🏫 Osnovna škola 📍 Čačak (Čačak)

OSNOVNA ŠKOLA "DR DRAGIŠA MIŠOVIĆ"

Registar i kontakt informacije ustanove na Portalu škola Srbije

📍

Lokacija i područje

Mesto: Čačak
Adresa: Bulevar Vuka Karadžića 1 (32000)
Opština: Čačak
Školski okrug: Moravički
Školska uprava: Čačak
☎️

Kontakt i rukovodstvo

Glavni telefon: 032/332-202
E-pošta: [email protected]
Faks: 032/332-202
🌐

Internet i mreže

Službena e-pošta: ✉️ [email protected]
Facebook: Nije upisan
Instagram: Nije upisan
📋

Identifikacija i sistemski podaci

Matični broj: —
PIB: —
Vrsta osnivača: —
📜

Prosvetni glasnik

19 brojeva

Brojevi „Prosvetnog glasnika" u kojima su objavljeni planovi i programi nastave i učenja po kojima škola radi.

Programi školske 2025/2026.

  • Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV razred · 608 učenika
    10/201712/201815/201818/20181/20192/202016/20221/202313/202314/2023
  • Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI razred · 280 učenika
    15/201818/20183/20193/20206/202017/202116/202213/202314/2023
  • Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII razred · 278 učenika
    18/201813/2023

Svi brojevi vezani za školu

2017. 10
2018. 121518
2019. 13511
2020. 12368
2021. 517
2022. 16
2023. 11314
📊

Škola u brojevima

školska 2025/2026.

Učenici

1.166 učenika
48 odeljenja
24,3 učenika po odeljenju
17 učenika po IOP-u
+3% učenika u odnosu na 2022/2023.

Zaposleni

92 zaposlenih
68 u nastavi
24 nenastavno osoblje
70 na neodređeno
22 na određeno
17,1 učenika po nastavniku

Prostor

1 objekat
28 učionica
4 kabineta
3 fiskulturnih sala
1 biblioteka
5.367 m² površina objekata

Programi i jezici

3 stranih jezika
Tabele i detalji po razredima, jezicima, zaposlenima i objektima ↓

📊 Podaci Ministarstva prosvete — detaljno

Podaci koje ustanova unosi u Jedinstveni informacioni sistem prosvete (JISP), objavljeni kao otvoreni podaci Ministarstva prosvete.

🎒

Učenici po razredima 2025/2026.

RazredUčenikaOdeljenjaProsek
I razred142623,7
II razred139623,2
III razred171724,4
IV razred156626,0
V razred137527,4
VI razred143623,8
VII razred146624,3
VIII razred132622,0
Ukupno1.1664824,3

Po individualnom obrazovnom planu (IOP) radi 17 učenika: IOP1 8, IOP2 5, IOP3 4.

📈

Kretanje kroz godine

Broj učenika

Od 2022/2023. do 2025/2026. broj učenika se povećao za 38 (+3%), a broj odeljenja je sa 43 porastao na 48.

Broj zaposlenih

GodinaUkupnoU nastavi
2023/2024.9671
2024/2025.9368
2025/2026.9268
📜

Nastavni planovi i programi 2025/2026.

ProgramRazrediProsvetni glasnik UčenikaTrajanjeUpisNivo (NOKS)
Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV 10/2017, 12/2018, 15/2018, 18/2018, 1/2019, 2/2020, 16/2022, 1/2023, 13/2023, 14/2023 608 4 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI 15/2018, 18/2018, 3/2019, 3/2020, 6/2020, 17/2021, 16/2022, 13/2023, 14/2023 280 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII 18/2018, 13/2023 278 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
🌍

Jezici

Jezik nastave

  • Srpski jezik1.166 učenika

Drugi strani jezik 2025/2026.

  • Nemački jezik322 učenika
  • Italijanski jezik187 učenika

Strani jezik 2025/2026.

  • Engleski jezik1.166 učenika
👥

Zaposleni 2025/2026.

92ukupno
68nastavno osoblje
24nenastavno

Na neodređeno 70, na određeno 22 (bez zamena).

Po radnim mestima

  • Nastavnik razredne nastave22
  • Nastavnik predmetne nastave20
  • Nastavnik predmetne nastave sa odeljenjskim starešinstvom17
  • Čistačica10
  • Nastavnik u produženom boravku4
  • Nastavnik u celodnevnoj nastavi sa odeljenjskim starešinstvom3
  • Stručni saradnik pedagog3
  • Domar/majstor održavanja2
  • Servirka2
  • Nastavnik u celodnevnoj nastavi2
  • Šef računovodstva1
  • Referent za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Kuvar/poslastičar1
  • Sekretar ustanove1
  • Stručni saradnik psiholog1
  • Stručni saradnik logoped1
  • Stručni saradnik - bibliotekar / nototekar / medijatekar1
🏫

Objekti i prostor

ObjekatUčioniceKabineti LaboratorijeRadioniceFiskulturne sale BibliotekePovršina
Osnovna škola Dr Dragiša Mišović Bulevar Vuka Karadžića 1, Čačak 28400 315.367 m²

Izvor: Portal otvorenih podataka Ministarstva prosvete (podaci iz JISP-a, preuzeti 28. septembar 2026.). Ako neki podatak nedostaje ili nije tačan, ustanova ga ispravlja u JISP-u.

📜 Arhivska prezentacija škole (istorijski sadržaj) ▼

Dodatne informacije će uskoro biti prikazane.