🏫 Osnovna škola 📍 Smederevo (Smederevo)

OSNOVNA ŠKOLA "DIMITRIJE DAVIDOVIĆ"

Registar i kontakt informacije ustanove na Portalu škola Srbije

📍

Lokacija i područje

Mesto: Smederevo
Adresa: Ante Protića 3 (11300)
Opština: Smederevo
Školski okrug: Podunavski
Školska uprava: Požarevac
☎️

Kontakt i rukovodstvo

Glavni telefon: 026/617-377
E-pošta: [email protected]
Faks: 026/616-392
🌐

Internet i mreže

📋

Identifikacija i sistemski podaci

Matični broj: —
PIB: —
Vrsta osnivača: —
📜

Prosvetni glasnik

35 brojeva

Brojevi „Prosvetnog glasnika" u kojima su objavljeni planovi i programi nastave i učenja po kojima škola radi.

Programi školske 2025/2026.

  • Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV razred · 409 učenika
    10/201712/201815/201818/20181/20192/202016/20221/202313/202314/2023
  • Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI razred · 267 učenika
    15/201818/20183/20193/20206/202017/202116/202213/202314/2023
  • Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII razred · 258 učenika
    18/201813/2023
  • Osnovna škola I-IV 2020/2021 IV razred · 117 učenika
    10/201712/201815/201818/20181/20192/2020

Svi brojevi vezani za školu

2005. 1
2006. 15
2008. 2
2009. 6
2010. 27
2011. 37
2013. 18
2014. 511
2016. 11
2017. 710
2018. 121518
2019. 135101112
2020. 12368
2021. 517
2022. 16
2023. 11314
📊

Škola u brojevima

školska 2025/2026.

Učenici

1.051 učenika
52 odeljenja
20,2 učenika po odeljenju
6 kombinovanih odeljenja
72 učenika po IOP-u
+2% učenika u odnosu na 2022/2023.

Zaposleni

98 zaposlenih
71 u nastavi
27 nenastavno osoblje
80 na neodređeno
18 na određeno
14,8 učenika po nastavniku

Prostor

3 objekata
33 učionica
6 kabineta
1 fiskulturnih sala
1 biblioteka
7.226 m² površina objekata

Programi i jezici

4 stranih jezika
Tabele i detalji po razredima, jezicima, zaposlenima i objektima ↓

📊 Podaci Ministarstva prosvete — detaljno

Podaci koje ustanova unosi u Jedinstveni informacioni sistem prosvete (JISP), objavljeni kao otvoreni podaci Ministarstva prosvete.

🎒

Učenici po razredima 2025/2026.

RazredUčenikaOdeljenjaProsek
I razred117814,6
II razred154819,3
III razred137817,1
IV razred118814,8
V razred147721,0
VI razred120620,0
VII razred132718,9
VIII razred126718,0
Ukupno1.0515220,2

Škola ima 6 kombinovanih odeljenja (više razreda u jednom odeljenju) — u tabeli se takvo odeljenje broji u svakom svom razredu, a u ukupnom zbiru jednom.

Po individualnom obrazovnom planu (IOP) radi 72 učenika: IOP1 28, IOP2 43, IOP3 1.

📈

Kretanje kroz godine

Broj učenika

Od 2022/2023. do 2025/2026. broj učenika se povećao za 18 (+2%), a broj odeljenja je sa 50 porastao na 52.

Broj zaposlenih

GodinaUkupnoU nastavi
2023/2024.10270
2024/2025.10675
2025/2026.9871
📜

Nastavni planovi i programi 2025/2026.

ProgramRazrediProsvetni glasnik UčenikaTrajanjeUpisNivo (NOKS)
Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV 10/2017, 12/2018, 15/2018, 18/2018, 1/2019, 2/2020, 16/2022, 1/2023, 13/2023, 14/2023 409 4 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI 15/2018, 18/2018, 3/2019, 3/2020, 6/2020, 17/2021, 16/2022, 13/2023, 14/2023 267 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII 18/2018, 13/2023 258 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola I-IV 2020/2021 IV 10/2017, 12/2018, 15/2018, 18/2018, 1/2019, 2/2020 117 4 godine Aktivan —
🌍

Jezici

Jezik nastave

  • Srpski jezik1.051 učenik

Drugi strani jezik 2025/2026.

  • Nemački jezik269 učenika
  • Italijanski jezik243 učenika
  • Francuski jezik3 učenika

Strani jezik 2025/2026.

  • Engleski jezik1.050 učenika
👥

Zaposleni 2025/2026.

98ukupno
71nastavno osoblje
27nenastavno

Na neodređeno 80, na određeno 18 (bez zamena).

Po radnim mestima

  • Nastavnik razredne nastave23
  • Nastavnik predmetne nastave sa odeljenjskim starešinstvom20
  • Čistačica15
  • Nastavnik predmetne nastave15
  • Defektolog nastavnik u kombinovanom odeljenju od dva razreda u posebnim uslovima6
  • Nastavnik u produženom boravku4
  • Nastavnik u kombinovanom odeljenju od dva razreda3
  • Domar/majstor održavanja2
  • Kuvar/poslastičar2
  • Pomoćnik direktora ustanove2
  • Stručni saradnik - bibliotekar / nototekar / medijatekar2
  • Referent za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Sekretar ustanove1
  • Stručni saradnik pedagog1
  • Stručni saradnik psiholog1
🏫

Objekti i prostor

ObjekatUčioniceKabineti LaboratorijeRadioniceFiskulturne sale BibliotekePovršina
OŠ "Dimitrije Davidović"sedište Ante Protića 3, Smederevo 25500 116.466 m²
OŠ "Dimitrije Davidović" Seone Ante Protića 3, Smederevo 3000 00244 m²
OŠ "Dimitrije Davidović" Udovice Ante Protića 3, Smederevo 5100 00516 m²
Ukupno (3 objekata) 33600 117.226 m²

Izvor: Portal otvorenih podataka Ministarstva prosvete (podaci iz JISP-a, preuzeti 28. septembar 2026.). Ako neki podatak nedostaje ili nije tačan, ustanova ga ispravlja u JISP-u.