🏫 Osnovna škola 📍 Niš (Niš)

OSNOVNA ŠKOLA "CAR KONSTANTIN"

Registar i kontakt informacije ustanove na Portalu škola Srbije

📍

Lokacija i područje

Mesto: Niš
Adresa: Velikotrnovska 4 (18000)
Opština: Niš
Školski okrug: Nišavski
Školska uprava: Niš
☎️

Kontakt i rukovodstvo

Glavni telefon: 538355
E-pošta: [email protected]
Faks: 538354
🌐

Internet i mreže

Službena e-pošta: ✉️ [email protected]
Instagram: Nije upisan
📋

Identifikacija i sistemski podaci

Matični broj: 07174381
PIB: 100338117
Vrsta osnivača: Javna ustanova
Ustanova radi od: 10. septembar 1962.
📜

Prosvetni glasnik

35 brojeva

Brojevi „Prosvetnog glasnika" u kojima su objavljeni planovi i programi nastave i učenja po kojima škola radi.

Programi školske 2025/2026.

  • Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV razred · 450 učenika
    10/201712/201815/201818/20181/20192/202016/20221/202313/202314/2023
  • Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII razred · 264 učenika
    18/201813/2023
  • Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI razred · 235 učenika
    15/201818/20183/20193/20206/202017/202116/202213/202314/2023

Svi brojevi vezani za školu

2005. 1
2006. 15
2008. 2
2009. 6
2010. 27
2011. 37
2013. 18
2014. 511
2016. 11
2017. 710
2018. 121518
2019. 135101112
2020. 12368
2021. 517
2022. 16
2023. 11314
📊

Škola u brojevima

školska 2025/2026.

Učenici

949 učenika
42 odeljenja
22,6 učenika po odeljenju
19 učenika po IOP-u
−10% učenika u odnosu na 2022/2023.

Zaposleni

95 zaposlenih
70 u nastavi
25 nenastavno osoblje
67 na neodređeno
28 na određeno
13,6 učenika po nastavniku

Prostor

1 objekat
20 učionica
13 kabineta
2 radionica
1 fiskulturnih sala
1 biblioteka
7.021 m² površina objekata

Programi i jezici

4 stranih jezika
Tabele i detalji po razredima, jezicima, zaposlenima i objektima ↓

📊 Podaci Ministarstva prosvete — detaljno

Podaci koje ustanova unosi u Jedinstveni informacioni sistem prosvete (JISP), objavljeni kao otvoreni podaci Ministarstva prosvete.

🎒

Učenici po razredima 2025/2026.

RazredUčenikaOdeljenjaProsek
I razred119619,8
II razred103520,6
III razred120524,0
IV razred108521,6
V razred128525,6
VI razred107521,4
VII razred124524,8
VIII razred140623,3
Ukupno9494222,6

Po individualnom obrazovnom planu (IOP) radi 19 učenika: IOP1 11, IOP2 1, IOP3 7.

📈

Kretanje kroz godine

Broj učenika

Od 2022/2023. do 2025/2026. broj učenika se smanjio za 109 (-10%), a broj odeljenja je ostao 42.

Broj zaposlenih

GodinaUkupnoU nastavi
2023/2024.9775
2024/2025.9269
2025/2026.9570
📜

Nastavni planovi i programi 2025/2026.

ProgramRazrediProsvetni glasnik UčenikaTrajanjeUpisNivo (NOKS)
Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV 10/2017, 12/2018, 15/2018, 18/2018, 1/2019, 2/2020, 16/2022, 1/2023, 13/2023, 14/2023 450 4 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII 18/2018, 13/2023 264 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI 15/2018, 18/2018, 3/2019, 3/2020, 6/2020, 17/2021, 16/2022, 13/2023, 14/2023 235 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
🌍

Jezici

Jezik nastave

  • Srpski jezik949 učenika

Drugi strani jezik 2025/2026.

  • Nemački jezik387 učenika
  • Francuski jezik110 učenika
  • Italijanski jezik1 učenik

Strani jezik 2025/2026.

  • Engleski jezik948 učenika
👥

Zaposleni 2025/2026.

95ukupno
70nastavno osoblje
25nenastavno

Na neodređeno 67, na određeno 28 (bez zamena).

Po radnim mestima

  • Nastavnik predmetne nastave22
  • Nastavnik predmetne nastave sa odeljenjskim starešinstvom19
  • Nastavnik razredne nastave14
  • Čistačica13
  • Nastavnik u celodnevnoj nastavi8
  • Nastavnik u celodnevnoj nastavi sa odeljenjskim starešinstvom7
  • Domar/majstor održavanja2
  • Pomoćnik direktora ustanove2
  • Diplomirani ekonomista za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Referent za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Servirka1
  • Sekretar ustanove1
  • Stručni saradnik pedagog1
  • Stručni saradnik psiholog1
  • Stručni saradnik - bibliotekar / nototekar / medijatekar1
  • Stručni saradnik / saradnik - socijalni radnik1
🏫

Objekti i prostor

ObjekatUčioniceKabineti LaboratorijeRadioniceFiskulturne sale BibliotekePovršina
OŠ "Car Konstantin"sedište Velikotrnavska 4, Niš (Medijana) 201302 117.021 m²

Izvor: Portal otvorenih podataka Ministarstva prosvete (podaci iz JISP-a, preuzeti 28. septembar 2026.). Ako neki podatak nedostaje ili nije tačan, ustanova ga ispravlja u JISP-u.