🏫 Osnovna škola 📍 Beograd (Zvezdara)

OSNOVNA ŠKOLA "ĆIRILO I METODIJE"

Registar i kontakt informacije ustanove na Portalu škola Srbije

📍

Lokacija i područje

Mesto: Beograd
Adresa: Učiteljska 58 (11050)
Opština: Zvezdara
Školski okrug: Grad Beograd
Školska uprava: Beograd
☎️

Kontakt i rukovodstvo

Direktor: Manuela Ilić
Tel. direktora: 011/288-71-74
Glavni telefon: 2884265
E-pošta: [email protected]
Faks: 2887174
🌐

Internet i mreže

Službena e-pošta: ✉️ [email protected]
Facebook: Nije upisan
Instagram: Nije upisan
📋

Identifikacija i sistemski podaci

Matični broj: 17417916
PIB: 100004702
Vrsta osnivača: Javna ustanova
Ustanova radi od: 22. jun 2002.
📜

Prosvetni glasnik

28 brojeva

Brojevi „Prosvetnog glasnika" u kojima su objavljeni planovi i programi nastave i učenja po kojima škola radi.

Programi školske 2025/2026.

  • Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV razred · 462 učenika
    10/201712/201815/201818/20181/20192/202016/20221/202313/202314/2023
  • Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI razred · 240 učenika
    15/201818/20183/20193/20206/202017/202116/202213/202314/2023
  • Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII razred · 231 učenik
    18/201813/2023

Svi brojevi vezani za školu

2009. 6
2010. 2
2011. 3
2013. 8
2014. 5
2016. 11
2017. 710
2018. 121518
2019. 135101112
2020. 12368
2021. 517
2022. 16
2023. 11314
📊

Škola u brojevima

školska 2025/2026.

Učenici

933 učenika
37 odeljenja
25,2 učenika po odeljenju
30 učenika po IOP-u
−3% učenika u odnosu na 2022/2023.

Zaposleni

77 zaposlenih
53 u nastavi
24 nenastavno osoblje
54 na neodređeno
23 na određeno
17,6 učenika po nastavniku

Prostor

1 objekat
12 učionica
18 kabineta
2 laboratorija
1 radionica
2 fiskulturnih sala
1 biblioteka
5.710 m² površina objekata

Programi i jezici

3 stranih jezika
Tabele i detalji po razredima, jezicima, zaposlenima i objektima ↓

📊 Podaci Ministarstva prosvete — detaljno

Podaci koje ustanova unosi u Jedinstveni informacioni sistem prosvete (JISP), objavljeni kao otvoreni podaci Ministarstva prosvete.

🎒

Učenici po razredima 2025/2026.

RazredUčenikaOdeljenjaProsek
I razred127525,4
II razred105426,3
III razred110522,0
IV razred120524,0
V razred124524,8
VI razred116429,0
VII razred122524,4
VIII razred109427,3
Ukupno9333725,2

Po individualnom obrazovnom planu (IOP) radi 30 učenika: IOP1 15, IOP2 14, IOP3 1.

📈

Kretanje kroz godine

Broj učenika

Od 2022/2023. do 2025/2026. broj učenika se smanjio za 30 (-3%), a broj odeljenja je ostao 37.

Broj zaposlenih

GodinaUkupnoU nastavi
2023/2024.7350
2024/2025.7653
2025/2026.7753
📜

Nastavni planovi i programi 2025/2026.

ProgramRazrediProsvetni glasnik UčenikaTrajanjeUpisNivo (NOKS)
Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV 10/2017, 12/2018, 15/2018, 18/2018, 1/2019, 2/2020, 16/2022, 1/2023, 13/2023, 14/2023 462 4 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI 15/2018, 18/2018, 3/2019, 3/2020, 6/2020, 17/2021, 16/2022, 13/2023, 14/2023 240 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII 18/2018, 13/2023 231 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
🌍

Jezici

Jezik nastave

  • Srpski jezik933 učenika

Drugi strani jezik 2025/2026.

  • Francuski jezik468 učenika
  • Nemački jezik1 učenik

Strani jezik 2025/2026.

  • Engleski jezik933 učenika
👥

Zaposleni 2025/2026.

77ukupno
53nastavno osoblje
24nenastavno

Na neodređeno 54, na određeno 23 (bez zamena).

Po radnim mestima

  • Nastavnik razredne nastave19
  • Nastavnik predmetne nastave15
  • Nastavnik predmetne nastave sa odeljenjskim starešinstvom15
  • Čistačica13
  • Nastavnik u produženom boravku4
  • Domar/majstor održavanja2
  • Stručni saradnik pedagog2
  • Diplomirani ekonomista za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Referent za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Servirka1
  • Pomoćnik direktora ustanove1
  • Sekretar ustanove1
  • Stručni saradnik psiholog1
  • Stručni saradnik - bibliotekar / nototekar / medijatekar1
🏫

Objekti i prostor

ObjekatUčioniceKabineti LaboratorijeRadioniceFiskulturne sale BibliotekePovršina
Osnovna škola "Ćirilo i Metodije"sedište Učiteljska 58, Beograd (Zvezdara) 121821 215.710 m²

Izvor: Portal otvorenih podataka Ministarstva prosvete (podaci iz JISP-a, preuzeti 28. septembar 2026.). Ako neki podatak nedostaje ili nije tačan, ustanova ga ispravlja u JISP-u.

📜 Arhivska prezentacija škole (istorijski sadržaj) ▼
Početkom XX veka, na teritoriji današnje opštine Zvezdara, koja se u to vreme zvala Vračarsko polje, postojale su samo 4 osnovne škole, od čeka 3 seoske - ona u Mirjevu, u Velikom Mokrom lugu i Malom Mokrom lugu, a samo jedna je pripadala gradskom jezgru. To je bila Osnovna škola "Filip Višnjić", podignuta 1909. godine. Kako se ovaj kraj, od Đerma prema Malom M okrom lugu, ubrzano naseljava porodicama industrijskih radnika, ubrzo se nameće potreba otvaranja nove škole. Školske1927/28. godine Ministarstvo prosvete donosi rešenje kojim se na Vračarskom polju otvaraju dva kombinovana odeljenja četvorogodišnje osnovne škole, a anastava se izvodi u četiri u tu svrhu iznajmljene private kuće. To su bile "Žickova kafana" u ulici Živka Davidovića (zgrada još postoji), kuća u ulici Ljube Davidovića 49, kuća u Bulevaru kralja Aleksandra 340 (koje više nema), a četvrta je bila u ulici Voje Veljkovića 2, u kojoj je u posleratnom periodu, sve do osamdesetih, bila kafana "Duga", kasnije nazvana "Orfej" .