🏫 Osnovna škola 📍 Beograd (Zvezdara)

OSNOVNA ŠKOLA "DESPOT STEFAN LAZAREVIĆ"

Registar i kontakt informacije ustanove na Portalu škola Srbije

📍

Lokacija i područje

Mesto: Beograd
Adresa: Nova 15 (11160)
Opština: Zvezdara
Školski okrug: Grad Beograd
Školska uprava: Beograd
☎️

Kontakt i rukovodstvo

Glavni telefon: 3429875
E-pošta: [email protected]
Faks: 3429872
🌐

Internet i mreže

Službena e-pošta: ✉️ [email protected]
Facebook: Nije upisan
Instagram: Nije upisan
📋

Identifikacija i sistemski podaci

Matični broj: 17417908
PIB: 100008060
Vrsta osnivača: Javna ustanova
Ustanova radi od: 20. jun 2002.
📜

Prosvetni glasnik

19 brojeva

Brojevi „Prosvetnog glasnika" u kojima su objavljeni planovi i programi nastave i učenja po kojima škola radi.

Programi školske 2025/2026.

  • Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV razred · 900 učenika
    10/201712/201815/201818/20181/20192/202016/20221/202313/202314/2023
  • Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI razred · 439 učenika
    15/201818/20183/20193/20206/202017/202116/202213/202314/2023
  • Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII razred · 423 učenika
    18/201813/2023

Svi brojevi vezani za školu

2017. 10
2018. 121518
2019. 13511
2020. 12368
2021. 517
2022. 16
2023. 11314
📊

Škola u brojevima

školska 2025/2026.

Učenici

1.762 učenika
61 odeljenja
28,9 učenika po odeljenju
38 učenika po IOP-u
+5% učenika u odnosu na 2022/2023.

Zaposleni

128 zaposlenih
99 u nastavi
29 nenastavno osoblje
94 na neodređeno
34 na određeno
17,8 učenika po nastavniku

Prostor

1 objekat
37 učionica
20 kabineta
1 radionica
1 fiskulturnih sala
1 biblioteka
6.752 m² površina objekata

Programi i jezici

2 stranih jezika
Tabele i detalji po razredima, jezicima, zaposlenima i objektima ↓

📊 Podaci Ministarstva prosvete — detaljno

Podaci koje ustanova unosi u Jedinstveni informacioni sistem prosvete (JISP), objavljeni kao otvoreni podaci Ministarstva prosvete.

🎒

Učenici po razredima 2025/2026.

RazredUčenikaOdeljenjaProsek
I razred232829,0
II razred213730,4
III razred238829,8
IV razred217827,1
V razred223827,9
VI razred216730,9
VII razred211730,1
VIII razred212826,5
Ukupno1.7626128,9

Po individualnom obrazovnom planu (IOP) radi 38 učenika: IOP1 23, IOP2 15, IOP3 0.

📈

Kretanje kroz godine

Broj učenika

Od 2022/2023. do 2025/2026. broj učenika se povećao za 90 (+5%), a broj odeljenja je sa 60 porastao na 61.

Broj zaposlenih

GodinaUkupnoU nastavi
2023/2024.136105
2024/2025.137107
2025/2026.12899
📜

Nastavni planovi i programi 2025/2026.

ProgramRazrediProsvetni glasnik UčenikaTrajanjeUpisNivo (NOKS)
Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV 10/2017, 12/2018, 15/2018, 18/2018, 1/2019, 2/2020, 16/2022, 1/2023, 13/2023, 14/2023 900 4 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI 15/2018, 18/2018, 3/2019, 3/2020, 6/2020, 17/2021, 16/2022, 13/2023, 14/2023 439 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII 18/2018, 13/2023 423 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
🌍

Jezici

Jezik nastave

  • Srpski jezik1.762 učenika

Drugi strani jezik 2025/2026.

  • Nemački jezik743 učenika

Strani jezik 2025/2026.

  • Engleski jezik1.762 učenika
👥

Zaposleni 2025/2026.

128ukupno
99nastavno osoblje
29nenastavno

Na neodređeno 94, na određeno 34 (bez zamena).

Po radnim mestima

  • Nastavnik razredne nastave32
  • Nastavnik predmetne nastave sa odeljenjskim starešinstvom30
  • Nastavnik predmetne nastave27
  • Čistačica15
  • Nastavnik u produženom boravku10
  • Domar/majstor održavanja2
  • Stručni saradnik pedagog2
  • Referent za pravne,kadrovske i administrativne poslove1
  • Diplomirani ekonomista za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Servirka1
  • Direktor ustanove1
  • Pomoćnik direktora ustanove1
  • Sekretar ustanove1
  • Pedagoški asistent1
  • Stručni saradnik psiholog1
  • Stručni saradnik logoped1
  • Stručni saradnik - bibliotekar / nototekar / medijatekar1
🏫

Objekti i prostor

ObjekatUčioniceKabineti LaboratorijeRadioniceFiskulturne sale BibliotekePovršina
OŠ Despot Stefan Lazarevićsedište Mome Dimića 2, Beograd (Zvezdara) 372001 116.752 m²

Izvor: Portal otvorenih podataka Ministarstva prosvete (podaci iz JISP-a, preuzeti 28. septembar 2026.). Ako neki podatak nedostaje ili nije tačan, ustanova ga ispravlja u JISP-u.

📜 Arhivska prezentacija škole (istorijski sadržaj) ▼

Osnovna škola "Despot Stefan Lazarević" se nalazi u naselju Mirijevo, u okviru opštine Zvezdara, u Beogradu.
Ovo naselje broji oko 70000 stanovnika. Škola je osnovana 1983. godine, površine je 8060m2 i zadovoljava tehničke kriterijume za uspešno održavanje nastave. Nastavu pohađa više od 1300 učenika različitog nacionalnog, intelektualnog i socijalnog statusa, raspoređenih u 51 odeljenje redovne nastave i tri odeljenja produženog boravka. Za sada postoje optimalni uslovi za odvijanje nastave u dve smene i kabinetski rad za nastavu prirodnih nauka.