🏫 Osnovna škola 📍 Beograd (Čukarica)

OSNOVNA ŠKOLA "ĐORĐE KRSTIĆ"

Registar i kontakt informacije ustanove na Portalu škola Srbije

📍

Lokacija i područje

Mesto: Beograd
Adresa: Živka Nastića-Babe br.12 (11147)
Opština: Čukarica
Školski okrug: Grad Beograd
Školska uprava: Beograd
☎️

Kontakt i rukovodstvo

Direktor: Jelena Volarov
Glavni telefon: 011/251-2217
E-pošta: [email protected]
Faks: 011/251-2440
🌐

Internet i mreže

📋

Identifikacija i sistemski podaci

Matični broj: 07014325
PIB: 100114933
Vrsta osnivača: Javna ustanova
Ustanova radi od: 14. decembar 1965.
📜

Prosvetni glasnik

35 brojeva

Brojevi „Prosvetnog glasnika" u kojima su objavljeni planovi i programi nastave i učenja po kojima škola radi.

Programi školske 2025/2026.

  • Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV razred · 617 učenika
    10/201712/201815/201818/20181/20192/202016/20221/202313/202314/2023
  • Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII razred · 304 učenika
    18/201813/2023
  • Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI razred · 281 učenik
    15/201818/20183/20193/20206/202017/202116/202213/202314/2023

Svi brojevi vezani za školu

2005. 1
2006. 15
2008. 2
2009. 6
2010. 27
2011. 37
2013. 18
2014. 511
2016. 11
2017. 710
2018. 121518
2019. 135101112
2020. 12368
2021. 517
2022. 16
2023. 11314
📊

Škola u brojevima

školska 2025/2026.

Učenici

1.202 učenika
46 odeljenja
26,1 učenika po odeljenju
59 učenika po IOP-u
−2% učenika u odnosu na 2022/2023.

Zaposleni

108 zaposlenih
78 u nastavi
30 nenastavno osoblje
84 na neodređeno
24 na određeno
15,4 učenika po nastavniku

Prostor

1 objekat
2 kabineta
1 fiskulturnih sala
1 biblioteka
7.355 m² površina objekata

Programi i jezici

4 stranih jezika
Tabele i detalji po razredima, jezicima, zaposlenima i objektima ↓

📊 Podaci Ministarstva prosvete — detaljno

Podaci koje ustanova unosi u Jedinstveni informacioni sistem prosvete (JISP), objavljeni kao otvoreni podaci Ministarstva prosvete.

🎒

Učenici po razredima 2025/2026.

RazredUčenikaOdeljenjaProsek
I razred159626,5
II razred136527,2
III razred171628,5
IV razred151625,2
V razred151625,2
VI razred130526,0
VII razred168628,0
VIII razred136622,7
Ukupno1.2024626,1

Po individualnom obrazovnom planu (IOP) radi 59 učenika: IOP1 44, IOP2 3, IOP3 12.

📈

Kretanje kroz godine

Broj učenika

Od 2022/2023. do 2025/2026. broj učenika se smanjio za 29 (-2%), a broj odeljenja je sa 47 pao na 46.

Broj zaposlenih

GodinaUkupnoU nastavi
2023/2024.10981
2024/2025.11080
2025/2026.10878
📜

Nastavni planovi i programi 2025/2026.

ProgramRazrediProsvetni glasnik UčenikaTrajanjeUpisNivo (NOKS)
Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV 10/2017, 12/2018, 15/2018, 18/2018, 1/2019, 2/2020, 16/2022, 1/2023, 13/2023, 14/2023 617 4 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII 18/2018, 13/2023 304 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI 15/2018, 18/2018, 3/2019, 3/2020, 6/2020, 17/2021, 16/2022, 13/2023, 14/2023 281 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
🌍

Jezici

Jezik nastave

  • Srpski jezik1.202 učenika

Drugi strani jezik 2025/2026.

  • Ruski jezik328 učenika
  • Nemački jezik3 učenika
  • Francuski jezik2 učenika

Strani jezik 2025/2026.

  • Engleski jezik1.200 učenika
👥

Zaposleni 2025/2026.

108ukupno
78nastavno osoblje
30nenastavno

Na neodređeno 84, na određeno 24 (bez zamena).

Po radnim mestima

  • Nastavnik predmetne nastave sa odeljenjskim starešinstvom23
  • Nastavnik razredne nastave22
  • Nastavnik predmetne nastave20
  • Čistačica17
  • Nastavnik u produženom boravku13
  • Domar/majstor održavanja2
  • Stručni saradnik psiholog2
  • Stručni saradnik - bibliotekar / nototekar / medijatekar2
  • Diplomirani ekonomista za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Referent za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Servirka1
  • Direktor ustanove1
  • Pomoćnik direktora ustanove1
  • Sekretar ustanove1
  • Stručni saradnik pedagog1
🏫

Objekti i prostor

ObjekatUčioniceKabineti LaboratorijeRadioniceFiskulturne sale BibliotekePovršina
OŠ "Đorđe Krstić"sedište Živka Nastića-Babe 12, Beograd (Čukarica) 0200 117.355 m²

Izvor: Portal otvorenih podataka Ministarstva prosvete (podaci iz JISP-a, preuzeti 28. septembar 2026.). Ako neki podatak nedostaje ili nije tačan, ustanova ga ispravlja u JISP-u.

📜 Arhivska prezentacija škole (istorijski sadržaj) ▼

O ŠKOLI

Osnovna škola "Đorđe Krstić" osnovana je na početku XX veka, 1905. godine. Pošto nije bilo odgovarajućeg prostora za vaspitno-obrazovni rad, prvih nekoliko godina nastava je izvođena u privatnim kućama. Već 1908. godine u Radničkoj ulici br. 49 podignuta je školska zgrada u kojoj je na početku nastavu pohađalo jedno odeljenje od 30 učenika. Nastavu je izvodio učitelj Isak Izrailjević, prvi učitelj ove škole. Do 1944. godine škola je nosila naziv Osnovna škola "Kralj Dečanski", kada se taj naziv ukida i škola dobija ime Osnovna škola broj 26. Tek 1953. godine škola je ponela ime po znamenitom slikaru naše realističke umetnosti Đorđu Krstiću. Od 1. septembra 1974. godine Osnovna škola "Đorđe Krstić" nastavu izvodi u modernom zdanju u Žarkovu. Danas je to moderna i savremeno opremljena škola sa uslovima za rad 1260 učenika i 103 člana kolektiva. Prostor od 6700m², sa kabinetskom nastavom, bibliotekom i čitaonicom,  fiskulturnom salom i školskim bazenom omogućuje da se vaspitno-obrazovni rad i druge aktivnosti izvode primenom savremenih metoda i oblika rada uz korišćenje savremenih nastavnih učila.          
                                 Lična karta nove škole
Investitor Beogradska zajednica obrazovanja
Izvođač radova projektant Građevinsko preduzeće "Kablar", Kraljevo
Korisna površina 6500m2
Kapacitet 1600 učenika, u dve smene
Učionice i kabineti 27 učionica  i kabinetima za sve predmete viših razreda
Fiskulturna sala moderno opremljena i raprostire se na 457m2
Biblioteka raspolaže velikim brojem stručne literature
Bazen dimenzija 12x8m i površine 232m
Školska kuhinja površine 399m
Dan škole 19. april, dan rođenja slikara Đorđa Krstića
Naša škola je jedna od 16 osnovnih škola na opštini Čukarica, a po materijalnim resursima spada u jednu od najvećih i najopremljenijih škola u Beogradu. Raspolažemo sa 6670 kvadrata školskog prostora i isto tolikim školskim dvorištem. Funkcionalnost prostora podrazumeva 42 učionice i kabineta, veliku školsku biblioteku sa automatizovanim bibliotečkim fondom od 20000 jedinica, fiskulturnu salu, školski bazen (po standardima za obuku neplivača), svečanu salu sa 200 mesta, trpezariju i kuhinju (480 kvadrata), stomatološku ordinaciju i nekoliko sportskih terena u školskom dvorištu. U školi postoje dva digitalna kabineta a u skoro svakoj učionici se nalazi računar sa pratećom opremom.