🏫 Osnovna škola 📍 Smederevo (Smederevo)

OSNOVNA ŠKOLA "DR JOVAN CVIJIĆ"

Registar i kontakt informacije ustanove na Portalu škola Srbije

📍

Lokacija i područje

Mesto: Smederevo
Adresa: Dr Jovana Cvijića 9 (11300)
Opština: Smederevo
Školski okrug: Podunavski
Školska uprava: Požarevac
☎️

Kontakt i rukovodstvo

Glavni telefon: 026/641-450
E-pošta: [email protected]
Faks: 026/641-451
🌐

Internet i mreže

📋

Identifikacija i sistemski podaci

Matični broj: —
PIB: —
Vrsta osnivača: —
📜

Prosvetni glasnik

28 brojeva

Brojevi „Prosvetnog glasnika" u kojima su objavljeni planovi i programi nastave i učenja po kojima škola radi.

Programi školske 2025/2026.

  • Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV razred · 504 učenika
    10/201712/201815/201818/20181/20192/202016/20221/202313/202314/2023
  • Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI razred · 286 učenika
    15/201818/20183/20193/20206/202017/202116/202213/202314/2023
  • Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII razred · 278 učenika
    18/201813/2023

Svi brojevi vezani za školu

2009. 6
2010. 2
2011. 3
2013. 8
2014. 5
2016. 11
2017. 710
2018. 121518
2019. 135101112
2020. 12368
2021. 517
2022. 16
2023. 11314
📊

Škola u brojevima

školska 2025/2026.

Učenici

1.068 učenika
43 odeljenja
24,8 učenika po odeljenju
2 kombinovana odeljenja
57 učenika po IOP-u
−5% učenika u odnosu na 2022/2023.

Zaposleni

87 zaposlenih
62 u nastavi
25 nenastavno osoblje
69 na neodređeno
18 na određeno
17,2 učenika po nastavniku

Prostor

1 objekat
22 učionica
5 kabineta
1 fiskulturnih sala
1 biblioteka
6.038 m² površina objekata

Programi i jezici

6 stranih jezika
Tabele i detalji po razredima, jezicima, zaposlenima i objektima ↓

📊 Podaci Ministarstva prosvete — detaljno

Podaci koje ustanova unosi u Jedinstveni informacioni sistem prosvete (JISP), objavljeni kao otvoreni podaci Ministarstva prosvete.

🎒

Učenici po razredima 2025/2026.

RazredUčenikaOdeljenjaProsek
I razred127621,2
II razred126621,0
III razred117523,4
IV razred134622,3
V razred119717,0
VI razred167723,9
VII razred140623,3
VIII razred138623,0
Ukupno1.0684324,8

Škola ima 2 kombinovana odeljenja (više razreda u jednom odeljenju) — u tabeli se takvo odeljenje broji u svakom svom razredu, a u ukupnom zbiru jednom.

Po individualnom obrazovnom planu (IOP) radi 57 učenika: IOP1 23, IOP2 29, IOP3 5.

📈

Kretanje kroz godine

Broj učenika

Od 2022/2023. do 2025/2026. broj učenika se smanjio za 53 (-5%), a broj odeljenja je sa 44 pao na 43.

Broj zaposlenih

GodinaUkupnoU nastavi
2023/2024.8964
2024/2025.9668
2025/2026.8762
📜

Nastavni planovi i programi 2025/2026.

ProgramRazrediProsvetni glasnik UčenikaTrajanjeUpisNivo (NOKS)
Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV 10/2017, 12/2018, 15/2018, 18/2018, 1/2019, 2/2020, 16/2022, 1/2023, 13/2023, 14/2023 504 4 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI 15/2018, 18/2018, 3/2019, 3/2020, 6/2020, 17/2021, 16/2022, 13/2023, 14/2023 286 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII 18/2018, 13/2023 278 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
🌍

Jezici

Jezik nastave

  • Srpski jezik1.068 učenika

Drugi strani jezik 2025/2026.

  • Nemački jezik355 učenika
  • Francuski jezik206 učenika
  • Italijanski jezik1 učenik
  • Španski jezik1 učenik
  • Ruski jezik1 učenik

Strani jezik 2025/2026.

  • Engleski jezik1.068 učenika
👥

Zaposleni 2025/2026.

87ukupno
62nastavno osoblje
25nenastavno

Na neodređeno 69, na određeno 18 (bez zamena).

Po radnim mestima

  • Nastavnik predmetne nastave sa odeljenjskim starešinstvom21
  • Nastavnik razredne nastave20
  • Nastavnik predmetne nastave15
  • Čistačica11
  • Kuvar/poslastičar4
  • Nastavnik u produženom boravku4
  • Domar/majstor održavanja2
  • Stručni saradnik - bibliotekar / nototekar / medijatekar2
  • Referent za pravne,kadrovske i administrativne poslove1
  • Direktor ustanove1
  • Pomoćnik direktora ustanove1
  • Defektolog nastavnik u kombinovanom odeljenju od tri razreda u posebnim uslovima1
  • Defektolog nastavnik u kombinovanom odeljenju od četiri razreda u posebnim uslovima1
  • Sekretar ustanove1
  • Stručni saradnik pedagog1
  • Stručni saradnik psiholog1
🏫

Objekti i prostor

ObjekatUčioniceKabineti LaboratorijeRadioniceFiskulturne sale BibliotekePovršina
Osnovna škola „Dr Jovan Cvijić”sedište Dr Jovana Cvijića 9, Smederevo 22500 116.038 m²

Izvor: Portal otvorenih podataka Ministarstva prosvete (podaci iz JISP-a, preuzeti 28. septembar 2026.). Ako neki podatak nedostaje ili nije tačan, ustanova ga ispravlja u JISP-u.