🏫 Osnovna škola 📍 Pirot (Pirot)

OSNOVNA ŠKOLA "8. SEPTEMBAR"

Registar i kontakt informacije ustanove na Portalu škola Srbije

📍

Lokacija i područje

Mesto: Pirot
Adresa: Danila Kiša 21 (18300)
Opština: Pirot
Školski okrug: Pirotski
Školska uprava: Niš
☎️

Kontakt i rukovodstvo

Glavni telefon: 010/345-211
E-pošta: [email protected]
Faks: 010/312-451
🌐

Internet i mreže

📋

Identifikacija i sistemski podaci

Matični broj: —
PIB: —
Vrsta osnivača: —
📜

Prosvetni glasnik

34 broja

Brojevi „Prosvetnog glasnika" u kojima su objavljeni planovi i programi nastave i učenja po kojima škola radi.

Programi školske 2025/2026.

  • Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV razred · 529 učenika
    10/201712/201815/201818/20181/20192/202016/20221/202313/202314/2023
  • Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII razred · 261 učenik
    18/201813/2023
  • Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI razred · 240 učenika
    15/201818/20183/20193/20206/202017/202116/202213/202314/2023

Svi brojevi vezani za školu

2005. 1
2006. 15
2008. 2
2009. 6
2010. 27
2011. 37
2013. 18
2014. 511
2016. 11
2017. 710
2018. 121518
2019. 135101112
2020. 12368
2021. 17
2022. 16
2023. 11314
📊

Škola u brojevima

školska 2025/2026.

Učenici

1.030 učenika
50 odeljenja
20,6 učenika po odeljenju
1 kombinovano odeljenje
55 učenika po IOP-u
0% učenika u odnosu na 2022/2023.

Zaposleni

106 zaposlenih
70 u nastavi
36 nenastavno osoblje
80 na neodređeno
26 na određeno
14,7 učenika po nastavniku

Prostor

6 objekata
15 učionica
14 kabineta
2 radionica
1 fiskulturnih sala
1 biblioteka
9.464 m² površina objekata

Programi i jezici

2 stranih jezika
54 dece u PPP
4 grupa PPP
Tabele i detalji po razredima, jezicima, zaposlenima i objektima ↓

📊 Podaci Ministarstva prosvete — detaljno

Podaci koje ustanova unosi u Jedinstveni informacioni sistem prosvete (JISP), objavljeni kao otvoreni podaci Ministarstva prosvete.

🎒

Učenici po razredima 2025/2026.

RazredUčenikaOdeljenjaProsek
I razred123717,6
II razred124717,7
III razred136719,4
IV razred146818,3
V razred119619,8
VI razred121620,2
VII razred141623,5
VIII razred120620,0
Ukupno1.0305020,6

Škola ima 1 kombinovano odeljenje (više razreda u jednom odeljenju) — u tabeli se takvo odeljenje broji u svakom svom razredu, a u ukupnom zbiru jednom.

Po individualnom obrazovnom planu (IOP) radi 55 učenika: IOP1 23, IOP2 20, IOP3 12.

📈

Kretanje kroz godine

Broj učenika

Od 2022/2023. do 2025/2026. broj učenika se smanjio za 1 (0%), a broj odeljenja je ostao 50.

Broj zaposlenih

GodinaUkupnoU nastavi
2023/2024.10369
2024/2025.10973
2025/2026.10670
📜

Nastavni planovi i programi 2025/2026.

ProgramRazrediProsvetni glasnik UčenikaTrajanjeUpisNivo (NOKS)
Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV 10/2017, 12/2018, 15/2018, 18/2018, 1/2019, 2/2020, 16/2022, 1/2023, 13/2023, 14/2023 529 4 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII 18/2018, 13/2023 261 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI 15/2018, 18/2018, 3/2019, 3/2020, 6/2020, 17/2021, 16/2022, 13/2023, 14/2023 240 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
🌍

Jezici

Jezik nastave

  • Srpski jezik1.030 učenika

Drugi strani jezik 2025/2026.

  • Francuski jezik98 učenika

Strani jezik 2025/2026.

  • Engleski jezik1.030 učenika
👥

Zaposleni 2025/2026.

106ukupno
70nastavno osoblje
36nenastavno

Na neodređeno 80, na određeno 26 (bez zamena).

Po radnim mestima

  • Nastavnik razredne nastave25
  • Nastavnik predmetne nastave sa odeljenjskim starešinstvom22
  • Nastavnik predmetne nastave20
  • Čistačica13
  • Vaspitač4
  • Domar/majstor održavanja3
  • Stručni saradnik - bibliotekar / nototekar / medijatekar3
  • Servirka2
  • Nastavnik u produženom boravku2
  • Stručni saradnik psiholog2
  • Diplomirani ekonomista za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Referent za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Direktor ustanove1
  • Pomoćnik direktora ustanove1
  • Nastavnik u kombinovanom odeljenju od četiri razreda1
  • Sekretar ustanove1
  • Pedagoški asistent1
  • Stručni saradnik pedagog1
  • Stručni saradnik logoped1
  • Stručni saradnik / saradnik - socijalni radnik1
🧸

Pripremni predškolski program 2025/2026.

54dece
4grupa
4vaspitača
  • Centralna školaPirot 2 grupe, 42 dece
  • Izdvojeno odeljenje Poljska RžanaPirot 1 grupa, 9 dece
  • Izdvojeno odeljenje SukovoPirot 1 grupa, 3 dece
🏫

Objekti i prostor

ObjekatUčioniceKabineti LaboratorijeRadioniceFiskulturne sale BibliotekePovršina
Centralna školasedište Danila Kiša 21, Pirot 101401 116.255 m²
Izdvojeno odeljenje Vojnegovac Danila Kiša 21, Pirot 1000 00166 m²
Izdvojeno odeljenje Držina Danila Kiša 21, Pirot 1000 00349 m²
Izdvojeno odeljenje Petrovac Danila Kiša 21, Pirot 1000 0097 m²
Izdvojeno odeljenje Poljska Ržana Danila Kiša 21, Pirot 1000 00870 m²
Izdvojeno odeljenje Sukovo Danila Kiša 21, Pirot 1001 001.727 m²
Ukupno (6 objekata) 151402 119.464 m²

Izvor: Portal otvorenih podataka Ministarstva prosvete (podaci iz JISP-a, preuzeti 28. septembar 2026.). Ako neki podatak nedostaje ili nije tačan, ustanova ga ispravlja u JISP-u.