🏫 Osnovna škola 📍 Smederevo (Smederevo)

OSNOVNA ŠKOLA "DOSITEJ OBRADOVIĆ"

Registar i kontakt informacije ustanove na Portalu škola Srbije

📍

Lokacija i područje

Mesto: Smederevo
Adresa: Đure Daničića 84 (11300)
Opština: Smederevo
Školski okrug: Podunavski
Školska uprava: Požarevac
☎️

Kontakt i rukovodstvo

Glavni telefon: 026/461-7381
Faks: 026/461-7380
🌐

Internet i mreže

Službena e-pošta: Nije upisana
Facebook: Nije upisan
📋

Identifikacija i sistemski podaci

Matični broj: —
PIB: —
Vrsta osnivača: —
📜

Prosvetni glasnik

35 brojeva

Brojevi „Prosvetnog glasnika" u kojima su objavljeni planovi i programi nastave i učenja po kojima škola radi.

Programi školske 2025/2026.

  • Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV razred · 453 učenika
    10/201712/201815/201818/20181/20192/202016/20221/202313/202314/2023
  • Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI razred · 231 učenik
    15/201818/20183/20193/20206/202017/202116/202213/202314/2023
  • Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII razred · 201 učenik
    18/201813/2023
  • Funkcionalno osnovno obrazovanje odraslih 2013/2014 · 48 učenika
    13/2013

Svi brojevi vezani za školu

2005. 1
2006. 15
2008. 2
2009. 6
2010. 27
2011. 37
2013. 1813
2014. 511
2016. 11
2017. 710
2018. 121518
2019. 135101112
2020. 12368
2021. 17
2022. 16
2023. 11314
📊

Škola u brojevima

školska 2025/2026.

Učenici

885 učenika
37 odeljenja
23,9 učenika po odeljenju
2 kombinovana odeljenja
23 učenika po IOP-u
+3% učenika u odnosu na 2022/2023.

Zaposleni

76 zaposlenih
58 u nastavi
18 nenastavno osoblje
53 na neodređeno
23 na određeno
15,3 učenika po nastavniku

Prostor

2 objekata
23 učionica
1 kabineta
1 radionica
1 fiskulturnih sala
1 biblioteka
5.162 m² površina objekata

Programi i jezici

4 stranih jezika
Tabele i detalji po razredima, jezicima, zaposlenima i objektima ↓

📊 Podaci Ministarstva prosvete — detaljno

Podaci koje ustanova unosi u Jedinstveni informacioni sistem prosvete (JISP), objavljeni kao otvoreni podaci Ministarstva prosvete.

🎒

Učenici po razredima 2025/2026.

RazredUčenikaOdeljenjaProsek
I razred129621,5
II razred112522,4
III razred110522,0
IV razred102520,4
V razred113428,3
VI razred118619,7
VII razred96519,2
VIII razred105426,3
Ukupno8853723,9

Škola ima 2 kombinovana odeljenja (više razreda u jednom odeljenju) — u tabeli se takvo odeljenje broji u svakom svom razredu, a u ukupnom zbiru jednom.

Po individualnom obrazovnom planu (IOP) radi 23 učenika: IOP1 6, IOP2 15, IOP3 2.

📈

Kretanje kroz godine

Broj učenika

Od 2022/2023. do 2025/2026. broj učenika se povećao za 29 (+3%), a broj odeljenja je sa 34 porastao na 37.

Broj zaposlenih

GodinaUkupnoU nastavi
2023/2024.7557
2024/2025.7557
2025/2026.7658
📜

Nastavni planovi i programi 2025/2026.

ProgramRazrediProsvetni glasnik UčenikaTrajanjeUpisNivo (NOKS)
Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV 10/2017, 12/2018, 15/2018, 18/2018, 1/2019, 2/2020, 16/2022, 1/2023, 13/2023, 14/2023 453 4 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI 15/2018, 18/2018, 3/2019, 3/2020, 6/2020, 17/2021, 16/2022, 13/2023, 14/2023 231 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII 18/2018, 13/2023 201 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Funkcionalno osnovno obrazovanje odraslih 2013/2014 — 13/2013 48 3 godine Aktivan —
🌍

Jezici

Jezik nastave

  • Srpski jezik885 učenika

Drugi strani jezik 2025/2026.

  • Nemački jezik270 učenika
  • Francuski jezik158 učenika
  • Ruski jezik4 učenika

Strani jezik 2025/2026.

  • Engleski jezik885 učenika
👥

Zaposleni 2025/2026.

76ukupno
58nastavno osoblje
18nenastavno

Na neodređeno 53, na određeno 23 (bez zamena).

Po radnim mestima

  • Nastavnik razredne nastave18
  • Nastavnik predmetne nastave16
  • Nastavnik predmetne nastave sa odeljenjskim starešinstvom16
  • Čistačica8
  • Nastavnik u kombinovanom odeljenju od dva razreda3
  • Nastavnik u produženom boravku2
  • Defektolog nastavnik u kombinovanom odeljenju od tri razreda u posebnim uslovima2
  • Referent za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Domar/majstor održavanja1
  • Servirka1
  • Direktor ustanove1
  • Pomoćnik direktora ustanove1
  • Defektolog - nastavnik1
  • Sekretar ustanove1
  • Andragoški asistent1
  • Stručni saradnik pedagog1
  • Stručni saradnik psiholog1
  • Stručni saradnik logoped1
🏫

Objekti i prostor

ObjekatUčioniceKabineti LaboratorijeRadioniceFiskulturne sale BibliotekePovršina
OŠ "Dositej Obradović"sedište Đure Daničića 84, Smederevo 0000 0052 m²
OŠ "Dositej Obradović"sedište Đure Daničića 84, Smederevo 23101 115.110 m²
Ukupno (2 objekata) 23101 115.162 m²

Izvor: Portal otvorenih podataka Ministarstva prosvete (podaci iz JISP-a, preuzeti 28. septembar 2026.). Ako neki podatak nedostaje ili nije tačan, ustanova ga ispravlja u JISP-u.