🏫 Osnovna škola 📍 Užice (Užice)

OSNOVNA ŠKOLA "DUŠAN JERKOVIĆ"

Registar i kontakt informacije ustanove na Portalu škola Srbije

📍

Lokacija i područje

Mesto: Užice
Adresa: Trg Svetog Save 22 (31000)
Opština: Užice
Školski okrug: Zlatiborski
Školska uprava: Užice
☎️

Kontakt i rukovodstvo

Glavni telefon: 031/513-148
Faks: 031/514-146
🌐

Internet i mreže

Službena e-pošta: Nije upisana
Facebook: Nije upisan
Instagram: Nije upisan
📋

Identifikacija i sistemski podaci

Matični broj: —
PIB: —
Vrsta osnivača: —
📜

Prosvetni glasnik

34 broja

Brojevi „Prosvetnog glasnika" u kojima su objavljeni planovi i programi nastave i učenja po kojima škola radi.

Programi školske 2025/2026.

  • Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV razred · 439 učenika
    10/201712/201815/201818/20181/20192/202016/20221/202313/202314/2023
  • Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII razred · 274 učenika
    18/201813/2023
  • Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI razred · 249 učenika
    15/201818/20183/20193/20206/202017/202116/202213/202314/2023

Svi brojevi vezani za školu

2005. 1
2006. 15
2008. 2
2009. 6
2010. 27
2011. 37
2013. 18
2014. 511
2016. 11
2017. 710
2018. 121518
2019. 135101112
2020. 12368
2021. 17
2022. 16
2023. 11314
📊

Škola u brojevima

školska 2025/2026.

Učenici

962 učenika
38 odeljenja
25,3 učenika po odeljenju
15 učenika po IOP-u
−8% učenika u odnosu na 2022/2023.

Zaposleni

78 zaposlenih
56 u nastavi
22 nenastavno osoblje
61 na neodređeno
17 na određeno
17,2 učenika po nastavniku

Prostor

1 objekat
27 učionica
3 kabineta
1 fiskulturnih sala
1 biblioteka
3.895 m² površina objekata

Programi i jezici

4 stranih jezika
10 dece u PPP
1 grupa PPP
Tabele i detalji po razredima, jezicima, zaposlenima i objektima ↓

📊 Podaci Ministarstva prosvete — detaljno

Podaci koje ustanova unosi u Jedinstveni informacioni sistem prosvete (JISP), objavljeni kao otvoreni podaci Ministarstva prosvete.

🎒

Učenici po razredima 2025/2026.

RazredUčenikaOdeljenjaProsek
I razred100425,0
II razred96424,0
III razred121524,2
IV razred122524,4
V razred123524,6
VI razred126525,2
VII razred136527,2
VIII razred138527,6
Ukupno9623825,3

Po individualnom obrazovnom planu (IOP) radi 15 učenika: IOP1 4, IOP2 11, IOP3 0.

📈

Kretanje kroz godine

Broj učenika

Od 2022/2023. do 2025/2026. broj učenika se smanjio za 85 (-8%), a broj odeljenja je sa 40 pao na 38.

Broj zaposlenih

GodinaUkupnoU nastavi
2023/2024.8466
2024/2025.8062
2025/2026.7856
📜

Nastavni planovi i programi 2025/2026.

ProgramRazrediProsvetni glasnik UčenikaTrajanjeUpisNivo (NOKS)
Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV 10/2017, 12/2018, 15/2018, 18/2018, 1/2019, 2/2020, 16/2022, 1/2023, 13/2023, 14/2023 439 4 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII 18/2018, 13/2023 274 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI 15/2018, 18/2018, 3/2019, 3/2020, 6/2020, 17/2021, 16/2022, 13/2023, 14/2023 249 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
🌍

Jezici

Jezik nastave

  • Srpski jezik962 učenika

Drugi strani jezik 2025/2026.

  • Francuski jezik256 učenika
  • Ruski jezik1 učenik
  • Španski jezik1 učenik

Strani jezik 2025/2026.

  • Engleski jezik962 učenika
👥

Zaposleni 2025/2026.

78ukupno
56nastavno osoblje
22nenastavno

Na neodređeno 61, na određeno 17 (bez zamena).

Po radnim mestima

  • Nastavnik razredne nastave20
  • Nastavnik predmetne nastave sa odeljenjskim starešinstvom17
  • Nastavnik predmetne nastave16
  • Čistačica10
  • Nastavnik u produženom boravku3
  • Pomoćnik direktora ustanove2
  • Diplomirani ekonomista za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Referent za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Domar/majstor održavanja1
  • Direktor ustanove1
  • Sekretar ustanove1
  • Vaspitač1
  • Stručni saradnik pedagog1
  • Stručni saradnik psiholog1
  • Stručni saradnik logoped1
  • Stručni saradnik - bibliotekar / nototekar / medijatekar1
🧸

Pripremni predškolski program 2025/2026.

10dece
1grupa
1vaspitača
  • OSNOVNA ŠKOLA "DUŠAN JERKOVIĆ" UŽICEUžice 1 grupa, 10 dece
🏫

Objekti i prostor

ObjekatUčioniceKabineti LaboratorijeRadioniceFiskulturne sale BibliotekePovršina
OSNOVNA ŠKOLA "DUŠAN JERKOVIĆ" UŽICEsedište Trg Svetog Save 22, Užice 27300 113.895 m²

Izvor: Portal otvorenih podataka Ministarstva prosvete (podaci iz JISP-a, preuzeti 28. septembar 2026.). Ako neki podatak nedostaje ili nije tačan, ustanova ga ispravlja u JISP-u.