🏫 Osnovna škola 📍 Novi Beograd (Novi Beograd)

OSNOVNA ŠKOLA "20. OKTOBAR"

Registar i kontakt informacije ustanove na Portalu škola Srbije

📍

Lokacija i područje

Mesto: Novi Beograd
Adresa: Omladinskih brigada 138 (11070)
Opština: Novi Beograd
Školski okrug: Grad Beograd
Školska uprava: Beograd
☎️

Kontakt i rukovodstvo

Glavni telefon: 011/615-6059
🌐

Internet i mreže

Službena e-pošta: Nije upisana
Facebook: Nije upisan
Instagram: Nije upisan
📋

Identifikacija i sistemski podaci

Matični broj: 07053967
PIB: 100137179
Vrsta osnivača: Javna ustanova
Ustanova radi od: 24. jun 1976.
📜

Prosvetni glasnik

28 brojeva

Brojevi „Prosvetnog glasnika" u kojima su objavljeni planovi i programi nastave i učenja po kojima škola radi.

Programi školske 2025/2026.

  • Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV razred · 680 učenika
    10/201712/201815/201818/20181/20192/202016/20221/202313/202314/2023
  • Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII razred · 389 učenika
    18/201813/2023
  • Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI razred · 369 učenika
    15/201818/20183/20193/20206/202017/202116/202213/202314/2023

Svi brojevi vezani za školu

2009. 6
2010. 2
2011. 3
2013. 8
2014. 5
2016. 11
2017. 710
2018. 121518
2019. 135101112
2020. 12368
2021. 517
2022. 16
2023. 11314
📊

Škola u brojevima

školska 2025/2026.

Učenici

1.438 učenika
54 odeljenja
26,6 učenika po odeljenju
18 učenika po IOP-u
+1% učenika u odnosu na 2022/2023.

Zaposleni

111 zaposlenih
87 u nastavi
24 nenastavno osoblje
85 na neodređeno
26 na određeno
16,5 učenika po nastavniku

Prostor

1 objekat
3 učionica
3 kabineta
1 radionica
2 fiskulturnih sala
1 biblioteka
7.484 m² površina objekata

Programi i jezici

4 stranih jezika
Tabele i detalji po razredima, jezicima, zaposlenima i objektima ↓

📊 Podaci Ministarstva prosvete — detaljno

Podaci koje ustanova unosi u Jedinstveni informacioni sistem prosvete (JISP), objavljeni kao otvoreni podaci Ministarstva prosvete.

🎒

Učenici po razredima 2025/2026.

RazredUčenikaOdeljenjaProsek
I razred169724,1
II razred179725,6
III razred157626,2
IV razred175629,2
V razred196728,0
VI razred173724,7
VII razred195727,9
VIII razred194727,7
Ukupno1.4385426,6

Po individualnom obrazovnom planu (IOP) radi 18 učenika: IOP1 11, IOP2 6, IOP3 1.

📈

Kretanje kroz godine

Broj učenika

Od 2022/2023. do 2025/2026. broj učenika se povećao za 16 (+1%), a broj odeljenja je sa 53 porastao na 54.

Broj zaposlenih

GodinaUkupnoU nastavi
2023/2024.11586
2024/2025.10880
2025/2026.11187
📜

Nastavni planovi i programi 2025/2026.

ProgramRazrediProsvetni glasnik UčenikaTrajanjeUpisNivo (NOKS)
Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV 10/2017, 12/2018, 15/2018, 18/2018, 1/2019, 2/2020, 16/2022, 1/2023, 13/2023, 14/2023 680 4 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII 18/2018, 13/2023 389 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI 15/2018, 18/2018, 3/2019, 3/2020, 6/2020, 17/2021, 16/2022, 13/2023, 14/2023 369 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
🌍

Jezici

Jezik nastave

  • Srpski jezik1.438 učenika

Drugi strani jezik 2025/2026.

  • Ruski jezik500 učenika
  • Francuski jezik253 učenika
  • Nemački jezik3 učenika

Strani jezik 2025/2026.

  • Engleski jezik1.438 učenika
👥

Zaposleni 2025/2026.

111ukupno
87nastavno osoblje
24nenastavno

Na neodređeno 85, na određeno 26 (bez zamena).

Po radnim mestima

  • Nastavnik predmetne nastave sa odeljenjskim starešinstvom32
  • Nastavnik predmetne nastave24
  • Nastavnik razredne nastave20
  • Čistačica14
  • Nastavnik u produženom boravku4
  • Nastavnik u celodnevnoj nastavi4
  • Nastavnik u celodnevnoj nastavi sa odeljenjskim starešinstvom3
  • Domar/majstor održavanja2
  • Diplomirani ekonomista za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Referent za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Servirka1
  • Direktor ustanove1
  • Stručni saradnik pedagog1
  • Stručni saradnik psiholog1
  • Stručni saradnik logoped1
  • Stručni saradnik - bibliotekar / nototekar / medijatekar1
🏫

Objekti i prostor

ObjekatUčioniceKabineti LaboratorijeRadioniceFiskulturne sale BibliotekePovršina
20. oktobarsedište Omladinskih Brigada 138, Beograd (Novi Beograd) 3301 217.484 m²

Izvor: Portal otvorenih podataka Ministarstva prosvete (podaci iz JISP-a, preuzeti 28. septembar 2026.). Ako neki podatak nedostaje ili nije tačan, ustanova ga ispravlja u JISP-u.

📜 Arhivska prezentacija škole (istorijski sadržaj) ▼
/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;}

Naša škola je stara trideset i četiri godine. Prima učenike svojih učenika, a neki od nastavnika su takođe bivši učenici ove škole.

Želimo da u školi jačamo kulturne, obrazovne i vaspitne funkcije škole.

Snagu škole čini 1200 učenika i njihovih roditelja i 115 zaposlenih u školi koji žele da realizuju nastavu sa više kreativnosti, međusobnog uvažavanja i poštovanja.

Realizujemo projekat "Škola bez nasilja".

Škola ima kabinete, svečanu salu, sale za fizičko vaspitanje, biblioteku i bazen. Obuka plivanja planirana je u drugom razredu.

Pored učitelja i nastavnika u školi, direktor škole i pomoćnik su spremni da slušaju Vaše predloge, primedbe i pohvale.

Podršku učenicima daju: logoped, psiholog i pedagog baveći se učenjem i dečijim razvojem.

U saradnji sa Domom zdravlja u školi radi dečiji stomatolog, i postoje pedijatri zaduženi za naše učenike.

Osvajamo visoka mesta u gradskim i regionalnim takmičenjima u informatici, hemiji matematici, fizici, istoriji, biologiji, geografiji, engleskom i ruskom jeziku.

Dobri smo u atletici i ekipnim sportovima, a naši učenici su članovi reprezentacija ritmičke gimnastike, plivanja, tekvonda..

Učenicima su dostupne sledeće sekcije po povlašćenim cenama:

1. Arhimedes

2. Muzički studio Amati

3. Likovni atelje

4. Košarka

U školi se čuju glasovi dva hora, i muzika školskog orkestra.

Dramska sekcija svoje predstave je izvela u školi i na smotrama stvaralaštva mladih.

Naši osmaci uspešno polažu kvalifikacione ispite za upis u srednju školu, i u njima uspešno nastavljaju svoje školovanje.