🏫 Osnovna škola 📍 Šabac (Šabac)

OSNOVNA ŠKOLA "JANKO VESELINOVIĆ"

Registar i kontakt informacije ustanove na Portalu škola Srbije

📍

Lokacija i područje

Mesto: Šabac
Adresa: Karađorđeva 48 (15000)
Opština: Šabac
Školski okrug: Mačvanski
Školska uprava: Valjevo
☎️

Kontakt i rukovodstvo

Glavni telefon: 015/341-025
E-pošta: [email protected]
Faks: 015/343-411
🌐

Internet i mreže

Službena e-pošta: ✉️ [email protected]
Instagram: Nije upisan
📋

Identifikacija i sistemski podaci

Matični broj: —
PIB: —
Vrsta osnivača: —
📜

Prosvetni glasnik

35 brojeva

Brojevi „Prosvetnog glasnika" u kojima su objavljeni planovi i programi nastave i učenja po kojima škola radi.

Programi školske 2025/2026.

  • Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV razred · 439 učenika
    10/201712/201815/201818/20181/20192/202016/20221/202313/202314/2023
  • Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI razred · 208 učenika
    15/201818/20183/20193/20206/202017/202116/202213/202314/2023
  • Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII razred · 185 učenika
    18/201813/2023

Svi brojevi vezani za školu

2005. 1
2006. 15
2008. 2
2009. 6
2010. 27
2011. 37
2013. 18
2014. 511
2016. 11
2017. 710
2018. 121518
2019. 135101112
2020. 12368
2021. 517
2022. 16
2023. 11314
📊

Škola u brojevima

školska 2025/2026.

Učenici

832 učenika
43 odeljenja
19,3 učenika po odeljenju
3 kombinovana odeljenja
51 učenika po IOP-u
+6% učenika u odnosu na 2022/2023.

Zaposleni

58 zaposlenih
42 u nastavi
16 nenastavno osoblje
42 na neodređeno
16 na određeno
19,8 učenika po nastavniku

Prostor

9 objekata
35 učionica
11 kabineta
2 fiskulturnih sala
1 biblioteka
4.620 m² površina objekata

Programi i jezici

2 stranih jezika
Tabele i detalji po razredima, jezicima, zaposlenima i objektima ↓

📊 Podaci Ministarstva prosvete — detaljno

Podaci koje ustanova unosi u Jedinstveni informacioni sistem prosvete (JISP), objavljeni kao otvoreni podaci Ministarstva prosvete.

🎒

Učenici po razredima 2025/2026.

RazredUčenikaOdeljenjaProsek
I razred108715,4
II razred118814,8
III razred103617,2
IV razred110715,7
V razred106521,2
VI razred102425,5
VII razred104520,8
VIII razred81420,3
Ukupno8324319,3

Škola ima 3 kombinovana odeljenja (više razreda u jednom odeljenju) — u tabeli se takvo odeljenje broji u svakom svom razredu, a u ukupnom zbiru jednom.

Po individualnom obrazovnom planu (IOP) radi 51 učenik: IOP1 23, IOP2 28, IOP3 0.

📈

Kretanje kroz godine

Broj učenika

Od 2022/2023. do 2025/2026. broj učenika se povećao za 50 (+6%), a broj odeljenja je sa 41 porastao na 43.

Broj zaposlenih

GodinaUkupnoU nastavi
2023/2024.5639
2024/2025.5842
2025/2026.5842
📜

Nastavni planovi i programi 2025/2026.

ProgramRazrediProsvetni glasnik UčenikaTrajanjeUpisNivo (NOKS)
Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV 10/2017, 12/2018, 15/2018, 18/2018, 1/2019, 2/2020, 16/2022, 1/2023, 13/2023, 14/2023 439 4 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI 15/2018, 18/2018, 3/2019, 3/2020, 6/2020, 17/2021, 16/2022, 13/2023, 14/2023 208 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII 18/2018, 13/2023 185 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
🌍

Jezici

Jezik nastave

  • Srpski jezik832 učenika

Drugi strani jezik 2025/2026.

  • Nemački jezik370 učenika

Strani jezik 2025/2026.

  • Engleski jezik832 učenika
👥

Zaposleni 2025/2026.

58ukupno
42nastavno osoblje
16nenastavno

Na neodređeno 42, na određeno 16 (bez zamena).

Po radnim mestima

  • Nastavnik razredne nastave21
  • Nastavnik predmetne nastave10
  • Čistačica9
  • Nastavnik predmetne nastave sa odeljenjskim starešinstvom7
  • Domar/majstor održavanja2
  • Nastavnik u kombinovanom odeljenju od dva razreda2
  • Nastavnik u produženom boravku2
  • Referent za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Sekretar ustanove1
  • Stručni saradnik pedagog1
  • Stručni saradnik psiholog1
  • Stručni saradnik - bibliotekar / nototekar / medijatekar1
🏫

Objekti i prostor

ObjekatUčioniceKabineti LaboratorijeRadioniceFiskulturne sale BibliotekePovršina
Janko Veselinovićsedište Karađorđeva 48, Šabac 0000 0060 m²
Janko Veselinovićsedište Karađorđeva 48, Šabac 2400 01912 m²
Janko Veselinovićsedište Karađorđeva 48, Šabac 0000 20694 m²
Janko Veselinovićsedište Karađorđeva 48, Šabac 14600 001.515 m²
Janko Veselinović - V. Cerovac Karađorđeva 48, Šabac 6000 00489 m²
Janko Veselinović - Žabar Karađorđeva 48, Šabac 2000 00147 m²
Janko Veselinović - Jelenča Karađorđeva 48, Šabac 4100 00349 m²
Janko Veselinović - M. Cerovac Karađorđeva 48, Šabac 2000 00263 m²
Janko Veselinović Mala Vranjska Karađorđeva 48, Šabac 5000 00191 m²
Ukupno (9 objekata) 351100 214.620 m²

Izvor: Portal otvorenih podataka Ministarstva prosvete (podaci iz JISP-a, preuzeti 28. septembar 2026.). Ako neki podatak nedostaje ili nije tačan, ustanova ga ispravlja u JISP-u.