🏫 Osnovna škola 📍 Beograd (Zvezdara)

OSNOVNA ŠKOLA "JELENA ĆETKOVIĆ"

Registar i kontakt informacije ustanove na Portalu škola Srbije

📍

Lokacija i područje

Mesto: Beograd
Adresa: Vranjska 26 (11050)
Opština: Zvezdara
Školski okrug: Grad Beograd
Školska uprava: Beograd
☎️

Kontakt i rukovodstvo

Glavni telefon: 011/241-8741
E-pošta: [email protected]
Faks: 011/241-7275
🌐

Internet i mreže

Službena e-pošta: ✉️ [email protected]
Facebook: Nije upisan
Instagram: Nije upisan
📋

Identifikacija i sistemski podaci

Matični broj: 07004761
PIB: 100003523
Vrsta osnivača: Javna ustanova
Ustanova radi od: 29. maj 1961.
📜

Prosvetni glasnik

35 brojeva

Brojevi „Prosvetnog glasnika" u kojima su objavljeni planovi i programi nastave i učenja po kojima škola radi.

Programi školske 2025/2026.

  • Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV razred · 521 učenik
    10/201712/201815/201818/20181/20192/202016/20221/202313/202314/2023
  • Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI razred · 325 učenika
    15/201818/20183/20193/20206/202017/202116/202213/202314/2023
  • Osnovna škola VII-VIII, 2020/2021 VII–VIII razred · 250 učenika
    18/20185/201911/20191/20202/20206/20208/20205/202117/202116/202213/202314/2023

Svi brojevi vezani za školu

2005. 1
2006. 15
2008. 2
2009. 6
2010. 27
2011. 37
2013. 18
2014. 511
2016. 11
2017. 710
2018. 121518
2019. 135101112
2020. 12368
2021. 517
2022. 16
2023. 11314
📊

Škola u brojevima

školska 2025/2026.

Učenici

1.096 učenika
42 odeljenja
26,1 učenika po odeljenju
26 učenika po IOP-u
−1% učenika u odnosu na 2022/2023.

Zaposleni

79 zaposlenih
62 u nastavi
17 nenastavno osoblje
67 na neodređeno
12 na određeno
17,7 učenika po nastavniku

Prostor

1 objekat
24 učionica
10 kabineta
1 radionica
1 fiskulturnih sala
1 biblioteka
4.500 m² površina objekata

Programi i jezici

4 stranih jezika
Tabele i detalji po razredima, jezicima, zaposlenima i objektima ↓

📊 Podaci Ministarstva prosvete — detaljno

Podaci koje ustanova unosi u Jedinstveni informacioni sistem prosvete (JISP), objavljeni kao otvoreni podaci Ministarstva prosvete.

🎒

Učenici po razredima 2025/2026.

RazredUčenikaOdeljenjaProsek
I razred135527,0
II razred109521,8
III razred146529,2
IV razred131526,2
V razred159626,5
VI razred166627,7
VII razred119523,8
VIII razred131526,2
Ukupno1.0964226,1

Po individualnom obrazovnom planu (IOP) radi 26 učenika: IOP1 20, IOP2 4, IOP3 2.

📈

Kretanje kroz godine

Broj učenika

Od 2022/2023. do 2025/2026. broj učenika se smanjio za 8 (-1%), a broj odeljenja je sa 43 pao na 42.

Broj zaposlenih

GodinaUkupnoU nastavi
2023/2024.8264
2024/2025.7861
2025/2026.7962
📜

Nastavni planovi i programi 2025/2026.

ProgramRazrediProsvetni glasnik UčenikaTrajanjeUpisNivo (NOKS)
Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV 10/2017, 12/2018, 15/2018, 18/2018, 1/2019, 2/2020, 16/2022, 1/2023, 13/2023, 14/2023 521 4 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI 15/2018, 18/2018, 3/2019, 3/2020, 6/2020, 17/2021, 16/2022, 13/2023, 14/2023 325 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola VII-VIII, 2020/2021 VII–VIII 18/2018, 5/2019, 11/2019, 1/2020, 2/2020, 6/2020, 8/2020, 5/2021, 17/2021, 16/2022, 13/2023, 14/2023 250 2 godine Neaktivan —
🌍

Jezici

Jezik nastave

  • Srpski jezik1.096 učenika

Drugi strani jezik 2025/2026.

  • Nemački jezik440 učenika
  • Francuski jezik2 učenika
  • Ruski jezik2 učenika

Strani jezik 2025/2026.

  • Engleski jezik1.096 učenika
👥

Zaposleni 2025/2026.

79ukupno
62nastavno osoblje
17nenastavno

Na neodređeno 67, na određeno 12 (bez zamena).

Po radnim mestima

  • Nastavnik predmetne nastave24
  • Nastavnik razredne nastave20
  • Nastavnik predmetne nastave sa odeljenjskim starešinstvom13
  • Čistačica9
  • Nastavnik u produženom boravku5
  • Referent za pravne,kadrovske i administrativne poslove1
  • Šef računovodstva1
  • Domar/majstor održavanja1
  • Servirka1
  • Sekretar ustanove1
  • Stručni saradnik pedagog1
  • Stručni saradnik psiholog1
  • Stručni saradnik - bibliotekar / nototekar / medijatekar1
🏫

Objekti i prostor

ObjekatUčioniceKabineti LaboratorijeRadioniceFiskulturne sale BibliotekePovršina
OŠ "Jelena Ćetković"sedište Vranjska 26, Beograd (Zvezdara) 241001 114.500 m²

Izvor: Portal otvorenih podataka Ministarstva prosvete (podaci iz JISP-a, preuzeti 28. septembar 2026.). Ako neki podatak nedostaje ili nije tačan, ustanova ga ispravlja u JISP-u.

Vesti škole

📜 Arhivska prezentacija škole (istorijski sadržaj) ▼

Osnovna škola “Jelena Ćetković” nalazi se u Vranjskoj ulici br.26 na opštini Zvezdara u Beogradu.

Škola je dobila ime po narodnom heroju Jeleni Ćetković, rođenoj na Cetinju, a streljanoj na Banjici 1943. godine.

Školska zgrada je podignuta na terenu bivšeg dečijeg vrtića. Njena izgradnja je završena septembra 1961. godine, a u novembru iste godine škola je dobila i svoje dvorište. Na početku svog rada škola je imala 487 učenika.

Nova školska zgrada sazidana je u dvorištu postojeće škole 1973. godine.

Lokacija škole je veoma povoljna i obuhvata učenike sa tri mesne zajednice: “Lipov lad”, “Vračarsko polje” i delimično “Stari đeram”, mada školu pohađaju i učenici iz drugih delova grada. U neposrednoj blizini škole nalazi se pozorište “Zvezdara teatar” i “Pan teatar”, Kulturni centar “Vuk Karadžić”, Bogorodičina crkva, Sportski centar “Olimp”, sportski klubovi “Hajduk”, “Sinđelić” i “Obilić”, sa kojima škola aktivno sarađuje.

Pravu afirmaciju učenici i škola stiču na javnim priredbama u opštini i gradu. Učenici škole osvojili su mnoge nagrade na saveznim, republičkim i gradskim takmičenjima iz svih nastavnih predmeta. Takođe, zapaženi rezultati postignuti su i na konkursima za istraživačke radove, konkursima u oblasti umetnosti i sportskim takmičenjima. Posebno smo ponosni na 30 Oktobarskih nagrada osvojenih u proteklim godinama.

U poslednjih nekoliko godina izuzetno zapažene uspehe postigao je i školski orkestar osvojivši brojne republičke i savezne nagrade i pohvale na međunarodnim takmičenjima.

U školskoj 2002/03. godini škola je formirala Školski razvojni tim (ŠRT) i učestvovala na konkursu Ministarstva prosvete i sporta za dodelu donacije Svetske banke. Nakon edukacije ŠRT je izradio projekat “Eko bašta- znanje i mašta” i našao se među deset beogradskih škola koje su dobile odobrenje za realizaciju projekta u školskoj 2003/04. godini. U prethodne dve godine oformljena je eko bašta i praktikum za prirodne nauke. Svi nastavnici su prošli planom predviđene seminare i radionice. Školske 2004/05. godine počelo se sa formiranjem drugog informatičkog kabineta, a sa radom je počeo i sajt škole www.jelena.edu.rs.
Iste godine škola je dobila kao donaciju UEFA i FSSCG teren za mali fudbal sa veštačkom travom.
Školske 2005/06. godine uključeni smo i u projekat "Prevencija prestupničkog ponašanja" koji sprovodi Zavod za unapređivanje obrazovanja i vaspitanja Republike Srbije i Pedagoško društvo Srbije (u ovom projektu učestvuje 15 škola u Srbiji)

Od školske 2007/08. uključeni smo u projekat "Škola bez nasilja" koji organizuje UNICEF.

Od školske 2009/10. godine uključeni smo u projekat Crvenog krsta "Promocija humanih vrednosti"