nastave

  • Srpski jezik1.022 učenika

Drugi strani jezik 2025/2026.

  • Nemački jezik337 učenika
  • Francuski jezik81 učenik
  • Ruski jezik1 učenik

Strani jezik 2025/2026.

  • Engleski jezik1.022 učenika
👥

Zaposleni 2025/2026.

71ukupno
54nastavno osoblje
17nenastavno

Na neodređeno 59, na određeno 12 (bez zamena).

Po radnim mestima

  • Nastavnik razredne nastave20
  • Nastavnik predmetne nastave sa odeljenjskim starešinstvom17
  • Nastavnik predmetne nastave16
  • Čistačica8
  • Stručni saradnik psiholog2
  • Diplomirani ekonomista za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Domar/majstor održavanja1
  • Direktor ustanove1
  • Pomoćnik direktora ustanove1
  • Nastavnik u produženom boravku1
  • Sekretar ustanove1
  • Stručni saradnik pedagog1
  • Stručni saradnik - bibliotekar / nototekar / medijatekar1
🏫

Objekti i prostor

ObjekatUčioniceKabineti LaboratorijeRadioniceFiskulturne sale BibliotekePovršina
OŠ "Josif Kostić"sedište Učitelj Josifa 18, Leskovac 24301 113.369 m²

Izvor: Portal otvorenih podataka Ministarstva prosvete (podaci iz JISP-a, preuzeti 28. septembar 2026.). Ako neki podatak nedostaje ili nije tačan, ustanova ga ispravlja u JISP-u.