🏫 Osnovna škola 📍 Vidikovac (Rakovica)

OSNOVNA ŠKOLA "BRANKO ĆOPIĆ"

Registar i kontakt informacije ustanove na Portalu škola Srbije

📍

Lokacija i područje

Mesto: Vidikovac
Adresa: Vidikovački venac 73 (11090)
Opština: Rakovica
Školski okrug: Grad Beograd
Školska uprava: Beograd
☎️

Kontakt i rukovodstvo

Glavni telefon: 011/233-5091
Faks: 011/233-1111
🌐

Internet i mreže

Službena e-pošta: Nije upisana
Facebook: Nije upisan
Instagram: Nije upisan
📋

Identifikacija i sistemski podaci

Matični broj: 07094108
PIB: 100170168
Vrsta osnivača: Javna ustanova
Ustanova radi od: 1. septembar 1985.
📜

Prosvetni glasnik

28 brojeva

Brojevi „Prosvetnog glasnika" u kojima su objavljeni planovi i programi nastave i učenja po kojima škola radi.

Programi školske 2025/2026.

  • Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV razred · 624 učenika
    10/201712/201815/201818/20181/20192/202016/20221/202313/202314/2023
  • Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII razred · 348 učenika
    18/201813/2023
  • Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI razred · 323 učenika
    15/201818/20183/20193/20206/202017/202116/202213/202314/2023

Svi brojevi vezani za školu

2009. 6
2010. 2
2011. 3
2013. 8
2014. 5
2016. 11
2017. 710
2018. 121518
2019. 135101112
2020. 12368
2021. 517
2022. 16
2023. 11314
📊

Škola u brojevima

školska 2025/2026.

Učenici

1.295 učenika
50 odeljenja
25,9 učenika po odeljenju
23 učenika po IOP-u
−6% učenika u odnosu na 2022/2023.

Zaposleni

113 zaposlenih
84 u nastavi
29 nenastavno osoblje
80 na neodređeno
33 na određeno
15,4 učenika po nastavniku

Prostor

1 objekat
35 učionica
17 kabineta
1 radionica
1 biblioteka
8.035 m² površina objekata

Programi i jezici

3 stranih jezika
Tabele i detalji po razredima, jezicima, zaposlenima i objektima ↓

📊 Podaci Ministarstva prosvete — detaljno

Podaci koje ustanova unosi u Jedinstveni informacioni sistem prosvete (JISP), objavljeni kao otvoreni podaci Ministarstva prosvete.

🎒

Učenici po razredima 2025/2026.

RazredUčenikaOdeljenjaProsek
I razred150625,0
II razred157626,2
III razred148624,7
IV razred169628,2
V razred153625,5
VI razred170628,3
VII razred175725,0
VIII razred173724,7
Ukupno1.2955025,9

Po individualnom obrazovnom planu (IOP) radi 23 učenika: IOP1 6, IOP2 17, IOP3 0.

📈

Kretanje kroz godine

Broj učenika

Od 2022/2023. do 2025/2026. broj učenika se smanjio za 86 (-6%), a broj odeljenja je sa 53 pao na 50.

Broj zaposlenih

GodinaUkupnoU nastavi
2023/2024.11683
2024/2025.10878
2025/2026.11384
📜

Nastavni planovi i programi 2025/2026.

ProgramRazrediProsvetni glasnik UčenikaTrajanjeUpisNivo (NOKS)
Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV 10/2017, 12/2018, 15/2018, 18/2018, 1/2019, 2/2020, 16/2022, 1/2023, 13/2023, 14/2023 624 4 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII 18/2018, 13/2023 348 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI 15/2018, 18/2018, 3/2019, 3/2020, 6/2020, 17/2021, 16/2022, 13/2023, 14/2023 323 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
🌍

Jezici

Jezik nastave

  • Srpski jezik1.295 učenika

Drugi strani jezik 2025/2026.

  • Nemački jezik669 učenika
  • Francuski jezik2 učenika

Strani jezik 2025/2026.

  • Engleski jezik1.295 učenika
👥

Zaposleni 2025/2026.

113ukupno
84nastavno osoblje
29nenastavno

Na neodređeno 80, na određeno 33 (bez zamena).

Po radnim mestima

  • Nastavnik predmetne nastave30
  • Nastavnik razredne nastave24
  • Nastavnik predmetne nastave sa odeljenjskim starešinstvom23
  • Čistačica14
  • Nastavnik u produženom boravku7
  • Referent za pravne,kadrovske i administrativne poslove2
  • Domar/majstor održavanja2
  • Stručni saradnik - bibliotekar / nototekar / medijatekar2
  • Diplomirani ekonomista za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Servirka1
  • Spremačica1
  • Direktor ustanove1
  • Pomoćnik direktora ustanove1
  • Sekretar ustanove1
  • Stručni saradnik pedagog1
  • Stručni saradnik psiholog1
  • Stručni saradnik defektolog / specijalni edukator i rehabilitator1
🏫

Objekti i prostor

ObjekatUčioniceKabineti LaboratorijeRadioniceFiskulturne sale BibliotekePovršina
Osnovna škola "Branko Ćopić"sedište Vidikovački Venac 73, Beograd (Rakovica) 351701 018.035 m²

Izvor: Portal otvorenih podataka Ministarstva prosvete (podaci iz JISP-a, preuzeti 28. septembar 2026.). Ako neki podatak nedostaje ili nije tačan, ustanova ga ispravlja u JISP-u.

📜 Arhivska prezentacija škole (istorijski sadržaj) ▼

Osnovna škola „Branko Ćopić“ je osnovana 1985. godine, i nalazi se na opštini Rakovica, ulica Vidikovački venac 73. Škola se nalazi u središtu naselja Vidikovac u blizini Košutnjaka. Locirana je na prostoru posebno projektovanom za tu namenu i potrebu. Po prostoru i broju učenika (ukupan broj učenika u školi je 1374) jedna je od najvećih škola u gradu.