🏫 Osnovna škola 📍 Kruševac (Kruševac)

OSNOVNA ŠKOLA "DRAGOMIR MARKOVIĆ"

Registar i kontakt informacije ustanove na Portalu škola Srbije

📍

Lokacija i područje

Mesto: Kruševac
Adresa: Ćirila i Metodija 3 (37000)
Opština: Kruševac
Školski okrug: Rasinski
Školska uprava: Kruševac
☎️

Kontakt i rukovodstvo

Glavni telefon: 037/446-890
Faks: 037/446-890
🌐

Internet i mreže

Službena e-pošta: Nije upisana
Facebook: Nije upisan
Instagram: Nije upisan
📋

Identifikacija i sistemski podaci

Matični broj: —
PIB: —
Vrsta osnivača: —
📜

Prosvetni glasnik

28 brojeva

Brojevi „Prosvetnog glasnika" u kojima su objavljeni planovi i programi nastave i učenja po kojima škola radi.

Programi školske 2025/2026.

  • Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV razred · 570 učenika
    10/201712/201815/201818/20181/20192/202016/20221/202313/202314/2023
  • Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI razred · 295 učenika
    15/201818/20183/20193/20206/202017/202116/202213/202314/2023
  • Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII razred · 260 učenika
    18/201813/2023

Svi brojevi vezani za školu

2009. 6
2010. 2
2011. 3
2013. 8
2014. 5
2016. 11
2017. 710
2018. 121518
2019. 135101112
2020. 12368
2021. 517
2022. 16
2023. 11314
📊

Škola u brojevima

školska 2025/2026.

Učenici

1.125 učenika
46 odeljenja
24,5 učenika po odeljenju
4 kombinovana odeljenja
27 učenika po IOP-u
+4% učenika u odnosu na 2022/2023.

Zaposleni

113 zaposlenih
81 u nastavi
32 nenastavno osoblje
83 na neodređeno
30 na određeno
13,9 učenika po nastavniku

Prostor

7 objekata
30 učionica
7 kabineta
1 radionica
1 fiskulturnih sala
2 biblioteka
5.926 m² površina objekata

Programi i jezici

3 stranih jezika
Tabele i detalji po razredima, jezicima, zaposlenima i objektima ↓

📊 Podaci Ministarstva prosvete — detaljno

Podaci koje ustanova unosi u Jedinstveni informacioni sistem prosvete (JISP), objavljeni kao otvoreni podaci Ministarstva prosvete.

🎒

Učenici po razredima 2025/2026.

RazredUčenikaOdeljenjaProsek
I razred139719,9
II razred146720,9
III razred136719,4
IV razred149721,3
V razred154625,7
VI razred141623,5
VII razred129525,8
VIII razred131526,2
Ukupno1.1254624,5

Škola ima 4 kombinovana odeljenja (više razreda u jednom odeljenju) — u tabeli se takvo odeljenje broji u svakom svom razredu, a u ukupnom zbiru jednom.

Po individualnom obrazovnom planu (IOP) radi 27 učenika: IOP1 12, IOP2 15, IOP3 0.

📈

Kretanje kroz godine

Broj učenika

Od 2022/2023. do 2025/2026. broj učenika se povećao za 42 (+4%), a broj odeljenja je sa 44 porastao na 46.

Broj zaposlenih

GodinaUkupnoU nastavi
2023/2024.9769
2024/2025.10275
2025/2026.11381
📜

Nastavni planovi i programi 2025/2026.

ProgramRazrediProsvetni glasnik UčenikaTrajanjeUpisNivo (NOKS)
Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV 10/2017, 12/2018, 15/2018, 18/2018, 1/2019, 2/2020, 16/2022, 1/2023, 13/2023, 14/2023 570 4 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI 15/2018, 18/2018, 3/2019, 3/2020, 6/2020, 17/2021, 16/2022, 13/2023, 14/2023 295 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII 18/2018, 13/2023 260 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
🌍

Jezici

Jezik nastave

  • Srpski jezik1.125 učenika

Drugi strani jezik 2025/2026.

  • Nemački jezik421 učenik
  • Italijanski jezik112 učenika

Strani jezik 2025/2026.

  • Engleski jezik1.125 učenika
👥

Zaposleni 2025/2026.

113ukupno
81nastavno osoblje
32nenastavno

Na neodređeno 83, na određeno 30 (bez zamena).

Po radnim mestima

  • Nastavnik predmetne nastave31
  • Nastavnik predmetne nastave sa odeljenjskim starešinstvom21
  • Nastavnik razredne nastave20
  • Čistačica15
  • Nastavnik u kombinovanom odeljenju od dva razreda6
  • Stručni saradnik - bibliotekar / nototekar / medijatekar4
  • Nastavnik u produženom boravku3
  • Referent za finansijsko - računovodstvene poslove2
  • Domar/majstor održavanja2
  • Pedagoški asistent2
  • Diplomirani ekonomista za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Servirka1
  • Direktor ustanove1
  • Pomoćnik direktora ustanove1
  • Sekretar ustanove1
  • Stručni saradnik pedagog1
  • Stručni saradnik psiholog1
🏫

Objekti i prostor

ObjekatUčioniceKabineti LaboratorijeRadioniceFiskulturne sale BibliotekePovršina
Osnovna škola "Dragomir Marković"sedište Ćirila I Metodija 3, Kruševac 23701 114.987 m²
Područno odeljenje Trmčare Ćirila I Metodija 3, Kruševac 3000 01475 m²
Područno odeljenje Trmčare Ćirila I Metodija 3, Kruševac 0000 009 m²
Područno odeljenje Velika Lomnica Ćirila I Metodija 3, Kruševac 4000 00350 m²
Područno odeljenje Velika Lomnica Ćirila I Metodija 3, Kruševac 0000 00—
Područno odeljenje Velika Lomnica Ćirila I Metodija 3, Kruševac 0000 0096 m²
Područno odeljenje Velika Lomnica Ćirila I Metodija 3, Kruševac 0000 009 m²
Ukupno (7 objekata) 30701 125.926 m²

Izvor: Portal otvorenih podataka Ministarstva prosvete (podaci iz JISP-a, preuzeti 28. septembar 2026.). Ako neki podatak nedostaje ili nije tačan, ustanova ga ispravlja u JISP-u.

📜 Arhivska prezentacija škole (istorijski sadržaj) ▼

Dodatne informacije će uskoro biti prikazane.