🏫 Osnovna škola 📍 Beograd (Voždovac)

OSNOVNA ŠKOLA "FILIP FILIPOVIĆ"

Registar i kontakt informacije ustanove na Portalu škola Srbije

📍

Lokacija i područje

Mesto: Beograd
Adresa: Bulevar oslobođenja 317 (11000)
Opština: Voždovac
Školski okrug: Grad Beograd
Školska uprava: Beograd
☎️

Kontakt i rukovodstvo

Glavni telefon: 011/309-8280
E-pošta: [email protected]
Faks: 011/246-9629
🌐

Internet i mreže

Službena e-pošta: ✉️ [email protected]
Facebook: Nije upisan
Instagram: Nije upisan
📋

Identifikacija i sistemski podaci

Matični broj: 07017197
PIB: 102174443
Vrsta osnivača: Javna ustanova
Ustanova radi od: 10. septembar 1959.
📜

Prosvetni glasnik

34 broja

Brojevi „Prosvetnog glasnika" u kojima su objavljeni planovi i programi nastave i učenja po kojima škola radi.

Programi školske 2025/2026.

  • Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV razred · 479 učenika
    10/201712/201815/201818/20181/20192/202016/20221/202313/202314/2023
  • Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI razred · 250 učenika
    15/201818/20183/20193/20206/202017/202116/202213/202314/2023
  • Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII razred · 227 učenika
    18/201813/2023

Svi brojevi vezani za školu

2005. 1
2006. 15
2008. 2
2009. 6
2010. 27
2011. 37
2013. 18
2014. 511
2016. 11
2017. 710
2018. 121518
2019. 135101112
2020. 12368
2021. 17
2022. 16
2023. 11314
📊

Škola u brojevima

školska 2025/2026.

Učenici

956 učenika
32 odeljenja
29,9 učenika po odeljenju
15 učenika po IOP-u
+4% učenika u odnosu na 2022/2023.

Zaposleni

59 zaposlenih
42 u nastavi
17 nenastavno osoblje
46 na neodređeno
13 na određeno
22,8 učenika po nastavniku

Programi i jezici

3 stranih jezika
Tabele i detalji po razredima, jezicima, zaposlenima i objektima ↓

📊 Podaci Ministarstva prosvete — detaljno

Podaci koje ustanova unosi u Jedinstveni informacioni sistem prosvete (JISP), objavljeni kao otvoreni podaci Ministarstva prosvete.

🎒

Učenici po razredima 2025/2026.

RazredUčenikaOdeljenjaProsek
I razred123430,8
II razred111427,8
III razred120430,0
IV razred125431,3
V razred130432,5
VI razred120430,0
VII razred122430,5
VIII razred105426,3
Ukupno9563229,9

Po individualnom obrazovnom planu (IOP) radi 15 učenika: IOP1 6, IOP2 8, IOP3 1.

📈

Kretanje kroz godine

Broj učenika

Od 2022/2023. do 2025/2026. broj učenika se povećao za 41 (+4%), a broj odeljenja je sa 31 porastao na 32.

Broj zaposlenih

GodinaUkupnoU nastavi
2023/2024.5942
2024/2025.5538
2025/2026.5942
📜

Nastavni planovi i programi 2025/2026.

ProgramRazrediProsvetni glasnik UčenikaTrajanjeUpisNivo (NOKS)
Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV 10/2017, 12/2018, 15/2018, 18/2018, 1/2019, 2/2020, 16/2022, 1/2023, 13/2023, 14/2023 479 4 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI 15/2018, 18/2018, 3/2019, 3/2020, 6/2020, 17/2021, 16/2022, 13/2023, 14/2023 250 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII 18/2018, 13/2023 227 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
🌍

Jezici

Jezik nastave

  • Srpski jezik956 učenika

Drugi strani jezik 2025/2026.

  • Nemački jezik391 učenik
  • Ruski jezik1 učenik

Strani jezik 2025/2026.

  • Engleski jezik956 učenika
👥

Zaposleni 2025/2026.

59ukupno
42nastavno osoblje
17nenastavno

Na neodređeno 46, na određeno 13 (bez zamena).

Po radnim mestima

  • Nastavnik razredne nastave15
  • Nastavnik predmetne nastave sa odeljenjskim starešinstvom15
  • Čistačica9
  • Nastavnik predmetne nastave9
  • Nastavnik u produženom boravku3
  • Diplomirani ekonomista za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Referent za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Domar/majstor održavanja1
  • Servirka1
  • Direktor ustanove1
  • Stručni saradnik pedagog1
  • Stručni saradnik logoped1
  • Stručni saradnik - bibliotekar / nototekar / medijatekar1

Izvor: Portal otvorenih podataka Ministarstva prosvete (podaci iz JISP-a, preuzeti 28. septembar 2026.). Ako neki podatak nedostaje ili nije tačan, ustanova ga ispravlja u JISP-u.

Vesti škole

📜 Arhivska prezentacija škole (istorijski sadržaj) ▼

Dodatne informacije će uskoro biti prikazane.