🏫 Osnovna škola 📍 Valjevo (Valjevo)

OSNOVNA ŠKOLA "ANDRA SAVČIĆ"

Registar i kontakt informacije ustanove na Portalu škola Srbije

📍

Lokacija i područje

Mesto: Valjevo
Adresa: Jovana Dučića 5 (14000)
Opština: Valjevo
Školski okrug: Kolubarski
Školska uprava: Valjevo
☎️

Kontakt i rukovodstvo

Glavni telefon: 014/221-296
E-pošta: [email protected]
Faks: 014/221-296
🌐

Internet i mreže

Službena e-pošta: ✉️ [email protected]
Facebook: Nije upisan
Instagram: Nije upisan
📋

Identifikacija i sistemski podaci

Matični broj: —
PIB: —
Vrsta osnivača: —
📜

Prosvetni glasnik

35 brojeva

Brojevi „Prosvetnog glasnika" u kojima su objavljeni planovi i programi nastave i učenja po kojima škola radi.

Programi školske 2025/2026.

  • Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV razred · 536 učenika
    10/201712/201815/201818/20181/20192/202016/20221/202313/202314/2023
  • Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI razred · 263 učenika
    15/201818/20183/20193/20206/202017/202116/202213/202314/2023
  • Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII razred · 247 učenika
    18/201813/2023

Svi brojevi vezani za školu

2005. 1
2006. 15
2008. 2
2009. 6
2010. 27
2011. 37
2013. 18
2014. 511
2016. 11
2017. 710
2018. 121518
2019. 135101112
2020. 12368
2021. 517
2022. 16
2023. 11314
📊

Škola u brojevima

školska 2025/2026.

Učenici

1.046 učenika
44 odeljenja
23,8 učenika po odeljenju
3 kombinovana odeljenja
35 učenika po IOP-u
+7% učenika u odnosu na 2022/2023.

Zaposleni

74 zaposlenih
55 u nastavi
19 nenastavno osoblje
63 na neodređeno
11 na određeno
19,0 učenika po nastavniku

Prostor

3 objekata
18 učionica
13 kabineta
2 fiskulturnih sala
3 biblioteka
4.469 m² površina objekata

Programi i jezici

3 stranih jezika
Tabele i detalji po razredima, jezicima, zaposlenima i objektima ↓

📊 Podaci Ministarstva prosvete — detaljno

Podaci koje ustanova unosi u Jedinstveni informacioni sistem prosvete (JISP), objavljeni kao otvoreni podaci Ministarstva prosvete.

🎒

Učenici po razredima 2025/2026.

RazredUčenikaOdeljenjaProsek
I razred134719,1
II razred137817,1
III razred141720,1
IV razred124620,7
V razred128525,6
VI razred135527,0
VII razred124524,8
VIII razred123524,6
Ukupno1.0464423,8

Škola ima 3 kombinovana odeljenja (više razreda u jednom odeljenju) — u tabeli se takvo odeljenje broji u svakom svom razredu, a u ukupnom zbiru jednom.

Po individualnom obrazovnom planu (IOP) radi 35 učenika: IOP1 19, IOP2 14, IOP3 2.

📈

Kretanje kroz godine

Broj učenika

Od 2022/2023. do 2025/2026. broj učenika se povećao za 64 (+7%), a broj odeljenja je sa 41 porastao na 44.

Broj zaposlenih

GodinaUkupnoU nastavi
2023/2024.7052
2024/2025.7154
2025/2026.7455
📜

Nastavni planovi i programi 2025/2026.

ProgramRazrediProsvetni glasnik UčenikaTrajanjeUpisNivo (NOKS)
Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV 10/2017, 12/2018, 15/2018, 18/2018, 1/2019, 2/2020, 16/2022, 1/2023, 13/2023, 14/2023 536 4 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI 15/2018, 18/2018, 3/2019, 3/2020, 6/2020, 17/2021, 16/2022, 13/2023, 14/2023 263 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII 18/2018, 13/2023 247 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
🌍

Jezici

Jezik nastave

  • Srpski jezik1.046 učenika

Drugi strani jezik 2025/2026.

  • Nemački jezik509 učenika
  • Ruski jezik1 učenik

Strani jezik 2025/2026.

  • Engleski jezik1.046 učenika
👥

Zaposleni 2025/2026.

74ukupno
55nastavno osoblje
19nenastavno

Na neodređeno 63, na određeno 11 (bez zamena).

Po radnim mestima

  • Nastavnik razredne nastave21
  • Nastavnik predmetne nastave sa odeljenjskim starešinstvom17
  • Nastavnik predmetne nastave12
  • Čistačica9
  • Nastavnik u kombinovanom odeljenju od dva razreda2
  • Nastavnik u produženom boravku2
  • Vaspitač2
  • Referent za pravne,kadrovske i administrativne poslove1
  • Šef računovodstva1
  • Domar/majstor održavanja1
  • Nastavnik u kombinovanom odeljenju od četiri razreda1
  • Sekretar ustanove1
  • Pedagoški asistent1
  • Stručni saradnik pedagog1
  • Stručni saradnik psiholog1
  • Stručni saradnik - bibliotekar / nototekar / medijatekar1
🏫

Objekti i prostor

ObjekatUčioniceKabineti LaboratorijeRadioniceFiskulturne sale BibliotekePovršina
O.Š."Andra Savčić"sedište Jovana Dučića 5, Valjevo 121300 213.662 m²
O.Š."Andra Savčić"Gornja Grabovica Jovana Dučića 5, Valjevo 4000 01610 m²
O.Š."Andra Savčić"Divčibare Jovana Dučića 5, Valjevo 2000 01197 m²
Ukupno (3 objekata) 181300 234.469 m²

Izvor: Portal otvorenih podataka Ministarstva prosvete (podaci iz JISP-a, preuzeti 28. septembar 2026.). Ako neki podatak nedostaje ili nije tačan, ustanova ga ispravlja u JISP-u.