🏫 Osnovna škola 📍 Kneževac (Rakovica)

OSNOVNA ŠKOLA "14. OKTOBAR"

Registar i kontakt informacije ustanove na Portalu škola Srbije

📍

Lokacija i područje

Mesto: Kneževac
Adresa: Gočka 40 (11090)
Opština: Rakovica
Školski okrug: Grad Beograd
Školska uprava: Beograd
☎️

Kontakt i rukovodstvo

Glavni telefon: 2337978
E-pošta: [email protected]
Faks: 2330336
🌐

Internet i mreže

Službena e-pošta: ✉️ [email protected]
Instagram: Nije upisan
📋

Identifikacija i sistemski podaci

Matični broj: 07004001
PIB: 100173206
Vrsta osnivača: Javna ustanova
Ustanova radi od: 28. februar 1966.
📜

Prosvetni glasnik

34 broja

Brojevi „Prosvetnog glasnika" u kojima su objavljeni planovi i programi nastave i učenja po kojima škola radi.

Programi školske 2025/2026.

  • Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV razred · 581 učenik
    10/201712/201815/201818/20181/20192/202016/20221/202313/202314/2023
  • Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII razred · 331 učenik
    18/201813/2023
  • Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI razred · 299 učenika
    15/201818/20183/20193/20206/202017/202116/202213/202314/2023

Svi brojevi vezani za školu

2005. 1
2006. 15
2008. 2
2009. 6
2010. 27
2011. 37
2013. 18
2014. 511
2016. 11
2017. 710
2018. 121518
2019. 135101112
2020. 12368
2021. 17
2022. 16
2023. 11314
📊

Škola u brojevima

školska 2025/2026.

Učenici

1.211 učenika
52 odeljenja
23,3 učenika po odeljenju
52 učenika po IOP-u
−5% učenika u odnosu na 2022/2023.

Zaposleni

115 zaposlenih
82 u nastavi
33 nenastavno osoblje
69 na neodređeno
46 na određeno
14,8 učenika po nastavniku

Prostor

3 objekata
8 učionica
1 biblioteka
7.574 m² površina objekata

Programi i jezici

2 stranih jezika
Tabele i detalji po razredima, jezicima, zaposlenima i objektima ↓

📊 Podaci Ministarstva prosvete — detaljno

Podaci koje ustanova unosi u Jedinstveni informacioni sistem prosvete (JISP), objavljeni kao otvoreni podaci Ministarstva prosvete.

🎒

Učenici po razredima 2025/2026.

RazredUčenikaOdeljenjaProsek
I razred147721,0
II razred144624,0
III razred142623,7
IV razred148721,1
V razred146720,9
VI razred153625,5
VII razred178725,4
VIII razred153625,5
Ukupno1.2115223,3

Po individualnom obrazovnom planu (IOP) radi 52 učenika: IOP1 25, IOP2 25, IOP3 2.

📈

Kretanje kroz godine

Broj učenika

Od 2022/2023. do 2025/2026. broj učenika se smanjio za 65 (-5%), a broj odeljenja je sa 50 porastao na 52.

Broj zaposlenih

GodinaUkupnoU nastavi
2023/2024.10473
2024/2025.10374
2025/2026.11582
📜

Nastavni planovi i programi 2025/2026.

ProgramRazrediProsvetni glasnik UčenikaTrajanjeUpisNivo (NOKS)
Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV 10/2017, 12/2018, 15/2018, 18/2018, 1/2019, 2/2020, 16/2022, 1/2023, 13/2023, 14/2023 581 4 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII 18/2018, 13/2023 331 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI 15/2018, 18/2018, 3/2019, 3/2020, 6/2020, 17/2021, 16/2022, 13/2023, 14/2023 299 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
🌍

Jezici

Jezik nastave

  • Srpski jezik1.211 učenika

Drugi strani jezik 2025/2026.

  • Nemački jezik518 učenika

Strani jezik 2025/2026.

  • Engleski jezik1.211 učenika
👥

Zaposleni 2025/2026.

115ukupno
82nastavno osoblje
33nenastavno

Na neodređeno 69, na određeno 46 (bez zamena).

Po radnim mestima

  • Nastavnik razredne nastave30
  • Nastavnik predmetne nastave sa odeljenjskim starešinstvom28
  • Čistačica17
  • Nastavnik predmetne nastave17
  • Nastavnik u produženom boravku7
  • Domar/majstor održavanja3
  • Stručni saradnik psiholog3
  • Stručni saradnik - bibliotekar / nototekar / medijatekar2
  • Diplomirani ekonomista za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Referent za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Servirka1
  • Direktor ustanove1
  • Pomoćnik direktora ustanove1
  • Sekretar ustanove1
  • Pedagoški asistent1
  • Stručni saradnik pedagog1
🏫

Objekti i prostor

ObjekatUčioniceKabineti LaboratorijeRadioniceFiskulturne sale BibliotekePovršina
osnovna škola "14. oktobar"sedište Gočka 40, Beograd (Rakovica) 0000 005.221 m²
osnovna škola "14. oktobar"sedište Gočka 40, Beograd (Rakovica) 0000 001.335 m²
osnovna škola "14. oktobar" Kneževac Gočka 40, Beograd (Rakovica) 8000 011.018 m²
Ukupno (3 objekata) 8000 017.574 m²

Izvor: Portal otvorenih podataka Ministarstva prosvete (podaci iz JISP-a, preuzeti 28. septembar 2026.). Ako neki podatak nedostaje ili nije tačan, ustanova ga ispravlja u JISP-u.

📜 Arhivska prezentacija škole (istorijski sadržaj) ▼

Dodatne informacije će uskoro biti prikazane.