🏫 Osnovna škola 📍 Novi Pazar (Novi Pazar)

OSNOVNA ŠKOLA "BRATSTVO"

Registar i kontakt informacije ustanove na Portalu škola Srbije

📍

Lokacija i područje

Mesto: Novi Pazar
Adresa: Ul. Gojka Bačanina br. 50 (36300)
Opština: Novi Pazar
Školski okrug: Raški 2
Školska uprava: Kraljevo
☎️

Kontakt i rukovodstvo

Glavni telefon: 020/315-112
E-pošta: [email protected]
Faks: 020/317-020
🌐

Internet i mreže

Službena e-pošta: ✉️ [email protected]
Facebook: Nije upisan
Instagram: Nije upisan
📋

Identifikacija i sistemski podaci

Matični broj: —
PIB: —
Vrsta osnivača: —
📜

Prosvetni glasnik

18 brojeva

Brojevi „Prosvetnog glasnika" u kojima su objavljeni planovi i programi nastave i učenja po kojima škola radi.

Programi školske 2025/2026.

  • Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV razred · 899 učenika
    10/201712/201815/201818/20181/20192/202016/20221/202313/202314/2023
  • Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI razred · 473 učenika
    15/201818/20183/20193/20206/202017/202116/202213/202314/2023
  • Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII razred · 410 učenika
    18/201813/2023

Svi brojevi vezani za školu

2017. 10
2018. 121518
2019. 13511
2020. 12368
2021. 17
2022. 16
2023. 11314
📊

Škola u brojevima

školska 2025/2026.

Učenici

1.782 učenika
70 odeljenja
25,5 učenika po odeljenju
14 učenika po IOP-u
0% učenika u odnosu na 2022/2023.

Zaposleni

126 zaposlenih
99 u nastavi
27 nenastavno osoblje
94 na neodređeno
32 na određeno
18,0 učenika po nastavniku

Prostor

1 objekat
31 učionica
11 kabineta
1 fiskulturnih sala
5.829 m² površina objekata

Programi i jezici

2 stranih jezika
2 jezika nastave
Tabele i detalji po razredima, jezicima, zaposlenima i objektima ↓

📊 Podaci Ministarstva prosvete — detaljno

Podaci koje ustanova unosi u Jedinstveni informacioni sistem prosvete (JISP), objavljeni kao otvoreni podaci Ministarstva prosvete.

🎒

Učenici po razredima 2025/2026.

RazredUčenikaOdeljenjaProsek
I razred218924,2
II razred219924,3
III razred217924,1
IV razred245927,2
V razred235926,1
VI razred238829,8
VII razred194824,3
VIII razred216924,0
Ukupno1.7827025,5

Po individualnom obrazovnom planu (IOP) radi 14 učenika: IOP1 4, IOP2 10, IOP3 0.

📈

Kretanje kroz godine

Broj učenika

Od 2022/2023. do 2025/2026. broj učenika se smanjio za 2 (0%), a broj odeljenja je sa 65 porastao na 70.

Broj zaposlenih

GodinaUkupnoU nastavi
2023/2024.12093
2024/2025.129102
2025/2026.12699
📜

Nastavni planovi i programi 2025/2026.

ProgramRazrediProsvetni glasnik UčenikaTrajanjeUpisNivo (NOKS)
Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV 10/2017, 12/2018, 15/2018, 18/2018, 1/2019, 2/2020, 16/2022, 1/2023, 13/2023, 14/2023 899 4 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI 15/2018, 18/2018, 3/2019, 3/2020, 6/2020, 17/2021, 16/2022, 13/2023, 14/2023 473 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII 18/2018, 13/2023 410 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
🌍

Jezici

Jezik nastave

  • Srpski jezik1.480 učenika
  • Bosanski jezik302 učenika

Drugi strani jezik 2025/2026.

  • Nemački jezik230 učenika

Strani jezik 2025/2026.

  • Engleski jezik1.782 učenika
👥

Zaposleni 2025/2026.

126ukupno
99nastavno osoblje
27nenastavno

Na neodređeno 94, na određeno 32 (bez zamena).

Po radnim mestima

  • Nastavnik razredne nastave37
  • Nastavnik predmetne nastave36
  • Nastavnik predmetne nastave sa odeljenjskim starešinstvom26
  • Čistačica12
  • Stručni saradnik - bibliotekar / nototekar / medijatekar3
  • Domar/majstor održavanja2
  • Stručni saradnik pedagog2
  • Stručni saradnik psiholog2
  • Referent za pravne,kadrovske i administrativne poslove1
  • Diplomirani ekonomista za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Referent za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Direktor ustanove1
  • Sekretar ustanove1
  • Stručni saradnik logoped1
🏫

Objekti i prostor

ObjekatUčioniceKabineti LaboratorijeRadioniceFiskulturne sale BibliotekePovršina
OSNOVNA ŠKOLA BRATSTVOsedište Gojka Bačanina 50, Novi Pazar 311100 105.829 m²

Izvor: Portal otvorenih podataka Ministarstva prosvete (podaci iz JISP-a, preuzeti 28. septembar 2026.). Ako neki podatak nedostaje ili nije tačan, ustanova ga ispravlja u JISP-u.