🏫 Osnovna škola 📍 Beograd (Zemun)

OSNOVNA ŠKOLA "GAVRILO PRINCIP"

Registar i kontakt informacije ustanove na Portalu škola Srbije

📍

Lokacija i područje

Mesto: Beograd
Adresa: Krajiška 34 (11080)
Opština: Zemun
Školski okrug: Grad Beograd
Školska uprava: Beograd
☎️

Kontakt i rukovodstvo

Glavni telefon: 011/219-4294
E-pošta: [email protected]
Faks: 011/316-1752
🌐

Internet i mreže

Službena e-pošta: ✉️ [email protected]
Facebook: Nije upisan
Instagram: Nije upisan
📋

Identifikacija i sistemski podaci

Matični broj: 07021143
PIB: 100129697
Vrsta osnivača: Javna ustanova
Ustanova radi od: 11. oktobar 1954.
📜

Prosvetni glasnik

28 brojeva

Brojevi „Prosvetnog glasnika" u kojima su objavljeni planovi i programi nastave i učenja po kojima škola radi.

Programi školske 2025/2026.

  • Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV razred · 475 učenika
    10/201712/201815/201818/20181/20192/202016/20221/202313/202314/2023
  • Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI razred · 251 učenik
    15/201818/20183/20193/20206/202017/202116/202213/202314/2023
  • Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII razred · 231 učenik
    18/201813/2023

Svi brojevi vezani za školu

2009. 6
2010. 2
2011. 3
2013. 8
2014. 5
2016. 11
2017. 710
2018. 121518
2019. 135101112
2020. 12368
2021. 517
2022. 16
2023. 11314
📊

Škola u brojevima

školska 2025/2026.

Učenici

957 učenika
35 odeljenja
27,3 učenika po odeljenju
13 učenika po IOP-u
+5% učenika u odnosu na 2022/2023.

Zaposleni

81 zaposlenih
56 u nastavi
25 nenastavno osoblje
55 na neodređeno
26 na određeno
17,1 učenika po nastavniku

Prostor

1 objekat
18 učionica
20 kabineta
1 radionica
1 biblioteka
5.993 m² površina objekata

Programi i jezici

3 stranih jezika
Tabele i detalji po razredima, jezicima, zaposlenima i objektima ↓

📊 Podaci Ministarstva prosvete — detaljno

Podaci koje ustanova unosi u Jedinstveni informacioni sistem prosvete (JISP), objavljeni kao otvoreni podaci Ministarstva prosvete.

🎒

Učenici po razredima 2025/2026.

RazredUčenikaOdeljenjaProsek
I razred122524,4
II razred122524,4
III razred108427,0
IV razred123430,8
V razred135527,0
VI razred116429,0
VII razred119429,8
VIII razred112428,0
Ukupno9573527,3

Po individualnom obrazovnom planu (IOP) radi 13 učenika: IOP1 5, IOP2 6, IOP3 2.

📈

Kretanje kroz godine

Broj učenika

Od 2022/2023. do 2025/2026. broj učenika se povećao za 45 (+5%), a broj odeljenja je sa 33 porastao na 35.

Broj zaposlenih

GodinaUkupnoU nastavi
2023/2024.7349
2024/2025.7450
2025/2026.8156
📜

Nastavni planovi i programi 2025/2026.

ProgramRazrediProsvetni glasnik UčenikaTrajanjeUpisNivo (NOKS)
Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV 10/2017, 12/2018, 15/2018, 18/2018, 1/2019, 2/2020, 16/2022, 1/2023, 13/2023, 14/2023 475 4 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI 15/2018, 18/2018, 3/2019, 3/2020, 6/2020, 17/2021, 16/2022, 13/2023, 14/2023 251 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII 18/2018, 13/2023 231 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
🌍

Jezici

Jezik nastave

  • Srpski jezik957 učenika

Drugi strani jezik 2025/2026.

  • Nemački jezik453 učenika
  • Francuski jezik1 učenik

Strani jezik 2025/2026.

  • Engleski jezik955 učenika
👥

Zaposleni 2025/2026.

81ukupno
56nastavno osoblje
25nenastavno

Na neodređeno 55, na određeno 26 (bez zamena).

Po radnim mestima

  • Nastavnik razredne nastave17
  • Nastavnik predmetne nastave sa odeljenjskim starešinstvom17
  • Nastavnik predmetne nastave14
  • Čistačica13
  • Nastavnik u celodnevnoj nastavi4
  • Nastavnik u celodnevnoj nastavi sa odeljenjskim starešinstvom4
  • Domar/majstor održavanja2
  • Diplomirani ekonomista za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Referent za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Servirka1
  • Direktor ustanove1
  • Pomoćnik direktora ustanove1
  • Sekretar ustanove1
  • Pedagoški asistent1
  • Stručni saradnik pedagog1
  • Stručni saradnik psiholog1
  • Stručni saradnik - bibliotekar / nototekar / medijatekar1
🏫

Objekti i prostor

ObjekatUčioniceKabineti LaboratorijeRadioniceFiskulturne sale BibliotekePovršina
Osnovna škola " Gavrilo Princip"sedište Krajiška 34, Beograd (Zemun) 182001 015.993 m²

Izvor: Portal otvorenih podataka Ministarstva prosvete (podaci iz JISP-a, preuzeti 28. septembar 2026.). Ako neki podatak nedostaje ili nije tačan, ustanova ga ispravlja u JISP-u.

Vesti škole

Prijem prvaka

Poštovani roditelji i budući prvaci, Obaveštavamo vas da je prijem prvaka u ponedeljak 01. septembra sa početkom u 10…

Izvor ↗

Novogodišnji bazar

Dragi roditelji, Sa velikim zadovoljstvom vas pozivamo da posetite naš Novogodišnji bazar, koji će se održati u utorak…

Izvor ↗

Otvorena vrata

Poštovani roditelji, Obaveštavamo vas da će se kolektivna otvorena vrata održati u utorak 17.12.2024. godine s početkom…

Izvor ↗
📜 Arhivska prezentacija škole (istorijski sadržaj) ▼

OŠ „Gavrilo Princip“ poznata kao najšahovskija škola u Zemunu, to potvrđuje i ove, 2010 godine. U ovoj školi 230 učenika od prvog do osmog razreda, raspoređenih u 17 grupa, pohađa šah kao izborni predmet. Predavač je od 2004. godine FM Irena Nestorović.