🏫 Osnovna škola 📍 Rakovica (Rakovica)

OSNOVNA ŠKOLA "IVO ANDRIĆ"

Registar i kontakt informacije ustanove na Portalu škola Srbije

📍

Lokacija i područje

Mesto: Rakovica
Adresa: Ivana Mičurina 38a (11090)
Opština: Rakovica
Školski okrug: Grad Beograd
Školska uprava: Beograd
☎️

Kontakt i rukovodstvo

Glavni telefon: 011/359-4239
E-pošta: [email protected]
Faks: 011/359-4239
🌐

Internet i mreže

📋

Identifikacija i sistemski podaci

Matični broj: 07003960
PIB: 102185984
Vrsta osnivača: Javna ustanova
Ustanova radi od: 11. maj 1976.
📜

Prosvetni glasnik

35 brojeva

Brojevi „Prosvetnog glasnika" u kojima su objavljeni planovi i programi nastave i učenja po kojima škola radi.

Programi školske 2025/2026.

  • Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV razred · 540 učenika
    10/201712/201815/201818/20181/20192/202016/20221/202313/202314/2023
  • Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII razred · 291 učenik
    18/201813/2023
  • Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI razred · 270 učenika
    15/201818/20183/20193/20206/202017/202116/202213/202314/2023

Svi brojevi vezani za školu

2005. 1
2006. 15
2008. 2
2009. 6
2010. 27
2011. 37
2013. 18
2014. 511
2016. 11
2017. 710
2018. 121518
2019. 135101112
2020. 12368
2021. 517
2022. 16
2023. 11314
📊

Škola u brojevima

školska 2025/2026.

Učenici

1.101 učenika
43 odeljenja
25,6 učenika po odeljenju
46 učenika po IOP-u
−3% učenika u odnosu na 2022/2023.

Zaposleni

89 zaposlenih
64 u nastavi
25 nenastavno osoblje
72 na neodređeno
17 na određeno
17,2 učenika po nastavniku

Prostor

1 objekat
33 učionica
23 kabineta
1 radionica
2 fiskulturnih sala
1 biblioteka
6.342 m² površina objekata

Programi i jezici

4 stranih jezika
Tabele i detalji po razredima, jezicima, zaposlenima i objektima ↓

📊 Podaci Ministarstva prosvete — detaljno

Podaci koje ustanova unosi u Jedinstveni informacioni sistem prosvete (JISP), objavljeni kao otvoreni podaci Ministarstva prosvete.

🎒

Učenici po razredima 2025/2026.

RazredUčenikaOdeljenjaProsek
I razred117523,4
II razred151625,2
III razred144624,0
IV razred128525,6
V razred138527,6
VI razred132526,4
VII razred160626,7
VIII razred131526,2
Ukupno1.1014325,6

Po individualnom obrazovnom planu (IOP) radi 46 učenika: IOP1 21, IOP2 18, IOP3 7.

📈

Kretanje kroz godine

Broj učenika

Od 2022/2023. do 2025/2026. broj učenika se smanjio za 37 (-3%), a broj odeljenja je ostao 43.

Broj zaposlenih

GodinaUkupnoU nastavi
2023/2024.9266
2024/2025.9065
2025/2026.8964
📜

Nastavni planovi i programi 2025/2026.

ProgramRazrediProsvetni glasnik UčenikaTrajanjeUpisNivo (NOKS)
Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV 10/2017, 12/2018, 15/2018, 18/2018, 1/2019, 2/2020, 16/2022, 1/2023, 13/2023, 14/2023 540 4 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII 18/2018, 13/2023 291 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI 15/2018, 18/2018, 3/2019, 3/2020, 6/2020, 17/2021, 16/2022, 13/2023, 14/2023 270 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
🌍

Jezici

Jezik nastave

  • Srpski jezik1.101 učenik

Drugi strani jezik 2025/2026.

  • Ruski jezik505 učenika
  • Francuski jezik3 učenika
  • Nemački jezik1 učenik

Strani jezik 2025/2026.

  • Engleski jezik1.101 učenik
👥

Zaposleni 2025/2026.

89ukupno
64nastavno osoblje
25nenastavno

Na neodređeno 72, na određeno 17 (bez zamena).

Po radnim mestima

  • Nastavnik razredne nastave22
  • Nastavnik predmetne nastave20
  • Nastavnik predmetne nastave sa odeljenjskim starešinstvom18
  • Čistačica14
  • Nastavnik u produženom boravku4
  • Domar/majstor održavanja2
  • Stručni saradnik defektolog / specijalni edukator i rehabilitator2
  • Diplomirani ekonomista za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Referent za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Servirka1
  • Direktor ustanove1
  • Sekretar ustanove1
  • Stručni saradnik pedagog1
  • Stručni saradnik - bibliotekar / nototekar / medijatekar1
🏫

Objekti i prostor

ObjekatUčioniceKabineti LaboratorijeRadioniceFiskulturne sale BibliotekePovršina
OŠ Ivo Andrićsedište Ivana Mičurina 38a, Beograd (Rakovica) 332301 216.342 m²

Izvor: Portal otvorenih podataka Ministarstva prosvete (podaci iz JISP-a, preuzeti 28. septembar 2026.). Ako neki podatak nedostaje ili nije tačan, ustanova ga ispravlja u JISP-u.

📜 Arhivska prezentacija škole (istorijski sadržaj) ▼

Na osnovu rešenja od 11.05.1976.godine,Skupština opšine Rakovica je osnovala sonovnu školu "Ivo Andrić" sa sedištem u Beogradu,Ivana Mičurina 38a.Kolektiv je formirala Matična komisija od nastavnika škole "Đura Jakšić" i "Franc Prešern". Osnovna škola „ Ivo Andrić“ počinje sa radom 1.9.1976. godine. Zbog kašnjenja radova na zgradi školskog objekta, nastava se privremeno odvija u Osnovnoj školi „Franc Prešern“ u III smeni i u Osnovnoj školi „Đura Jakšić“ u II i III smeni. Škola je počela rad sa 23 odeljenja mlađeg i 26 odeljenja starijih razreda i 1504 učenika raspoređenih po razredima i odeljenjima. Svečano otvaranje škole obavljeno je po završetku radova na novoj zgradi 5.12.1977. godine.



Učenici su se slili u jednu kolonu koja je krenula ka našoj školi.