🏫 Osnovna škola 📍 Kraljevo (Kraljevo)

OSNOVNA ŠKOLA "IV KRALJEVAČKI BATALJON"

Registar i kontakt informacije ustanove na Portalu škola Srbije

📍

Lokacija i područje

Mesto: Kraljevo
Adresa: Olge Jovičić br1 (36000)
Opština: Kraljevo
Školski okrug: Raški 1
Školska uprava: Kraljevo
☎️

Kontakt i rukovodstvo

Glavni telefon: 036/314-330
E-pošta: [email protected]
Faks: 036/314-330
🌐

Internet i mreže

Službena e-pošta: ✉️ [email protected]
Facebook: Nije upisan
Instagram: Nije upisan
📋

Identifikacija i sistemski podaci

Matični broj: —
PIB: —
Vrsta osnivača: —
📜

Prosvetni glasnik

35 brojeva

Brojevi „Prosvetnog glasnika" u kojima su objavljeni planovi i programi nastave i učenja po kojima škola radi.

Programi školske 2025/2026.

  • Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV razred · 467 učenika
    10/201712/201815/201818/20181/20192/202016/20221/202313/202314/2023
  • Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI razred · 282 učenika
    15/201818/20183/20193/20206/202017/202116/202213/202314/2023
  • Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII razred · 216 učenika
    18/201813/2023

Svi brojevi vezani za školu

2005. 1
2006. 15
2008. 2
2009. 6
2010. 27
2011. 37
2013. 18
2014. 511
2016. 11
2017. 710
2018. 121518
2019. 135101112
2020. 12368
2021. 517
2022. 16
2023. 11314
📊

Škola u brojevima

školska 2025/2026.

Učenici

965 učenika
44 odeljenja
21,9 učenika po odeljenju
73 učenika po IOP-u
−5% učenika u odnosu na 2022/2023.

Zaposleni

105 zaposlenih
73 u nastavi
32 nenastavno osoblje
85 na neodređeno
20 na određeno
13,2 učenika po nastavniku

Prostor

1 objekat
31 učionica
1 radionica
1 fiskulturnih sala
1 biblioteka
5.572 m² površina objekata

Programi i jezici

3 stranih jezika
2 jezika nastave
81 dece u PPP
4 grupa PPP
Tabele i detalji po razredima, jezicima, zaposlenima i objektima ↓

📊 Podaci Ministarstva prosvete — detaljno

Podaci koje ustanova unosi u Jedinstveni informacioni sistem prosvete (JISP), objavljeni kao otvoreni podaci Ministarstva prosvete.

🎒

Učenici po razredima 2025/2026.

RazredUčenikaOdeljenjaProsek
I razred113522,6
II razred115523,0
III razred108521,6
IV razred131526,2
V razred145624,2
VI razred137622,8
VII razred111618,5
VIII razred105617,5
Ukupno9654421,9

Po individualnom obrazovnom planu (IOP) radi 73 učenika: IOP1 45, IOP2 7, IOP3 21.

📈

Kretanje kroz godine

Broj učenika

Od 2022/2023. do 2025/2026. broj učenika se smanjio za 54 (-5%), a broj odeljenja je ostao 44.

Broj zaposlenih

GodinaUkupnoU nastavi
2023/2024.10976
2024/2025.10775
2025/2026.10573
📜

Nastavni planovi i programi 2025/2026.

ProgramRazrediProsvetni glasnik UčenikaTrajanjeUpisNivo (NOKS)
Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV 10/2017, 12/2018, 15/2018, 18/2018, 1/2019, 2/2020, 16/2022, 1/2023, 13/2023, 14/2023 467 4 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI 15/2018, 18/2018, 3/2019, 3/2020, 6/2020, 17/2021, 16/2022, 13/2023, 14/2023 282 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII 18/2018, 13/2023 216 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
🌍

Jezici

Jezik nastave

  • Srpski jezik681 učenik
  • Srpsko-engleski284 učenika

Drugi strani jezik 2025/2026.

  • Nemački jezik406 učenika
  • Francuski jezik74 učenika

Strani jezik 2025/2026.

  • Engleski jezik964 učenika
👥

Zaposleni 2025/2026.

105ukupno
73nastavno osoblje
32nenastavno

Na neodređeno 85, na određeno 20 (bez zamena).

Po radnim mestima

  • Nastavnik predmetne nastave22
  • Nastavnik razredne nastave21
  • Nastavnik predmetne nastave sa odeljenjskim starešinstvom16
  • Čistačica13
  • Nastavnik predmetne dvojezične nastave6
  • Nastavnik u produženom boravku5
  • Vaspitač5
  • Referent za finansijsko - računovodstvene poslove2
  • Domar/majstor održavanja2
  • Pomoćnik direktora ustanove2
  • Nastavnik predmetne dvojezične nastave sa odeljenjskim starešinstvom2
  • Diplomirani ekonomista za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Kuvar/poslastičar1
  • Direktor ustanove1
  • Nastavnik stranog jezika koji učestvuje u dvojezičnoj nastavi / koordinator dvojezične nastave sa odeljenjskim starešinstvom1
  • Sekretar ustanove1
  • Pedagoški asistent1
  • Stručni saradnik pedagog1
  • Stručni saradnik psiholog1
  • Stručni saradnik - bibliotekar / nototekar / medijatekar1
🧸

Pripremni predškolski program 2025/2026.

81dece
4grupa
4vaspitača
  • Osnovna škola IV kraljevački bataljonKraljevo 4 grupe, 81 dece
🏫

Objekti i prostor

ObjekatUčioniceKabineti LaboratorijeRadioniceFiskulturne sale BibliotekePovršina
Osnovna škola IV kraljevački bataljonsedište Olge Jovičić - Rite 1, Kraljevo 31001 115.572 m²

Izvor: Portal otvorenih podataka Ministarstva prosvete (podaci iz JISP-a, preuzeti 28. septembar 2026.). Ako neki podatak nedostaje ili nije tačan, ustanova ga ispravlja u JISP-u.

📜 Arhivska prezentacija škole (istorijski sadržaj) ▼

Škola "IV kraljevački bataljon" se nalazi u centralnoj gradskoj zoni Kraljeva, na oko 400 metara od centralnog gradskog trga.

Škola ima oko 1200 učenika.